jaki deck building?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze: 31 gru 2018, 17:54 Mnie i moim znajomym Shadowrun zupełnie nie podszedł. Graliśmy w starą edycję, bo znajomy się napalał na zakup Dranfire. Nie wiem jakie zmiany wprowadza nowa. Zagraliśmy z 5-6 razy. Grindowanie w tej grze zabija dla nas jakąkolwiek przyjemność z rozgrywki. Niby oglądałem gameplaye, recenzje i ostatecznie nie podeszło i to bardzo. Wiem, że gra ma też swoich fanów, dlatego dobrze jest spróbować przed zakupem (jak zresztą większość gier :wink: ).
Nowa edycja ma lekko zmniejszony poziom trudności, ale zupełnie nie rozumiem tego czepiania się grindowania, wiele gier nie ma żadnego rozwoju i tylko jeden tryb gry - np. Dominion i nikt go za to nie krytykuje a w SC wyciąga się to jako wadę bo można rozwijać postać, równie dobrze mogli tego rozwoju w ogóle nie wprowadzić i byłby to bardziej tradycyjny deck builder. Nowa edycja ma 5 scenariuszy, ale po niemal 30 grach nie zaglądałem do innych poza podstawowy Crossfire. Być może akurat gra wstrzeliła się w mój gust i zapotrzebowanie, ale też nie kupowałem kota w worku bo dokładnie wiedziałem czego się spodziewać, a być może głosy krytyki biorą się z nie spełnienia oczekiwać ;)
kinioo pisze: 31 gru 2018, 18:49
Quba40 pisze: 31 gru 2018, 16:42
kinioo pisze: 30 gru 2018, 23:09 Śledzę wątek...i czy mógłby ktoś doradzić, które z wymienionych gier ma świetnie działający wariant solo??

Wiem, że MK ma, bo mam I sobie bardzo cenię.

Dzięki,

K.
Jeśli masz dużo miejsca na stole, nie przeszkadza Ci mozolny setup i masz dużo czasu to Mage Knight jest świetnym wyborem, jeśli chcesz mieć troszkę mniej kminienia (ale niewiele mniej) oraz krótszy setup i wolisz tematykę dungeon crawlerów to z całego serca polecam Dungeon Alliance, to mój top1 jeśli chodzi o rozgrywkę solo, więcej o tej grze poczytasz tutaj viewtopic.php?t=55141

Jeśli chcesz szybszy deckbuilder pod solo to polecam Legendary Encounter X-Files, ma największą regrywalność z wszystkich gier Legendary i nie wymaga dodatków jak np. podstawowy Legendary Marvel. Jeśli lubisz klimaty serialu Z Archiwum X to może to stanowić dodatkowy atut.
Jeśli wolisz mieć większą kontrolę nad grą to polecam Aeon's End, spora regrywalność i więcej strategicznego myślenia niż LE X-files, natomiast raczej trzeba grać na dwóch magów.

Jeśli szukasz deck buildera o większym wyzwaniu (wg. mnie bije na głowę Aeon's End - przynajmniej podstawkę) i nieco mniejszej kontroli (ale większej od Legendary) to polecam Shadowrun Crossfire: Prime Runner Edition, trzeba grać na dwóch runnerów ale rozgrywka jest najszybsza i każda może zapewnić Ci punkty Karmy za które kupujesz nowe umiejętności w postaci naklejek, które umieszczasz na karcie postaci. To moje odkrycie końcówki tego roku, od kilku dni gram w niego namiętnie i mam za sobą już ponad 20 rozgrywek ;)
Hej, dzięki za obszerny wpis.
Właśnie MK troszkę mnie zniechęca do czestrzych gier ze względu na setup/miejsce na stole, raczej coś szybkiego, ale nie banaknego.

Obczaje podane przez Ciebie tytuły.

K.

Nie ma za co, mam nadzieję, że coś podpasuje :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: jaki deck building?

Post autor: Jiloo »

Quba40 pisze: 31 gru 2018, 19:56 Nowa edycja ma lekko zmniejszony poziom trudności, ale zupełnie nie rozumiem tego czepiania się grindowania, wiele gier nie ma żadnego rozwoju i tylko jeden tryb gry - np. Dominion i nikt go za to nie krytykuje a w SC wyciąga się to jako wadę bo można rozwijać postać, równie dobrze mogli tego rozwoju w ogóle nie wprowadzić i byłby to bardziej tradycyjny deck builder. Nowa edycja ma 5 scenariuszy, ale po niemal 30 grach nie zaglądałem do innych poza podstawowy Crossfire. Być może akurat gra wstrzeliła się w mój gust i zapotrzebowanie, ale też nie kupowałem kota w worku bo dokładnie wiedziałem czego się spodziewać, a być może głosy krytyki biorą się z nie spełnienia oczekiwać ;)
Pamiętaj jednak, że rozmawiamy o dwóch różnych wydaniach. Chyba, że grałeś też w pierwsze. Widocznie nowa edycja dużo poprawia, w skrócie opiszę Ci jak wyglądały nasze gry i dlaczego nam się to nie podobało. Graliśmy w 4 osoby, było to już dość dawno, więc mam nadzieję, że dobrze pamiętam ;) Z tego co pamiętam w pierwszym scenariuszu były 3 sceny. Wychodziła pierwsza fala przeszkód, pokonywaliśmy je, odpalała się druga fala, w której wszyscy ginęli. W tym czasie każdy zdobył może jedną dwie karty z marketu, a za przegraną dostawaliśmy jakieś tam punkty za które nijak nie dało się rozwinąć postaci. Wszystkie kolejne rozgrywki wyglądały tak samo – zgon w drugiej scenie. Tam nie było nawet elementu budowania talii, po prostu walczenie ze świadomością przegranej tylko po to żeby zdobyć punkt i może kiedyś jakiś rozwój postaci. Myśleliśmy, że może źle gramy, więc przeczytaliśmy jeszcze raz instrukcję, ale wygląda no to, że taki był pomysł na tę grę. No nie podeszło zupełnie.
Z ciekawości chętnie sprawdzę nową edycję, bo klimat tej gry mi bardzo odpowiada. Znajomy natomiast napalał się bardzo na Dragonfire, ale po tych naszych grach skreślił grę z listy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Jeśli nie spodobała Ci się poprzednia edycja to ta też nie przypadnie do gustu, ponieważ różni się od starej maksymalnie w 10%. Dokładnie tak wygląda podstawowy scenariusz - Crossfire, są 3 sceny, pokonujesz przeszkody, zdobywasz NewYeny, kupujesz karty i starasz się przetrwać :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: jaki deck building?

Post autor: Jiloo »

Czyli jednak nie dla mnie, a szkoda, bo tematycznie wstrzeliwuje się w mój gust idealnie.
Ale jak widać może też mieć swoich fanów :)

A jak już jesteśmy przy gustach. Jeden ze znajomych, z którymi grałem w Dungeon Alliance powiedział, że jest to najgorsza gra w jaką grał z mojej kolekcji. A teoretycznie znając jego gust powinna mu się spodobać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze: 01 sty 2019, 18:05 Czyli jednak nie dla mnie, a szkoda, bo tematycznie wstrzeliwuje się w mój gust idealnie.
Ale jak widać może też mieć swoich fanów :)

A jak już jesteśmy przy gustach. Jeden ze znajomych, z którymi grałem w Dungeon Alliance powiedział, że jest to najgorsza gra w jaką grał z mojej kolekcji. A teoretycznie znając jego gust powinna mu się spodobać.
Być może grając na 2 runnerów a nie 4 masz więcej możliwości i więcej kart w decku - w końcu nagrodę dzielisz na 2 a nie na 4, zależy ile razy graliście i w jakim zespole. Po prostu jest to specyficzny deck builder - łamigłówka, masz ograniczone zasoby, które mądrze musisz spożytkować, nie można bezmyślnie kupować kart, trzeba budować synergię między innymi członkami zespołu, wg. mnie to najbardziej kooperacyjny deck builder w jaki grałem, takiemu Aeon's End czy nawet Legendary daleko do tego.
Dziwi mnie też, że są głosy krytykujące powtarzalność Shadowruna, nie powiedziałbym, że jest ona większa niż w innych deck builderach kooperacyjnych. Tutaj masz 4 talie losowo dobierane (Obstacle 1, Obstacle 2, Crossfire oraz Blackmarket) + talie graczy, a np. w Aeon's End masz tylko losową jedną talię demona, talię inicjatywy oraz ewentualnie losowo dobrany sklep, wg. mnie jest tu jeszcze większa powtarzalność - jedynie demony i opcjonalnie zwiększony poziom trudności różnicują grę, ale w Shadowrunie masz kilka scenariuszy oraz możliwości zwiększania trudności na kilka sposobów ale przynajmniej zdobywasz tu doświadczenie i możesz po tych kilkudziesięciu partiach się rozwinąć. W Hero Realms: The Ruin of Thandar masz wyłącznie talię sklepu, talię gracza i talię bossa, którzy kosmetycznie różnią się między sobą, wg. mnie jeszcze większa powtarzalność ale przynajmniej jak w Shadowrunie można zdobywać punkty doświadczenia, ale co z tego skoro są tylko 3 scenariusze w kampanii i trzeba kupić jej kontynuację (która była na Kick Starterze). W Legendary Encounters X-Files jest nieco lepiej z ilością talii które losujesz, tutaj zdecydowanie trudniej o powtarzalność, ale każda rozgrywka trwa identycznie, przez co niczym się nie różni od powtarzalności Shadowruna, za to kampania trwa jedynie 3 rozgrywki i nie otrzymujesz żadnego doświadczenia. Dla mnie Shadowrun Crossfire jest szybką i regrywalną grą w której trzeba pogłówkować, sam fakt, że nie zagrywasz co turę wszystkich kart na ręku i, że uzupełniasz swoją rękę o maksymalnie 2 karty + te które udało Ci się zakupić za zdobyte NewYeny sprawia, że trzeba czasami nieźle pogłówkować aby wyjść cało z wielu opresji, czasami układ kart sprawia, że zwycięstwo jest zwyczajnie niemożliwe, ale mi to zupełnie nie przeszkadza skoro gra trwa około 30-40 minut (w wypadku przegranej zwykle jeszcze krócej). Gra mi się tak spodobała, że już zamówiłem dodatek High Caliber Ops, który wprowadza kilka fajnych mechanizmów, 5 nowych misji oraz tonę kart zwiększającą jeszcze bardziej regrywalność :)

Co do Dungeon Alliance to jest bardzo specyficzną grą, nawet bardziej specyficzną niż Shadowrun Crossfire i albo się go kocha albo nienawidzi. Jest podobna do Mage Knighta, tylko ten broni się swoją sławą i rankingami, a Dungeon Alliance jest mało znany, ma dość brzydkie komponenty, przeciętne figurki i oklepaną tematykę (np. ta mechanika świetnie sprawdziłaby się do gry o drużynach antyterrorystycznych). Mnie zauroczyło to jak różna może być rozgrywka w zależności od wyboru drużyny. Gra ma niestety syndrom kuli śnieżnej, to jest wg. mnie jej największa wada - doświadczony gracz lepiej złoży swoją drużynę i nie da się go doścignąć. Wariant kooperacyjny oferuje za mało interakcji między graczami aby był ciekawy. Gra błyszczy przede wszystkim w rozgrywkach solo, oraz w rywalizacji, jeśli grają równie doświadczeni gracze. Ja wprost nie mogę się doczekać dodatków z drugiego Kick Startera, które dodadzą wątki fabularne ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: jaki deck building?

Post autor: Jiloo »

Quba40 pisze: 01 sty 2019, 23:22 Być może grając na 2 runnerów a nie 4 masz więcej możliwości i więcej kart w decku - w końcu nagrodę dzielisz na 2 a nie na 4, zależy ile razy graliście i w jakim zespole. (...)
Wspominałem – graliśmy 5-6 razy, zawsze pełnym 4-osobowym składem.
Rozumiem, że grasz solo? Na dwóch runnerów?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze: 02 sty 2019, 11:58
Quba40 pisze: 01 sty 2019, 23:22 Być może grając na 2 runnerów a nie 4 masz więcej możliwości i więcej kart w decku - w końcu nagrodę dzielisz na 2 a nie na 4, zależy ile razy graliście i w jakim zespole. (...)
Wspominałem – graliśmy 5-6 razy, zawsze pełnym 4-osobowym składem.
Rozumiem, że grasz solo? Na dwóch runnerów?
Grałem pierwsze 5 gier solo na dwóch runnerów, ze 30 pozostałych z moją drugą połówką, która jest grą wprost oczarowana. Stworzyliśmy sobie po 2 runnerów, którymi gramy na zmianę, jej Orczyca ma 30 Karmy, a Elfka 26, mój Człowiek 39 a Krasnolud 32. Graliśmy wyłącznie w podstawowy scenariusz Crossfire. Od dłuższego czasu wskoczyliśmy na trudniejszym poziom i zastanawiamy się czy nie jeszcze go nie zwiększyć :)
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 270 times
Been thanked: 111 times

Re: jaki deck building?

Post autor: preshiq »

Trochę odswiezajac temat - ciekawą propozycją może być też Quest for el Dorado . Ma wyjść w pierwszej połowie roku w wersji pl (Nasza Księgarnia). Z tym, ze to raczej lżejszy tytuł - coś ala Brzdęk.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: jaki deck building?

Post autor: Jiloo »

Marrr84 pisze: 06 lut 2019, 15:16 Trochę odswiezajac temat - ciekawą propozycją może być też Quest for el Dorado . Ma wyjść w pierwszej połowie roku w wersji pl (Nasza Księgarnia). Z tym, ze to raczej lżejszy tytuł - coś ala Brzdęk.
Jest u mnie na liście zakupowej. Niestety u nas była tylko dostępna wersja niemiecka więc wciąż się wstrzymywałem z zakupem. Wolałbym angielską, ale chyba będę musiał się zadowolić polską :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Pierrnik »

Poprosiłem o opinie w wątku głównym ale widze, ze cisza więc moze spróbuję tutaj. Chciałem w odskoczni od AEnda i Legendary Marvel zająć sie innym db. Na radarze mam Dragonfire lub (po przeczytaniu tego wątku) Shadowruna w co Waszym zdaniem lepiej zainwestować? (pod gre solo, bardziej mnie kręcą klimaty D&D ale wybiorę lepsza mechanikę i regrywalność, lubię też kolekcjonować dodatki).

Nikt wcześniej nie wspominał ale jest na rynku jeszcze Shadowrift. Deckbuilder z mechaniką town defense, podstawka wystarczy na wiele partii a dostępne są trzy dodatki + czwarty ufundowany końcem roku na KS więc regrywalność moim zdaniem jest porównywalna z LMarvel. Dla zainteresowanych widzialem kiedys recenzję PL.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Z nowych deck builderów jakie zawitały w moje skromne progi mogę polecić:
- DC Deck-building game: Rebirth - kooperacja (jest też dodany tryb rywalizacyjny) na silniku DC, z tym że dodano 8 scenariuszową kampanię oraz mechanikę poruszania po kole pomiędzy lokacjami. Dość losowa pod względem poziomu trudności, wszystko zależy jak szybko wyjdą złoczyńcy. Arcy-złoczyńców rozkłada się proporcjonalnie w talii, więc ich przybycie jest w miarę przewidywalne.

- Dungeon Brawler - mały kooperacyjny deckbuilder przypominający arcadowe gry komputerowe z lat 80-90'tych. Zagrywamy tyle kart ile chcemy, nie musimy wszystkich ponieważ stanowią one o naszym życiu. Istotna jest pozycja potworów i bohaterów.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Figas »

Dwntn pisze: 18 cze 2017, 21:57 Arctic Scavengers - Jest to jedna z pierwszych gier deckbuildingowych, jednocześnie protoplasta Dominiona. Niestety historia tej gry jest nieco zawiła i nie zyskała ona takiej popularności na jaką zasługuje z tej prostej przyczyny że Rio Grande Games wykupiło jej pierwotnego wydawce a samą grę pochłonął tzw. development hell jako że w tym samym czasie Rio Grande Games wypuściło na rynek własny produkt - wspomnianego wcześniej Dominiona. Dopiero kilka lat później ukazała się druga edycja tej gry, którą znamy obecnie. Czym jest Arctic Scavengers ? Najprościej rzecz ujmując to Domminion w klimatach post apo. Ziemię ogarnęła wieczna zima a gracze są wysłannikami poszczególnych ludzkich kolonii, starającymi się w zgliszczach starej cywilizacji odnaleźć surowce niezbędne do przeżycia. AS na chwilę obecną nie jest już grą odkrywczą, bowiem jest to jeden z najstarszych deckbuilderów na rynku. Stanowi jednak miłą alternatywę dla Dominiona a obecnie można dostać jego bodaj trzecią edycję w której zawarte są wszystkie rozszerzenia. Gra powinna mieścić się w twoim przewidzianym budżecie.
A to ci dopiero historia. Było coś przed Dominionem i to z takim fajnym klimatem.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: jaki deck building?

Post autor: kinioo »

Tez troszeczke wznowilem moje poszukiwania deckbuildera, jednak ja szukam czegos stricte do solo i z w miare szybkim set up'em; ponizej to, na co zwrocilem uwage:

- Baseball Highlights 2045 (jedzie do mnie, udalo mi sie ustrzelic uzywke za "psie pieniadze");
- After the Virus...taki maly "skurczybyk", moze byc ciekawy...chyba zaryzykuje jak sie pojawi cos uzywanego;
- Xenoshyft...tu sie waham...klimat mega, ale jakos ten system walki nie do konca do mnie przemawia...dam sobie czas jeszcze;
- Attack on Titan: Deck-Building Game - ktos mi to ostatnio podunal; na radarze/do w"wygooglowania"/obejrzenia; nie wiem nic wiecej.

poszukiwania trwaja...

K.
Sorki za brak polskich znakow....
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: jaki deck building?

Post autor: wesolykowal »

Legendary Alien czy Legendary Marvel?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: jaki deck building?

Post autor: kinioo »

wesolykowal pisze: 14 sty 2020, 16:24 Legendary Alien czy Legendary Marvel?
Alien, a na dokladke Marvel Champions LCG!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: jaki deck building?

Post autor: wesolykowal »

kinioo pisze: 14 sty 2020, 16:38
wesolykowal pisze: 14 sty 2020, 16:24 Legendary Alien czy Legendary Marvel?
Alien, a na dokladke Marvel Champions LCG!

K.
Sporo już tego Marvela wydano, nikt w polsce tego w naszym języku nie chce wydać?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

wesolykowal pisze: 14 sty 2020, 17:01
kinioo pisze: 14 sty 2020, 16:38
wesolykowal pisze: 14 sty 2020, 16:24 Legendary Alien czy Legendary Marvel?
Alien, a na dokladke Marvel Champions LCG!

K.
Sporo już tego Marvela wydano, nikt w polsce tego w naszym języku nie chce wydać?
MC lcg to nie deck-builder, buduje się talię wyłącznie przed grą i jest ona bardzo uproszczona w stosunku do Horror w Arkham lcg czy Władca Pierścieni lcg.
Rebel nie zdecydował się na wydawanie tej gry w naszym języku a jedynie dystrybucję.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: jaki deck building?

Post autor: warlock »

Polecam sprawdzić Shards of Infinity - nawet nie patrzę w stronę Star Realms/Hero Realms.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

warlock pisze: 16 sty 2020, 11:05 Polecam sprawdzić Shards of Infinity - nawet nie patrzę w stronę Star Realms/Hero Realms.
Zdecydowanie popieram, dużo większa głębia rozgrywki i więcej możliwości, a też klimat bardziej oryginalny.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: jaki deck building?

Post autor: inzkulozik »

Bardzo jest to podobne do Ascensiona?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

inzkulozik pisze: 16 sty 2020, 13:30 Bardzo jest to podobne do Ascensiona?
Grałem tylko w wersję mobilną ale z tego co widziałem to dużo bardziej podobne jest do Hero Realms lub Star Realms.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: jaki deck building?

Post autor: Jiloo »

inzkulozik pisze: 16 sty 2020, 13:30 Bardzo jest to podobne do Ascensiona?
Krótki opis wrzucałem na drugiej stronie tego wątku
viewtopic.php?p=1104002#p1104002

Mnie się gra ostatecznie spodobała, ale żona ciagle chce grać w SR wiec w końcu sprzedałem, bo nie chcę trzymać dla samego posiadania.

A odpowiadając na twoje pytanie. W zasadzie nie jest podobne do Ascension, bo jest to gra na wykończenie przeciwnika/ów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze: 16 sty 2020, 16:36
inzkulozik pisze: 16 sty 2020, 13:30 Bardzo jest to podobne do Ascensiona?
Krótki opis wrzucałem na drugiej stronie tego wątku
viewtopic.php?p=1104002#p1104002

Mnie się gra ostatecznie spodobała, ale żona ciagle chce grać w SR wiec w końcu sprzedałem, bo nie chcę trzymać dla samego posiadania.

A odpowiadając na twoje pytanie. W zasadzie nie jest podobne do Ascension, bo jest to gra na wykończenie przeciwnika/ów.
Moja też nie chciała grać i niestety sprzedałem, ciężki los gracza :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: jaki deck building?

Post autor: Jiloo »

Quba40 pisze: 16 sty 2020, 21:44 Moja też nie chciała grać i niestety sprzedałem, ciężki los gracza :mrgreen:
Haha, trzeba się było zagadać i grać razem 😂
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: jaki deck building?

Post autor: Quba40 »

Jiloo pisze: 17 sty 2020, 05:43
Quba40 pisze: 16 sty 2020, 21:44 Moja też nie chciała grać i niestety sprzedałem, ciężki los gracza :mrgreen:
Haha, trzeba się było zagadać i grać razem 😂
:lol:

Szczególnie, że drugi dodatek wprowadza kampanię kooperacyjną, ale z drugiej strony gier z tą mechaniką mam całkiem sporo ;)
ODPOWIEDZ