Mr. Jack Londyn czy Nowy Jork?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Mr. Jack Londyn czy Nowy Jork?

Post autor: idziol91 »

Jako, że gramy praktycznie tylko we 2 to interesują mnie przede wszystkim gry dwuosobowe. Ostatnio zaciekawił mnie Mr. Jack, ale nie wiem którą wersję wybrać. Przeczytałem gdzieś, że w pierwsza wersja jest niezbyt zbalansowana, dzięki czemu detektyw ma prostsze zadanie. Jeśli chodzi o Nowy Jork, jest już to lepiej zrobione, ale za to klimat jest mniej odczuwalny.

Jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie tych gier? W którą wersję lepiej Wam się grało?
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Mr. Jack Londyn czy Nowy Jork?

Post autor: TV3 »

W Nowy Jork nie grałem, więc na temat różnic się nie wypowiem. Wypowiem się jedynie na temat balansu normalnej wersji. To trochę taka bzdurna miejska legenda jak ta, która mówiła, że Rose gdzieś tam wspomniał, iż dla Polaków i Żydów nie zagra.
Fakt faktem, że w Mr Jacku podczas pierwszych kilku potyczek balans będzie zachwiany. Jednak po nauczeniu się jak grać, po piątej czy szóstej partii balans powróci do równowagi.
Poza tym - to bardzo dobra gra jest.
Tymek113
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:40

Re: Mr. Jack Londyn czy Nowy Jork?

Post autor: Tymek113 »

jakby Cię interesowała mam na sprzedaż Mr Jack in New York w stanie idealnym.
ODPOWIEDZ