W co można grać z niemowlakim na ręku

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: Neurocide »

Z waszego doświadczenia, czy są jakieś gry, w które da radę zagrać z niemowlakiem na ręku?
- masz jedną rękę wolną
- nie bardzo możesz się specjalnie nachylać nad stołem

Jakieś pomysły?
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: RunMan »

Szachy turowo
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: Shantall »

Kalambury

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: asiok »

Jak rozumiem - gra jedną ręką, nie wymagająca jakiegoś nieustającego ciągłego skupienia ale nie za lekka (nie podejrzewam Cię Neuro o chęć łomotania w imprezówki :) )

Przyjmuję, że grał będziesz z kimś z "wolnymi" obiema rękami - i będzie można na niego zrzucić bieżącą obsługę gry (jak wykładanie kart etc)

Może któraś z tych:

Imhotep - duże elementy łatwe do przestawiania i układania jedną ręką, nieskomplikowana plansza, brak elementów do trzymania w ręce (są niby karty ale można je ułożyć na stole)

Kanagawa - wszystko wyłożone na stole, można grać jedną ręką (chociaż trochę trudniej niż w Imhotepa bo trochę więcej kart)

Odkrycia - trochę elementów ale wszystkie "otwarte" na stole.

7 cudów - Pojedynek - choć to tylko 2-osobówka



Do takiego grania rozważyłbym jeszcze poszukania podstawek na karty - znacznie by to rozszerzyło zakres gier.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: crsunik »

Zasadniczo u nas gramy z niemowlakiem we wszystko ;P Polecam chustę do noszenia i granie na stojąco :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: RUNner »

Jenga, z zasadą że kto pierwszy dokona zniszczenia ten wygrywa. Z maluchem na ręku zwycięstwo zapewnione! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: rastula »

kolejna lista zapewne będzie ...w co muzułmanin może grać solo w ramadan lewą nogą?


a wy się dajecie wkręcać koledze :-/
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: Kmet »

We wszystko :)

Obrazek
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: seki »

Temat wcale nie jest głupi. Od razu zapisałem sobie wątek do śledzenia bo mam właśnie 4 tyg córkę. Nie zawsze da się siedzieć i uciszyć butelką bo nie każdy noworodek z niej korzysta. Ostatnio gram solo nocami (uzależniony) bo ciężko się gra w ciągu dnia z żoną przy dziecku, które ciągle musi być na rękach. Też chętnie wysłucham propozycji.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: poooq »

Tokaido: szybka orientacja w tym czyj jest ruch (20 minut przerwy nie zaburzy rozgrywki), nie ma potrzeby obserwacji tury innego gracza, tury na tyle szybkie, że nie mamy wrażenia bezcelowego marnowania czasu, płynna i przyjemna, da się we dwoje, nie jest nadmiernie obciążająca analitycznie, zminimalizowanie agresywnej interakcji, niemowlak jej nie zauważy: brak czarnobiałych, kontrastowych grafik. Do tego podróż do Edo działa rozluźniająco na pielgrzymów, co jest ważną zaletą tego tytułu.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: rastula »

seki pisze:Temat wcale nie jest głupi. Od razu zapisałem sobie wątek do śledzenia bo mam właśnie 4 tyg córkę. Nie zawsze da się siedzieć i uciszyć butelką bo nie każdy noworodek z niej korzysta. Ostatnio gram solo nocami (uzależniony) bo ciężko się gra w ciągu dnia z żoną przy dziecku, które ciągle musi być na rękach. Też chętnie wysłucham propozycji.

No to ja ci odpowiem. W każdą grę w której nie musisz używać obu rąk. No ale nic. Nie chcę trollować. Feedback będzie na pewno sensowny (not)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: seki »

poooq pisze:Tokaido: szybka orientacja w tym czyj jest ruch (20 minut przerwy nie zaburzy rozgrywki), nie ma potrzeby obserwacji tury innego gracza, tury na tyle szybkie, że nie mamy wrażenia bezcelowego marnowania czasu, płynna i przyjemna, da się we dwoje, nie jest nadmiernie obciążająca analitycznie, zminimalizowanie agresywnej interakcji, niemowlak jej nie zauważy: brak czarnobiałych, kontrastowych grafik. Do tego podróż do Edo działa rozluźniająco na pielgrzymów, co jest ważną zaletą tego tytułu.
Czysty ideał, zwłaszcza gdy zargumentowany w ten sposób :) grałem i niestety mnie nie chwycił za serce ale może komuś innemu przypasuje.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 458
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: W co można grać z niemowlakim na ręku

Post autor: Zaan84 »

Listy z Whitechapel. Nawet wskazane jest stanie celem ogarnięcia całej mapy i spacerowania wspomagającego pomyślunek.
ODPOWIEDZ