Lekka gra dla zaawansowanych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
samuraj123
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:55

Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: samuraj123 »

Hej, czy moglibyście polecić lekką grę (ale nie fillerek), która nie będzie zbyt prosta dla zaawansowanych graczy? Gry tego typu będą kosztowały ok. 70 zł i trwały 45-60 minut. Mam już Patchwork, Pojedynek, Carcassonne (Jaipur też, ale to mała gra). Zamówiłam Century: Korzenny Szlak, więc Splendor odpada. Idealną grą tego typu jest dla mnie Capital: nie ma negatywnej interakcji, można pogłówkować, ale czacha nie paruje. Chodzi mi o grę, którą można wyciągnąć dla przyjemności po ciężkim dniu, ale faktycznie trochę pograć (a nie zamknąć się w 30 minutach ze wszystkim). Zauważyłam, że mam w kolekcji same ciężkie mózgożery. Czas jest dla mnie ważny - powyżej godziny odpada.

Doradzicie?:)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: warlock »

Uderzaj w Dominiona, idealna gra pod Twoje wymagania.
samuraj123
Posty: 12
Rejestracja: 02 kwie 2017, 15:55

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: samuraj123 »

warlock pisze:Uderzaj w Dominiona, idealna gra pod Twoje wymagania.
Aaa, zapomniałam o Dominionie - mam i bardzo lubię;)
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: cezaras »

moje propozycje (cenowo może są ciut droższe - ale pewno niewiele):
1. Glen More
2. Notre Dame
3. Targi (dwuosobówka)

sprawdzone :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: poooq »

Castles of Burgundy.
Po co piać, gdy można grać?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: Rafalm »

Niestety kompletnie poza budżetem, ale bardzo polecam Roll for the Galaxy. U mnie sprawdziło się doskonale zarówno dla graczy mniej zaawansowanych, jak i planszówkowych wyjadaczy. Jak opanujesz zasady, to rozgrywka do ogarnięcia w 40-45 min niezależnie od ilości graczy, bo dużą część tury gracze wykonują równocześnie. Moim zdaniem warto zainwestować.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: zix »

Wyspa Skye
Jest interakcja (można kupić wyceniony przez gracza kafelek), szybka, prosta, jednak jest przy czym pogłówkować.
Duża regrywalność.

Neuroshima Hex
Jak dla mnie klasyk. Sama negatywna interakcja, ponieważ to jest walka pomiędzy armiami.
Jednak logiczne i bardzo fajne. Moja żona BARDZO lubi także to nie byle żolnierzyki dla chłopczyka ;)
W cenie kupisz wersję 2,5, do 3 trzeba dopłacić lub kupić używaną.

Milionerzy i bankruci
Gra licytacyjna, która fajnie się sprawdza przy 4 osobach.
Szybka, prosta :)
Kupujemy przedmioty, które mają od 1 do 10 punktów zwycięstwa. Jednak: osoba, która wyda najwięcej pieniędzy automatycznie przegrywa + trafiają się negatywne karty. Taką wygrywa pierwszy, który spasuje jednak każdy płaci swoją podaną stawkę.

z karcianych:
Red7
Można grać w kilka wariantów różniących się stopniem skomplikowania.
Grając ze wszystkimi zasadami - jest sporo do myślenia :) Jednak gra ma dość łatwe do wytłumaczenia reguły i można zagrać kilka szybkich aprtii.

Cytadela
To już gra, w którą się fajnie gra od 4 osób. Zasady dość proste, gra całkiem ładna i fajnie się sprawdza też przy większej ilości graczy.

Dolina kupców (część 1)
Każdy buduje własnego "pasjansa". Kolorowy, ładny, prosty i szybki do 40 osób*

*Przepraszam - do 4 osób... Wyraz się napisał (+ zostałem złapany za rękę ;) więc nie poprawiam
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 23:52 przez zix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: Olgierdd »

zix pisze:Wyspa Skye
Jest interakcja (można kupić wyceniony przez gracza kafelek), szybka, prosta, jednak jest przy czym pogłówkować.
Duża regrywalność.
+1
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: Edwardo »

zix pisze:Dolina kupców (część 1)
Każdy buduje własnego "pasjansa". Kolorowy, ładny, prosty i szybki do 40 osób
Wow!! ;)
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: louiscyphre »

Automobile: Początki Motoryzacji
Galaxy Of Trian
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: kmd7 »

Kakao? Ale uczciwie powiem, że z początku była idealna na szybką rundkę przed snem, ale zbyt często lądowała na stole i się ograła. Musi swoje odstać.
Micropul - darmowa gra, którą wyciągam zawsze, kiedy mam chwilkę czasu. Krótka, ale zmuszająca do myślenia. A wystarczy wydrukować i pociąć kartkę A4 i dołożyć do tego 2 razy po 3 znaczniki np. guziki, kosteczki, monety. Linki są w necie, nawet na forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=4702
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: bukimi »

kmd7 pisze:Kakao? Ale uczciwie powiem, że z początku była idealna na szybką rundkę przed snem, ale zbyt często lądowała na stole i się ograła. Musi swoje odstać.
Micropul - darmowa gra, którą wyciągam zawsze, kiedy mam chwilkę czasu. Krótka, ale zmuszająca do myślenia. A wystarczy wydrukować i pociąć kartkę A4 i dołożyć do tego 2 razy po 3 znaczniki np. guziki, kosteczki, monety. Linki są w necie, nawet na forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=4702
Kakao jest bardzo lekkie. Zdecydowanie lżejsze niż choćby Wyspa Skye. Dla "zaawansowanych" nie polecam.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Lekka gra dla zaawansowanych

Post autor: kmd7 »

I właśnie dlatego od jakiegoś czasu Kakao stoi na półce, uczciwie to przyznałem. Choć nie wiem, jak by wypadał z dodatkami (nie grałem, nie mam), podobno zwiększają nieco złożoność gry.
Za to w godzinę da się rozegrać dwójkową partię Agricoli. A w wariancie rodzinnym, to nawet szybciej.
ODPOWIEDZ