Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
theodeus
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2016, 22:40

Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: theodeus »

Cześć

Mam kilka gier, które świetnie się sprawdzają w grupach 3-5 osób (Small World, Wyspa Skye, Santiago, Osadnicy: NI), ale okazyjnie gramy w większym gronie (6-8 osób) i wtedy zostaje nam tylko 7 cudów i to nie zawsze + ew. jakieś imprezówki typu Avalon, Sabotażysta, Tajniacy itp. Szukam więc rekomendacji jakichś ciekawych gier dla właśnie takiej większej grupy, ale czegoś bardziej ambitnego i wymagające myślenia choć też bez przesady (próbowaliśmy GoTa i Terra Mystica i morale w grupie szybko poleciało) - najchętniej kupiłbym coś w okolicach 2.0-3.0 (+/-) w skali trudności wg BGG, bo poniżej tego jednej połowie grupy będzie się nudzić, a powyżej drugiej ;-)) Więc może jakaś strategia, coś ekonomicznego czy kooperacyjnego? Byłoby super jakby gra była w miarę neutralna językowo albo żeby się dało łatwo jakieś ściągi stworzyć, byłoby jeszcze lepiej jakby się dało ją dostać za max. 100-120zł, choćby używaną. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: Deem »

Może Battlestar Galactica z dodatkami? Tylko to zdecydowanie nie ten przedział cenowy...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: Curiosity »

Steampunk Rally (Odlotowy Wyścig).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: Kin@a »

Panic on Wall Street
theodeus
Posty: 17
Rejestracja: 18 gru 2016, 22:40

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: theodeus »

@Deem - Battlestar rozważałem, ale właśnie na razie jeszcze mnie na niego nie stać ;-) Niemniej dzięki za sugestię!

Steampunk i Panic obczaję, dzięki również ;)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: bukimi »

Na 6 osób Keyflower. Nie jest bardzo ciężki w swojej klasie i nawet nie aż tak długi na tyle osób (pierwsza "poważna" planszówka jaką mi zaprezentowano i ogarnąłem bez trudu). Całkowie niezależna językowo.
Na 7 osób jest Kawerna, która nie jest bardzo trudna, ale za to rozgrywka na 7 osób jest długa (licz 4 godziny i więcej).

Z ekonomicznych:
Lekkie: Wysokie Napięcie na 6 osób.
Średnie: Ground Floor na 6 osób.

Osobiście polecam jednak przy większym gronie niż 6-osobowym podzielić się na 2 ekipy, grające w osobne tytuły (jak się uprzeć można oczywiście mieć w grupie 2 egzemplarze tej samej gry). Znacznie lepiej gra się w 2 tytuły 4-osobowe, gdzie każdy jest zaangażowany i aktywny, niż w tytuł 7-8 osobowy, gdzie siedzisz nad jedną planszą wiele godzin i czekasz na swoją turę nie wiadomo ile.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: pikpol »

Pokój 25
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: Eltonos »

Dla 2-6 osób możesz sprawdzić Misja: Czerwona planeta.
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: Giermek »

Nieśmiertelna (jak dla mnie) Cytadela :)
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: pikpol »

Mascarada Sabotażysta ale koniecznie z dodatkiem. Na 6 osób colt ekspres chodzi no i przebiegłe wielbłądy
wruszka
Posty: 26
Rejestracja: 20 paź 2016, 09:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: wruszka »

Captain Sonar sprawdzi sie idealnie w większym gronie.
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: wok »

6 bierze - do 10 graczy. Jest luźna, ale nie nazwałbym jej imprezówką. Wydaje mi się, że nawet dla bardziej doświadczonych graczy jest fajna.

Na 6 graczy: Alhambra (spokojnie dostaniesz w tej cenie), Osadnicy z catanu z dodatkiem 5-6 graczy (nie wiem czy uda Ci się zmieścić w cenie)

Przyłączyłbym się do opinii grania na 2 stoły przy 8 graczach. Stoły można miksować pomiędzy kolejnymi partiami. No i dzięki temu, można lepiej dopasowywać tytuły do preferencji poszczególnych graczy. Unikasz wtedy sytuacji o której mówisz - tj. albo część graczy się nudzi, albo druga część nie rozumie gry.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: donmakaron »

Colt Express z dodatkiem Szeryf i Więźniowie obsługuje 8 osób.
Nadać się też może Tajemnicze Domostwo albo Deception: Murder in Honkong, choć to już trąci imprezówką trochę. Podobnie karciany Bang! z dodatkiem Dodge City.
Battlestara na 8 osób bym odpuścił. To raczej ciekawostka dla fanów gry. Będzie długo, chaotycznie i z czekaniem po sto godzin na swoją turę, których w trakcie gry zrobi się trzy...
Lovecraftowe koopy działają również na 8 osób. Arkham bym nie polecał w tak licznym gronie, ale może Znak Starszych Bogów?
Z mniejszych rzeczy jeszcze Red November, ale 8 osób nad tą malutką planszą może nie być wygodne ;)
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: DrunkHamster »

Colt Express + Szeryf i Więźniowie dziala nawet na 8 osob, ewentualnie Cytadela. Jak dla mnie te dwie gry swietnie sie sprawdzaja w wiekszym gronie.
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: DrunkHamster »

Bylbym zapomnial :mrgreen: Jolly Roger tez jest dobry :D
popoko
Posty: 21
Rejestracja: 27 maja 2010, 13:29
Lokalizacja: Wrocek

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: popoko »

Może trochę banał, ale nie jest imprezowa, niezbyt skomplikowana choć wymaga kombinowania, bez dodatku działa do 7 osób (testowałem do 6) i mieści się z dużym zapasem w przedziale cenowym. Chodzi o Fasolki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla większej grupy, ale nie imprezówki

Post autor: Rafalm »

Colt Express to dobry kierunek. Dorzucę jeszcze od siebie Robo Rally (do 8 osób) i Pokój 25 (podstawka do 6 osób, z dodatkiem do 8 osób).
ODPOWIEDZ