Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Largo »

Witam. Wiem, że podobny temat ostatnio się pojawił, ale moje wymagania, co do zakupu gry są lekko odmienne i chciałbym się was poradzić w kwestii zakupu. Otóż chciałbym powiększyć swoją kolekcję o grę kooperacyjną. Głównie będziemy grać w 2 osoby z dziewczyną, czasami w 3 lub 4 osoby.
Chciałbym, aby czas gry nie przekraczał jakiś 4h :P oraz żeby nie był to jakiś typowy suchar. Bardzo zależy mi na klimacie i miodności rozgrywki, przeżywaniu tego, co się będzie działo :) Gra musi być po polsku. Odpadają niestety wszelakiej maści horrory i klimaty Lovecrafta. Może na dobry początek wypiszę swoje typy:
- Robinson - zdecydowany faworyt, tylko trochę przeraża mnie ogrom instrukcji. Swoją drogą rozumiem, że edycja gry roku w sklepach jest tą najnowszą, najbardziej aktualną?
- T.I.M.E. Stories - z tego, co wiem nie działa to na dwie osoby, a szkoda :(
- Pandemia Legacy - chyba najbardziej standardowa obawa o jednorazowość rozgrywki. Czy po skończonej grze w instrukcji jest opisane jakoś, że można grać w nią jak w zwykła Pandemię? Wciąga :)?
- Pandemia + jakiś dodatek
To tyle tak na szybko. Z góry dzięki za pomoc i inne propozycje :)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Khag »

Z tego co słyszałem podobno ma być dodruk ghost stories. ;)

Edit: Rebel daje informacje, że ma być już dostępny we wrześniu.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Largo »

Khag pisze:Z tego co słyszałem podobno ma być dodruk ghost stories. ;)

Edit: Rebel daje informacje, że ma być już dostępny we wrześniu.
Ghost Stories niestety nie bardzo nam podchodzi klimatem :(
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: xCronoxPL »

Na YT i samym Portalu jest wideo po ktorym latwiej lyknac Robinsona. Moja kobieta nie przepada za kooperacja, ale w Robinsona i Magie i Myszy gra chetnie :)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: kinioo »

Hej,

Napisze co 'chwycilo' u nas (glownie gramy we dwojke):

- Pandemia standardowa wraz z dodatkiem 'Na krawedzi' - oboje z zona bardzo lubimy;
- Pandemia Legacy j.w., ale to inna bajka - najlepiej grac w stalym gronie od poczatku - osoby, ktore dolacza juz podczas trwajacej kampanii (moim zdaniem) duzo traca;
- Robinson - ja bardzo lubie, zonie 'nie siadlo' - cale szczescie, ze miodnie chodzi solo wiec win-win

- Time Stories - nie mamy ale jest na liscie; pewnie jak skonczymy Pandemic Legacy;
- Posiadlosc Szalenstwa - tez jest na liscie, ale cena, to cena szalenstwa...moze jakas uzywka kiedys sie trafi?
- Z lzejszych (bardziej rodzinnych) moze Ognisty Podmuch ??

Moze cos z LCG - Wladca Pierscieni lub Arkham Horror

Pozdrawiam,

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Abidarius »

Zarówno TIME Stories jak i Posiadłość Szaleństwa całkiem przyzwoicie działają na dwie osoby jednak znacznie lepiej w 3-4 osoby.
W Time Stories po prostu gracie 2 agentami lub kapitan drużyny jest wspólny. Traci się wtedy odrobinę na klimacie samego odtwarzania postaci, ale nie jest wcale źle.
Natomiast w Posiadłości dużo zależy od scenariusza. W niektóre trzeba mić przynajmniej 3-4 badacz, bo poprostu nie zdąży się wszystkiego zbadać dwoma postaciami.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Largo »

Z wielu różnych względów ostatecznie zdecydowałem się na Robinsona Crusoe :)
Prosiłbym was tylko o radę, gdzie najlepiej go kupić. Chodzi mi o pewne rozbieżności. Otóż w wielu sklepach jest edycja gry roku i to jest ta najbardziej aktualna tak? Pytam, bo pomimo, że napisane jest często, że jest to edycja gry roku to zdjęcia trochę odbiegają od tych z oficjalnej strony Portalu vide znaczniki pożywienia, żeton pierwszego gracza itd różnią się wyglądem (zamiast np, bananów są kosteczki :P )
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 457
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Zaan84 »

Zdjęcia mogą na stronie sklepu być niezaktualizowane. Edycja gra roku jest najswiezsza i musi zawierac banany a nie kostki.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Largo »

Zaan84 pisze:Zdjęcia mogą na stronie sklepu być niezaktualizowane. Edycja gra roku jest najswiezsza i musi zawierac banany a nie kostki.
Dzięki za info. Ile według was wynosi rozsądna cena za nową wersję, a ile za używaną, bo groszem nie "śmierdzę" i nie chciałbym przepłacić :) ?


BTW. Macie namiar na jakiś praktyczny insert, ewentualnie plany do zrobienia takowego? Widziałem, że sprzedawany jest dedykowany ze sklejki, ale jego cena lekko mówiąc jest kosmiczna, jak na kilka kawałków takiego materiału :)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 457
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Zaan84 »

Gra jest w 2 czy 3 sklepach ponizej 130 zł. To jest fajna cena za nówkę. Wyszukaj sobie w iszopie. Używane kupisz 20, może 30 zł taniej.
Insert najlepiej zrobić samemu z kapy (płyta kartonowo-piankowa). Za 30 zł bedziesz miał arkusz ktory starczy na Robinsona i jeszcze jedną grę. Ja robiłem sam bez zadnych planów. Linijka, ołówek, nożyk, trochę kleju introligatorskiego i ze dwa wieczory. Wymyślanie i klejenie insertu to świetna zabawa sama w sobie.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra kooperacyjna głównie dla 2 osób, rzadziej 4

Post autor: Largo »

Zaan84 pisze:Gra jest w 2 czy 3 sklepach ponizej 130 zł. To jest fajna cena za nówkę. Wyszukaj sobie w iszopie. Używane kupisz 20, może 30 zł taniej.
Insert najlepiej zrobić samemu z kapy (płyta kartonowo-piankowa). Za 30 zł bedziesz miał arkusz ktory starczy na Robinsona i jeszcze jedną grę. Ja robiłem sam bez zadnych planów. Linijka, ołówek, nożyk, trochę kleju introligatorskiego i ze dwa wieczory. Wymyślanie i klejenie insertu to świetna zabawa sama w sobie.
Skuszę się chyba na nówkę, bo z mojego rekonesansu również wynika, że różnica jest nie za duża w porównaniu z używkami.
W kwestii insertu również myślałem żeby zrobić go samemu na bazie płyty kartonowo-piankowej. Muszę tylko poszukać, bo bodajże chyba gdzieś na forum był temat o tym, gdzie można ją kupić i jakiego kleju używać itp. Dzięki jeszcze raz :)
ODPOWIEDZ