Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Zimoch »

Rozpętała się niezła dyskusja a ja tymczasem już po partii w Azula z 6 i 10 latkiem, wg mnie strzał w 10 tke, jeszcze żona do kompletu i będziemy mieli drugi rodzinny tytuł po Ticket to ride
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: autopaga »

Dla takiego zestawienia jest stworzona ta gra. Wydanie robi robotę. Mimo wszystko w tej kategorii do grania z dziećmi wolę domek i gizmosa.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Zimoch »

Odświeżę wątek, bo minęły już dwa lata, a ja cały czas szukam kolejnych tytułów. Dzieci już w wieku 8, 5i 13 lat. Ostatnio ogrywamy Little Town, który jest chyba tytułem tego roku w naszej rodzinie i wśród znajomych.
Na tapecie mam Concordię, choć wydaje się to być euro kobyła.
Czekam na Wasze propozycje
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Curiosity »

To może Fantastyczne Światy? W tym miesiącu ma być dodruk i od razu dodatek. Tłumaczy się 3 minuty.
Dla 5-latka za dużo czytania, 8-latek swoim tempem pewnie da radę, 13-latek to już ze spokojem 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: karmazynowy »

Jak wcześniej podszedł wam Azul to warto nadrobić Calico. Z kolejnych abstrakcyjnych gier świetna jest też Babilonia od dr. Knizii, a jak sałatka punktowa w stylu Feldowskim to Wiedźma Skala (tu trochę więcej tłumaczenia). Dla mnie w kategorii proste zasady, głęboka rozgrywka świetny jest Nowy Wspaniały Świat, ale to głównie mielenie surowców. Lżejsze, poziom Little Town, ale z mechanika przewagi na terenach: Tu i Tam. Jak chcecie się policytowac to Nidavellir, a jak do szybszych pojedynków na 2 osoby to wychodzi niedługo Spór o Bór czyli starsza, genialna gra Battle Line w bardziej strawnym, zwłaszcza dla dzieci wydaniu.

To moje typy do sprawdzenia, poczytania.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: esubotowicz »

Z wątku odczytuję, że można na różne sposoby rozumieć pojęcie głębi 🙂

Rozstrzał wiekowy jest spory, różnica między 5-cio a 13-latkiem jeśli chodzi o gry planszowe wydaje się duża. Granie z dzieciakami z góry zakłada, że nie idziemy na maksa, a grę traktujemy jako lekką rozrywkę 🙂
Sama mam w domu 5-latka więc zastosuję kryterium, że trzeba się raczej dostosować do najmłodszego z grona, ale staram się wybierać takie tytuły, żeby nie umrzeć z nudów 😄 Zatem zaproponuję (chyba jeszcze nie wymienione):

Szarlatani z Pasikurowic - niby dla starszych i jest odrobinę czytania, ale da się to spokojnie ogarnąć bez „podkładania się” oraz bez „zaglądania komuś do kociołka”. Młodszym trzeba wyjaśnić/przypominać co mogą zrobić z danym kolorem. Decyzyjność co dobrać - po stronie dziecka. Względna losowość, mechanizm szczurzych ogonów oraz pilnowanie samodzielnie przez młodego, aby kociołek nie wybuchł (podstawowe liczenie) pozwala mu iść równo z dorosłym, a czasem nawet go przegonić 🙂
Ubongo - młodsi grają na łatwiejszym poziomie
Drakon - leciwy tytuł 🙂 z 10 lat temu grałam w to głównie z dzieciakami w różnym wieku (max 12 lat). Jest negatywna interakcja, ale zawsze się też trzyma z kimś sztamę, wiec jest takie poczucie grania w drużynie. Pewnie będzie to zależało od grupy, ale u mnie tytuł się bardzo sprawdził i jest wspominany przez (dorosłych już) graczy do dziś.
Zombie Kidz - gra się rozwija (rodzaj legacy), młody dokonuje wyborów i rozumie co się dzieje. Jesli się sprawdzi, można iść dalej, w Zombie Teenz (tego jeszcze na własnej skórze nie znam)
My Little Scythe - pięciolatek tutaj nie - czytanie kart, których nie można ujawniać, ale starsi tak. Ewentualnie jesli tata zagra z młodym w drużynie to się powinno udać 🙂
Ewa
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: krzyss »

Metropolia,
Wyspa Kwitnącej Wiśni,
Spacer po Burano,
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Losiek »

Metropolia to specjalnej głębi nie ma.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Cyel »

Zimoch pisze: 09 paź 2021, 10:46
Na tapecie mam Concordię, choć wydaje się to być euro kobyła.
Concordia Cię nie zawiedzie. To żadna kobyła, skrócony opis rozgrywki (to co gracze robią w grze) jest tam przedstawiony dosłownie jednym, krótkim zdaniem ;) Najlepszy stosunek prostoty i elegancji zasad do głębi rozgrywki jaki znam.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Xoltro »

Res Arcana? Może być trochę zbyt trudna choć dla mnie mega proste zasady a naprawdę jest dużo móżdżenia w tej grze.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: patka3000 »

Losiek pisze: 15 paź 2021, 23:27 Metropolia to specjalnej głębi nie ma.
pomimo to u nas jest od lat i jest nie do zdarcia :).
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: Losiek »

Ja nie lubię bo mnie kostki nie lubią i zawsze z żoną przegrywam ;)
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Szybkie tłumaczenie / mało/proste zasady/ duża głębia.

Post autor: p_olo86 »

Czerwona katedra
ODPOWIEDZ