Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: xCronoxPL »

Jak w tytule, poszukuje gry dla 5-6 osób, gdyż w kolekcji mam same 2-4 graczy a powiększyło nam się grono chętnych do wspólnej rozgrywki.
-Tematyka dowolna, choć tematy Sci-Fi najmniej w tej grupie będą działać(Uniwersum Star Wars np. średnio będzie siedzieć, ale Post Apo jest już jak najbardziej w porządku)
-Czas rozgrywki : od bardzo krótkich do myślę maksymalnie 3 godzin (Horror w Arkham jest dość przytłaczający z tego względu)
-Polska wersja jest dość istotna, nie wszyscy władają biegle angielskim
-Losowość w jak najmniejszym stopniu, żadne z nas tego nie lubi
-Interakcje, woleli byśmy coś niekooperacyjnego, ponieważ jest kilka osób które dominują w grupie :)

W tym składzie graliśmy w :
-Horror w Arkham (było ok, ale dłużyło się)
-Cytadele ( In plus)
-Dungeoneer (Tak sobie)
-Descent 2ed (Bardzo przyjemnie, lecz czasochłonnie)
-Munchkiny (In plus, lecz dwoje z nas ma już wiele gier za sobą i nie czerpiemy już z niej takiej przyjemności)
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: żagiel »

CHAOS W STARYM ŚWIECIE + dodatek ROGATY SZCZUR ale trochę ciężkie do dostania jednak jeśli będziesz miał okazję nie wahaj się :)
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: xCronoxPL »

Akurat lokalna wypożyczalnia ma na stanie Chaos w starym mieście, przetestujemy ;) Dzięki!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: Pixa »

Cyklady, Kemet.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: Budyka »

Terra Mystica, chociaż z ta interakcją różnie bywa ;) I zdecydowanie Gra o Tron :)
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: xCronoxPL »

Cyklady tez weźmiemy pod uwagę, ogólnie doszło mi parę gier do naszej listy 5+. Co do Gry o Tron to słyszałem, że ciężko tam o balans gry.
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: Budyka »

xCronoxPL pisze:Cyklady tez weźmiemy pod uwagę, ogólnie doszło mi parę gier do naszej listy 5+. Co do Gry o Tron to słyszałem, że ciężko tam o balans gry.
Czy ja wiem... Może rzeczywiście, gdy wypadają Martellowie, na południu jest prościej. Ale według mnie jeśli gra się na pełny skład problem z grubsza sam się rozwiązuje. Fakt - Lannisterowie mają pod górę, co nie znaczy, że nie jest możliwe wygranie nimi. No i trzeba mieć oko na Baratheona, bo jego położenie pozwala mu na pewien dość problematyczny myk ;) Według mnie nie świadczy to o braku balansu.
Akurat ten zarzut można zasadnie postawić Chaosowi. Bardzo lubię tę grę i z chęcią do niej wracam, ale nikt mnie nie przekona, że Khorn nie jest zbyt dużym koksem. O ile w wersji podstawowej nie było to aż tak problematyczne (łatwiej się nim grało, ale innymi bogami też dawało radę wygrać, tylko wymagało to większej finezji ;) ), o tyle to, co z nim zrobiono w Rogatym Szczurze sprawiło, że stał się praktycznie nie do powalenia i to w obu wariantach zwycięstwa (wcześniej dominował tylko w jednym). Przynajmniej takie mam spostrzeżenia po kilkunastu rozgrywkach przy z grubsza stałym gronie współgraczy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: misioooo »

5 osób (a nawet 6, działą od 2 i to bardzo dobrze!), mnóstwo negatywnej interakcji (ale nie burzenia czy niszczenia - raczej podkradania akcji, blokowania budynków swoich i cudzych etc), losowość minimalna - w zasadzie tylko przy rozkładaniu kafli do licytacji, potem czyste euro...
Keyflower :) Jak w końcu Huch! raczy wybrodukować i Czacha roześle (co pewnie sprawnie zrobią) to wersja polska "lada dzień"... Może wrzesień... Polecam jak ktoś chce pomóżdżyć nad rasowym euro z mnośtwem interakcji i do tego świetnie działającym w gronie od 2 do 6 osób. Czas rozgrywki jakieś 20-25min/gracza. We dwie osoby poniżej godziny, w 6 osób jakieś 2-3h.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: xCronoxPL »

misioooo pisze:5 osób (a nawet 6, działą od 2 i to bardzo dobrze!), mnóstwo negatywnej interakcji (ale nie burzenia czy niszczenia - raczej podkradania akcji, blokowania budynków swoich i cudzych etc), losowość minimalna - w zasadzie tylko przy rozkładaniu kafli do licytacji, potem czyste euro...
Keyflower :) Jak w końcu Huch! raczy wybrodukować i Czacha roześle (co pewnie sprawnie zrobią) to wersja polska "lada dzień"... Może wrzesień... Polecam jak ktoś chce pomóżdżyć nad rasowym euro z mnośtwem interakcji i do tego świetnie działającym w gronie od 2 do 6 osób. Czas rozgrywki jakieś 20-25min/gracza. We dwie osoby poniżej godziny, w 6 osób jakieś 2-3h.
Zaintrygowałeś mnie do sprawdzenia. Wygląda to naprawdę dobrze. Miałeś okazję pograć? Będzie ogólnodostępna w sklepach? Jeśli tak to czy warto nabyć dodatki?
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: żagiel »

Khorn jest takim koksem? Już dawno nie graliśmy w Chaos ale jakoś nie pamiętam, żeby akurat on najczęściej wygrywał (co jest raczej dziwne bo mi najczęściej on przypada do grania bo ja doszedłem do ekipy która już miała wybrane swoje ulubione nacje i na prawdę nie pamiętam, żebym tak wszystkich miażdżył w tę i z powrotem)
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: Budyka »

żagiel pisze:Khorn jest takim koksem? Już dawno nie graliśmy w Chaos ale jakoś nie pamiętam, żeby akurat on najczęściej wygrywał (co jest raczej dziwne bo mi najczęściej on przypada do grania bo ja doszedłem do ekipy która już miała wybrane swoje ulubione nacje i na prawdę nie pamiętam, żebym tak wszystkich miażdżył w tę i z powrotem)
A graliście na "stare" karty, czy te z dodatku? Bo dopóki ich nie wprowadziliśmy, proporcje zwycięstw były w miarę równe, z lekką przewagą Khorna i Slanesha. Co nie zmienia faktu, że nowe osoby, jeśli dostawały Khorna, radziły sobie zazwyczaj bardzo dobrze, a gdy przyszło im grać kimś innym - już niekoniecznie. Dopiero po wprowadzeniu dodatku coś poszło bardzo nie tak :P
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 5 osob (mala losowosc, duzo interakcji)

Post autor: misioooo »

xCronoxPL pisze:
misioooo pisze:5 osób (a nawet 6, działą od 2 i to bardzo dobrze!), mnóstwo negatywnej interakcji (ale nie burzenia czy niszczenia - raczej podkradania akcji, blokowania budynków swoich i cudzych etc), losowość minimalna - w zasadzie tylko przy rozkładaniu kafli do licytacji, potem czyste euro...
Keyflower :) Jak w końcu Huch! raczy wybrodukować i Czacha roześle (co pewnie sprawnie zrobią) to wersja polska "lada dzień"... Może wrzesień... Polecam jak ktoś chce pomóżdżyć nad rasowym euro z mnośtwem interakcji i do tego świetnie działającym w gronie od 2 do 6 osób. Czas rozgrywki jakieś 20-25min/gracza. We dwie osoby poniżej godziny, w 6 osób jakieś 2-3h.
Zaintrygowałeś mnie do sprawdzenia. Wygląda to naprawdę dobrze. Miałeś okazję pograć? Będzie ogólnodostępna w sklepach? Jeśli tak to czy warto nabyć dodatki?
Tak, będzie w sklepach. Miałem wersję angielską, wymieniłem i czekam na polską :) Wg mnie świetna gra, bardzo dobrze się skalująca i dająca spore pole do planowania strategii. Na start wg mnie wystarczy sama podstawka. Jak się spodoba i troszkę pograsz - polecam dodatek "Merchants" (Kupcy w wersji PL) - zmienia ciut mechanikę i likwiduje problem samej podstawki - źle zaplanowana strategia czy przeciwnik, który nas przejrzał może nas udupić solidnie. Merchantsy niwelują to - nawet jak z naszego planu g***o wyjdzie to i tak można całkiem dobrze zapunktować. O farmerach mam mieszane uczucia - trochę komplikują rozgrywkę wg mnie niepotrzebnie. Ale jak ktoś lubi zwierzaczki czy Agricolę na pewno nie pożałuje :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ