Pandemia vs Pandemia: Lekarstwo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4634
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1944 times

Pandemia vs Pandemia: Lekarstwo

Post autor: warlock »

No i jestem w kropce. Chciałem kupić jakiegoś Pandemica i kompletnie nie wiem na co się zdecydować. Widziałem playthrough obu gier, poznałem jako tako zasady i mechanizmy i... obie wersje mi się podobają ;).

Mam Robinsona Crusoe, także jeden co-op "z planszą" na półce już stoi - to niby mogłoby przemawiać za Lekarstwem. Z drugiej strony klasyczna planszowa Pandemia ma od lat rzesze fanów, także jest to tytuł raczej sprawdzony.

W zasadzie problem sprowadza się do jednego: która gra sprawia większy fun i ma dłuższą żywotność? Do kolekcji staram się wybierać gry, które nie znudzą się po 3-4 partiach, dlatego regrywalność zawsze jest priorytetem. Poza tym chcę postawić na wersję, która jest bardziej emocjonująca i zaangażuje nawet planszówkowych nowicjuszy.

Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Pandemia vs Pandemia: Lekarstwo

Post autor: ahrian »

imho większą żywotność ma standardowy Pandemic, bo przecież można kupić dodatek ;] plus w The Cure jest mało postaci do gry - mam rozegranych dokładnie 10 partii i klas przydałoby się więcej. z drugiej strony w naszym wypadku rozgrywka w Lekarstwo przebiegała szybciej i sprawniej - gra wydaje się być zwyczajnie prostsza (nie to, żeby karciany Pandemic był jakoś mega skomplikowany :P).

trudna decyzja. ja mam obie (plus dodatek do Pandemica) i obydwie lubię tak samo. ostatecznie wybrałbym chyba jednak wersję standardową i od razu kupił z dodatkiem ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4634
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1026 times
Been thanked: 1944 times

Re: Pandemia vs Pandemia: Lekarstwo

Post autor: warlock »

Ok, kupiłem standardowego Pandemica ;). Jeśli podejdzie w mojej grupie graczy to dokupię Na Krawędzi. A jeśli nie, pójdzie pod młotek i spróbuję kościaną wersję ;). DZIĘKI!
kosmos
Posty: 60
Rejestracja: 08 paź 2014, 09:31

Re: Pandemia vs Pandemia: Lekarstwo

Post autor: kosmos »

W Pandemię rozegraliśmy kilkadziesiąt partii (z dodatkiem Na krawędzi ponad 100).
Po rozgrywce w Pandemię: lekarstwo mieliśmy z dziewczyną dokładnie takie same odczucia - jest ok, ale nie porywa. Kolejna partia kilka dni później i znowu to samo.
Jeszcze damy jej szansę, ale jedyne co nam się bardziej podoba w kościanej wersji to to jak wygląda.
ODPOWIEDZ