Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Farcoran
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:18
Lokalizacja: Kraków

Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: Farcoran »

Witam.
Jak w temacie, poszukuję gry dla dwóch osób. Nie musi to być gra tylko i wyłącznie dla dwóch osób, choć najczęściej będzie wyciągana i używana do gry we dwoje. Gra powinna być wciągająca, ale nie przedłużająca( Potrzebujemy z dziewczyną gry w którą bedziemy mogli zagrać często, nie patrząc na zegarek, tak około godzinki przy fajnej i ciekawej rozgrywce). Posiadam Robinsona, Lewisa&Clark'a ale są to długie rozgrywki. Myślałem o 7 cudów świata - pojedynek, ale chciałbym zwrócić się do Was w celu uzyskania jakiś innych propozycji.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: bukimi »

Z lekkich:
Aton (dla 2 osób), trochę bardziej abstrakcyjna
Owczy pęd (2-4 osób), miła dla oka co zachęca do gry

Ze średnich:
Splendor - fajnie się gra na 2 osoby. Można też zainwestować w wersję mobilną na komórkę/tablet.

Z ciut trudniejszych:
Keyflower (2-6 osób), ogromna regrywalność, na 2 osoby leci szybko
Myrmes (2-4 osób), taka mniej typowa gra, niepodobna do niczego
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: mat_eyo »

7 Cudów Pojedynek koniecznie, to jest jedna z najlepszych dwóosobówek w jakie grałem. Od siebie bym dorzucił Metallum, Osadników: NI i Tezeusza.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: warlock »

Five Tribes
Dominion
7 Cudów Świata: Pojedynek

Do rozegrania w 30-60 minut ;).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: Bea »

My we dwójkę gramy w Splendor, Race for the Galaxy, Pory Roku, Osadników Narodziny Imperium.
kinoji
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 18:17
Has thanked: 2 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: kinoji »

Podpisuję się pod wspomnianym już Five Tribes, a od siebie dorzucam kolejne dwie, które w moim przypadku się sprawdziły:
Patchwork - idealne na szybką rozgrywkę (jedna partia to około 20min), albo na nieco dłuższe best of 3
Roll for The Galaxy - świetne, szybkie i ma kości!
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: Leszy2 »

Ja najczęściej gram właśnie tylko z żoną i są to:

Władca pierścieni (konfrontacja) - mała, lekka, szybka (jak dla mnie szybka bo poniżej 1 godz.)
Agricola - dobrze się skaluje na 2 osoby i jest stosunkowo niedługa (jak dla mnie)
Zamki Szalonego Króla Ludwika - bardzo ładna i przyjemna gra, świetnie się skaluje na 2 osoby, ja pozainstrukcyjnie praktykuję skalowanie czasu, dzięki czemu mogę zaplanować krótszą lub dłuższą rozgrywkę.
Simurgh - moje odkrycie. Nie grałem jeszcze w więcej niż 2 osoby. Duża i piękna gra. Można wybrać wariant długości rozgrywki, a ponadto posiada mechanizm pozwalający przyspieszyć rozgrywkę.
Pola Arle - duża, solidna i wymagająca gra. Wymaga trochę czasu, ale na zegarek nie patrzę. Tylko 2 osoby.
Wojna o pierścień - epicki kolos dla 2 osób. Nie zszedłem nigdy poniżej 4 godzin, standard do 5 h. Wielkie emocje i świetna zabawa.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: Chaaber »

Roll for the Galaxy, Jaipur, Pory Roku, 7 Cudów Pojedynek właśnie tutaj idealnie zmieścisz się do godzinki. Five Tribes trwa trochę dłużej ale na dwie osoby genialnia, mnogość opcji i decyzji jest niesamowita.

Od siebie dodam:
Raptor - gra z mechanizmem role selection, gdzie jedna osoba stara się uciec stadkiem młodych raptorów z dżungli, natomiast druga jako naukowcy próbuje je złapać, bardzo przyjemny koncept i wciągająca rozgrywka.
Risk: Star Wars edition - to z kolei bardzo lekka turlanka kościana, o bitwie nad Endor. Jedna osoba chce zniszczyć gwiazdę śmierci, a druga statki Rebelii. Niech Cię nie zmyli nazwa Ryzyko, to jest przebrana w lżejszą szatę gra Star Wars Queens Gambit. Ja się przy niej bawię setnie.
Zamki Burgundii mają w sobie coś takiego co strasznie podoba się dziewczynom, nie wiem szczerze czemu akurat ten tytuł. Gra jest świetna, bardzo dobrze zorganizowane zarządzanie kośćmi i coś takiego jest, że panie się świetnie przy tej grze bawią i chcą w nią grać. Początkowe partie mogą być powyżej godziny, natomiast z czasem zmieścicie się w tym limicie.
Quadropolis - bardzo ładny city-building od Days of Wonder i Rebela w Polsce. Super oprawa i naprawdę ciekawy gameplay, który pomimo swojej lekkości daje sporo decyzji i masę kombinowania ze strategiami. Super się skaluje moim zdaniem.
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: arracan »

Dobra, jako osoba grająca głównie w 2 osoby też sięw ypowiem ;)

gry stricte dwuosobowe:
- 7 Cudów świata: Pojedynek - must have w kolekcji, najlepsza dwuosobówka w jaką grałem póki co
- JAipur - szybka, miła, syndrom kolejnej partii jak najbardziej
- Patchwork- gra Uwe Rosenberga, w której NIE hodujemy, NIE karmimy, NIE uprawiamy, ale szyjemy kołderkę :3 fajnie pomyślana, bardzo przyjemna, na pół godzinki
- Mr. Jack - klasyka gier dwuosobowych, gra dedukcji i sprytu

Inne gry, które śmigają na dwie osoby (moim zdnaiem)
Five Tribes, Dominion (albo Dolina Kupców jeżeli chodzi o deckbuilding), Pory Roku, Abyss, Istanbul, Neuroshima Hex
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: grabol »

Race for the galaxy, 7 cudów pojedynek, Red7, Summoner Wars, Shotten Totten, Innowacje, Zamki Burgundii
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: Xfenix »

Również najczęściej gram w składzie dwuosobowym i tak jak w opinii mat_eye polecam Matallum. Świetna polska gra dla 2 osób.
A jeśli lubisz karcianki to sprawdź Legendy Blue Moon.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: vigdis »

+ dla Legend Blue Moon

I polecam TARGI.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: LordDisneyland »

Dodałbym Hive/Rój, Poprzez wieki:Droga do szaleństwa, Siam i Abalone.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: warlock »

Po 25 partii w Dominiona jeszcze raz Ci to polecam. Jakie to jest dobre, boże... Dokupisz z czasem Przystań i Intrygę i masz grę na lata. W nic teraz chętniej nie gram niż w to.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra dla dwóch graczy. Wasze propozycje

Post autor: Gromb »

METALLUM
POŚRÓD GWIAZD
ZAKAZANA WYSPA
ARCHITEKTON
AWANTURNICY
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ