Gra do 50zl

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Gra do 50zl

Post autor: Nelusa »

Heja. Sa jakies fajne gry do 50zl dla min. 2 graczy? Czekam na Wasze podpowiedzi.
Nesmeer

Re: Gra do 50zl

Post autor: Nesmeer »

Zależy czego szukasz, gier dedykowanych dla 2osób do 50zł jest bardzo dużo, gier imprezowych na większą ilość graczy niż 3osoby też jest sporo,
więc jeśli możesz opisz na czym Ci zależy, z kim będziesz grał/a, ile czasu na rozgrywkę chcesz przeznaczyć i jakie są Twoje dotychczasowe doświadczenia, będzie łatwiej coś zasugerować.

Tak od ręki do 50zł z ciekawych, dość nowych i dostępnych gier:
Imperium w 8 minut - prosty area control i set collection (czyli walczymy o wpływy w regionach na mapie a przy okazji zbieramy konkretne symbole na kartach celem zdobycia punktów zwycięstwa), zasady do wytłumaczenia w 3minuty, gra od 2 do 5 osób, czas rozgrywki max 30minut
Patchwork - typowa 2 osobowa gra lekka/logiczna, przyjemna i stosunkowo uniwersalna tematyka, czas gry jak wyżej
Tajniacy - imprezowa gra a'la "DIXIT", działa od 2 osób w górę, natomiast najlepiej gra się od 6ciu osób (według mnie), gdyż jest to raczej gra drużynowa, dobra do piwa, na imprezę i w każdym wieku

Warto zerknąć na recenzje, których jest sporo na youtube i zweryfikować czego dokładniej się szuka.

EDIT: generalnie za 50zł można już sporo wybierać, szczególnie uwzględniając zdarzające się w sklepach internetowych okazje
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra do 50zl

Post autor: krzyss »

Metropolia, O mój zboże!, Pociągi Europa (choć nie wiem czy do 50zł się uda bo sporo zdrożała), Farmerama i pewnie sporo innych.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra do 50zl

Post autor: arracan »

Red7, Zapraszamy do Podziemi, O mój Zboże!, Neuroshma Konwój, fajne karcianki od G3 (packa na muchy, sbatożysta). Sporo tego jest :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
niedzwiedzzz
Posty: 30
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra do 50zl

Post autor: niedzwiedzzz »

+1 Tajniacy (zdecydowanie polecam, da się kupic za 50zł)
ja kupiłem za mniej niz 50 Maskaradę i rowniez polecam
McAron
Posty: 83
Rejestracja: 12 kwie 2016, 09:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra do 50zl

Post autor: McAron »

Port Royal.
Żubr
Posty: 172
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:52
Has thanked: 48 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra do 50zl

Post autor: Żubr »

Jaipur - przyjemna, dość szybka gra dla 2 graczy.
grybezpradu.eu 5% - Wspólne zakupy z odbiorem w Białymstoku.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra do 50zl

Post autor: Rigidigi »

niedzwiedzzz pisze:+1 Tajniacy (zdecydowanie polecam, da się kupic za 50zł)
ja kupiłem za mniej niz 50 Maskaradę i rowniez polecam
Tajniacy są naprawdę świetni, ale nie poleciłbym tej gry dla dwóch osób. Zabawa jest od 4+
ODPOWIEDZ