Kooperacja z elementami rywalizacji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Cronitarius
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2016, 15:11

Kooperacja z elementami rywalizacji

Post autor: Cronitarius »

Witam towarzystwo forumowe!

Półka z grami mi się ciągle rozrasta, ale nadal poszukuje nowych tytułów z brakującymi mechanikami... Obecnie zainteresowanie moje padło na konfrontacyjne-kooperacje za sprawą obejrzenia recenzji New Angeles od ffg. W komentarzach pod tą recenzją przewija się także Archipelago, które szczerze powiedziawszy wygląda nawet ciekawiej :)

Czy ktoś mógłby polecić coś w tej kategorii? Opinie o wymienionych mile widziane
Ostatnio zmieniony 05 gru 2016, 07:16 przez Cronitarius, łącznie zmieniany 3 razy.
[K] Mage Knight'a w rozsądnej cenie
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Bludgeon »

Eldritch Horror
Znak Starszych Bogów
Pandemia Cthulhu (oryginalna jakoś mi nie podeszła)
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Cronitarius
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2016, 15:11

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Cronitarius »

Bludgeon pisze:Eldritch Horror
Znak Starszych Bogów
Pandemia Cthulhu (oryginalna jakoś mi nie podeszła)
Zupełnie nie o to mi chodzi - mówię o koopach z elementem rywalizacji (mam Martwą Zimę, ale to zupełnie nie to)
[K] Mage Knight'a w rozsądnej cenie
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: TV3 »

...ale że kilku na jednego? Tych kilku razem (kooperacja), a ten jeden sam (znaczy - rywal)?
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Aville »

CO2?
Cronitarius
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2016, 15:11

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Cronitarius »

Aville pisze:CO2?
O to bliżej, jakieś opinie?
[K] Mage Knight'a w rozsądnej cenie
Moja kolekcja
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Aville »

Cronitarius pisze:
Aville pisze:CO2?
O to bliżej, jakieś opinie?
Tu niestety nie pomogę, bo gra jest na mojej liście do kupienia i zagrania. Trafiła na nią, gdy szukałam czegoś takiego, o czym piszesz - motyw kooperacji polega na tym, że jeśli poziom CO2 skoczy powyżej normy, to przegrają wszyscy, ale poza tym jest rywalizacja i można wygrać mniej lub bardziej ;) Ale, tak jak pisałam, tutaj najlepiej niech się wypowie ktoś, kto w to faktycznie grał.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: c08mk »

Jeżeli język angielski nie jest przeszkodą to Legendary: Marvel. Generalnie się gra razem ale na koniec każdy zlicza punkty (przeważnie to punkty są elementem rywalizacyjnym w kooperacjach). W tym względzie Alternatywny "zły" Marvel jest lepszy czyli Legendary: Villans. Jest w nim więcej kart, którymi można komuś zaszkodzić. Po za tym obydwie gry i ich dodatki można ze sobą łączyć.
Cronitarius
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2016, 15:11

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Cronitarius »

c08mk pisze:Jeżeli język angielski nie jest przeszkodą to Legendary: Marvel. Generalnie się gra razem ale na koniec każdy zlicza punkty (przeważnie to punkty są elementem rywalizacyjnym w kooperacjach). W tym względzie Alternatywny "zły" Marvel jest lepszy czyli Legendary: Villans. Jest w nim więcej kart, którymi można komuś zaszkodzić. Po za tym obydwie gry i ich dodatki można ze sobą łączyć.
To ciekawa sugestia i chociaż setting zupełnie mi nie leży, to zerknę:)
[K] Mage Knight'a w rozsądnej cenie
Moja kolekcja
Cronitarius
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2016, 15:11

Re: Uzupełnianie kolekcji

Post autor: Cronitarius »

Ostatnio gdzieś tutaj na forum czytałem o Crisis, więc jak ktoś coś to też chętnie się dowiem:)
[K] Mage Knight'a w rozsądnej cenie
Moja kolekcja
ODPOWIEDZ