Gry niezależne językowo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
venomik
Posty: 541
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 251 times

Gry niezależne językowo

Post autor: venomik »

WItam
Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedniego tematu.
Chciałbym Was spytac które z gier godnych polecenia są niezależne językowo. Instrukcję polską, mam nadzieję, da się jakoś znaleźć. Od biedy angielska może być).
Moja koleżanka jest w Belgii i chciałaby się zorientowac w dostępności i cenach niektórych gier planszowych, ale tak by można było w nie zargać po powrocie do Polski za kilka miesięcy. Nie każdy przecież zna francuski.

Pozycje typu carcassonne są najbardziej oczywiste, ale gry niczym Osadnicy z Catanu (tylko kilka różnych kart do przetłumaczenia) też oczywiście mogą być.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gry niezależne językowo

Post autor: mst »

Lista, z określoną zależnością językową 250 spośród najwyżej notowanych gier na BGG:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/24522/page/1
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Re: Gry niezależne językowo

Post autor: SAMSON »

Tak na szybko:
  • Hive
    Eufrat i Tygrys
    Shogun
    Colosseum
    Condottiere
    Brass
    Ticket to Ride
Awatar użytkownika
Onslow
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:03
Lokalizacja: Konstancin

Re: Gry niezależne językowo

Post autor: Onslow »

Blue Moon City (instrukcja wymagana)
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry niezależne językowo

Post autor: khaox »

venomik pisze:Pozycje typu carcassonne są najbardziej oczywiste, ale gry niczym Osadnicy z Catanu (tylko kilka różnych kart do przetłumaczenia) też oczywiście mogą być.
Jestes swiadom, ze tak okreslone restrykcje odrzucaja nie wiecej niz 10% gier? W mojej kolekcji 82 z 89 sa zgodnie z Twoim kryterium niezależne językowo, z czego ponad 70 ma poza instrukcją zależny językowo jedynie tytul :)

mysle, ze jak pooglada zdjecia na BGG sama oceni czy gra jest wystarczająco niezalezna językowo
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gry niezależne językowo

Post autor: Don Simon »

Mam nadzieje, ze nie zobacze teraz lawiny postow z tytulami gier. Rada khaoxa (i link mst) powinny byc wystarczajaca wskazowka.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
venomik
Posty: 541
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 251 times

Re: Gry niezależne językowo

Post autor: venomik »

Hmm... khaox ma racje. Dość pochopnie założyłem ten temat. Na przyszłość będę uważać.

Zgodnie z poprzednim postem można uznać dyskusje za skończoną, chyba że macie jakieś informacje na temat rynku gier w Belgii, łącznie z cenami :)
ODPOWIEDZ