Shadows of Brimstone

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Radigal
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:02

Shadows of Brimstone

Post autor: Radigal »

Witam, czy ta gra która jest w temacie jest warta zakupu ? zastanawiam się nad nią, a lubię gry z duża ilością kart, z możliwością rozwoju postaci oraz duża regrywalnością. Czy ta gra spełnia te warunki ?
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: kastration »

Ta gra to pożeracz portfela. Oczywiście jest to niesamowicie regrywalny tytuł, z mnóstwem kart, ciągnący nos za dodatkami, coś w stylu fenomenalnego Fortune and Glory. Tematyka z przymrużeniem oka, specyficzna, dlatego na start wybrałem wspomnianą konkurentkę, ale SoB to świetna alternatywa, jeśli ktoś woli klimat Dzikiego Zachodu i fantastycznych tajemnic. Przygoda przez duże P, jeśli nie przeszkadza zależność językowa i ma się nieco na gry, na pewno top ze swojej ogólnej kategorii.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Radigal
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:02

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Radigal »

A jak z regrywalnoscia ? Czy podstawki mozba dzielic albo zlaczyc w jedna duza ?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Deem »

Wszystkie elementy (podstawki i dodatki) można ze sobą łączyć.

Zanim sięgniesz po ten tytuł przeczytaj instrukcję i odpowedz sobie na pytanie czy genialna otoczka klimatyczna zrównoważy prostacką mechanikę i de facto brak fabularnego trybu kampanii (tzn. postacie się rozwijają i można grać setki kolejnych partii, ale nie mają żadnego fabularnego powiązania).

Ja byłem napalony na Shadows niesamowicie, ale po przeczytaniu instrukcji wstrzymałem się z zakupem. Później zagrałem u kumpla i cieszę się, że nie utopiłem kasy w tej grze.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Bardok »

Kupiliśmy obie podstawki, słysząc narzekania, że przy jednej jest za mało wrogów i się powtarzają nudząc i nie żałujemy nawet złotówki.

+ Gra jest niesamowicie klimatyczna, Wierd West z potworami, mutacjami i portalami do innych światów.
+ Każda z postaci ma swój unikalny styl i czuć, że gramy daną rolą, a nie losowym ludkiem.
+ Scenariusze w większości są losowe, ale to sprawia, że regrywalność tytułu jest ogromna.
+ Każda walka to doświadczenie i wypadający niczym w Diablo loot, czyli nowa broń, czy inne klimatyczne dodatki
+ Pomiędzy misjami odwiedzasz miasto, gdzie też sporo się dzieje
+ szybka i prosta walka

- Losowa do bólu. Kostki mogą być przeciwko tobie i odrzucą od gry
- Kości są wszędzie. Na każdą prawie rzecz musisz rzucić i sprawdzić wynik w tabeli

Jak przymkniesz oko na minusy, albo tak jak mi, kostki i losowość nie przeszkadzają, to gra jest świetna! Dawno nie miałem tak, że gra mi się śniła i nie mogłem się doczekać powrotu do niej. Twoja postać szybko się rozwija i zyskuje nowe fanty, bronie, artefakty. Każda walka i na koniec ciągnięcie karty jest ekscytujące, a każda nowa walka trzyma w napięciu. Gra jest w moim mniemaniu tak dobra, że zastanawiam się czy nie kupić dla siebie prywatnie podstawek mimo, że brat ma i gramy u niego.

Co do dodatków - mamy obie podstawki i nie czujemy potrzeby kupna czegoś więcej. Masz 8 bohaterów, poza kopalniami dwa różne światy Obcych, pełno wrogów i przedmiotów, a miasto jest naprawdę fajnie zrobione. Wiadomo, że każdy dodatek coś wniesie, ale nie odczuwamy przymusu.

Prawie najlepszy Dungeon Crawler w jakiego grałem... bije go tylko Imperium Atakuje :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Radigal
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:02

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Radigal »

Losowosc i kostki mi nie przeszkadzaja, wrecz przeciwnie szukam takich gier ktore beda mnie potrafily zaskoczyc negatywna karta, badz rzutem kostki takze to nie problem, ogolnie teraz szukam właśnie cos w typie dungeon crawler, a widze, ze shadows przypada do mojego gustu. Chyba, ze macie ewentualnie jakies inne propozycje tego typu gier (warunkiem jest gra przeciwko grze, bez zadnyg gm).
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Bardok »

Ma ktoś cokolwiek po Polsku do Shadows of Brimstone? Zabieram się za tłumaczenie kart miasta, ale może już ktoś to robił?
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone

Post autor: Yuri »

Ciekaw jestem jak Ci poszło z tłumaczeniem, jakieś newsy? Gra to istny moloch i tym bardziej ciekaw jestem efektu i samozaparcia.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ