Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: kingbrucelee »

Pograliśmy trochę ze znajomymi w podstawkę. W zasadzie wszystkim się gra podoba, ale po pewnym czasie wszyscy odczuwamy pewne znudzenie kręceniem się w kółko.

Czy jeśli zainwestuje w 4 duże dodatki powiększające planszę, gra faktycznie nabierze rumieńców, a przygoda stanie się ciekawsza i już nie taka "liniowa"?
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: SebasTTan »

Duże dodatki wniosą ci plansze dodawane na rogach aktualnej. Potrzeba to tego większego stołu :)
Zarówna duże dodatki jak i małe dodają świeżości do rozgrywki. Osobiście posiadam prawie wszystkie dodatki
i jak przychodzą koledzy do syna to jak się porozkładamy to o cho cho...
także jeśli podoba Wam się talizman to jak najbardziej warto posiadać do niego wszystko co wyszło.
Grę także ułatwia posiadanie podstawek do gry e-raptor lub coś w ten deseń.
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: dizzit »

A ja szczerze polecam poprostu inną grę np Runebounda.
Koszt nie wiele wyższy niż pojedyńczego dużego dodatku a zupełnie co innego, mimo że klimat ten sam.
A co do pytania to mi się zdaję zże małe dodatki lepsze, przy duxych dodatkach każdy idzie w inną stronę i jest 0 interakcji
kingbrucelee
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2014, 12:56

Re: Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: kingbrucelee »

dizzit pisze:A ja szczerze polecam poprostu inną grę np Runebounda.
Koszt nie wiele wyższy niż pojedyńczego dużego dodatku a zupełnie co innego, mimo że klimat ten sam.
A co do pytania to mi się zdaję zże małe dodatki lepsze, przy duxych dodatkach każdy idzie w inną stronę i jest 0 interakcji
Mam Runebound 3 ed. i zgadzam się z Tobą, że to świetna gra z super mechaniką, dlatego niecierpliwie czekam na dodatki w polskiej wersji.

Talisman ma jednak w sobie taką cudowną niesamowitą epickość, której nie potrafię się oprzeć ;)
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: krzyss »

Ciekawym ale nie rogowym dodatkiem są Smoki. Też weź ten dodatek pod uwagę, aczkolwiek, nadal kręcicie się w kółko :)
Tigahmes
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2017, 16:05

Re: Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: Tigahmes »

dlaczego nie? nowe wydarzenia miejsca oraz bohaterowie są na pewno miłą alternatywa dla oka jak i dla rozgrywki
Awatar użytkownika
amras
Posty: 107
Rejestracja: 18 gru 2014, 19:16
Kontakt:

Re: Czy warto kupić 4 duże dodatki do Talismana?

Post autor: amras »

Ja z dużych dodatków najbardziej lubię Podziemia - są bardziej wymagające niż sama podstawka i jakoś lubię tam się szwendać :D
ODPOWIEDZ