Gra figurkowo - bitewniakowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Heiken
Posty: 202
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: Heiken »

Kolejny raz proszę o pomoc w wyborze gry. Tym razem żona stwierdziła, że nadszedł czas na jakiegoś figurkowego bitewniaka, najlepiej po polsku. Od razu zaznaczam, że nie umiem malować i sklejać figurek.
Chciałbym coś w dobrej cenie ze złożonymi figurkami. X-wing odpada, znajomi mają i jej się nie podoba. Na start do wydania max 300 zł. Może jakaś panszówka da radę za bitewniaka, mam zakazane i rebelię ale bitewniakami to one nie są.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: karawanken »

Może Bitwy Westeros? Są figurki, są bitwy, cena ok 200 zł. Do głowy przychodzi mi jeszcze Armada ale tu starter kosztuje 300 zł i starczy na 3-4 rozgrywki, po czym trzeba inwestować ale sama gra podoba mi się bardziej od x-wingów. Rozważ jeszcze Heroes of Normandie. Nie ma figurek ale to świetny mix bitewniaka i planszówki.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: misioooo »

Zainteresuj się Guildball Kickoff!
Starter zawiera boisko (planszę), miarki, wszystkie niezbędne znaczniki i dwie pełne drużyny. Jak dla mnie to taki skirmish wydany jak planszówka :) Co prawda nie po polsku (ale karty postaci są w wersji PL dostępne - jak coś PW to podeślę/wskażę gdzie). Figurki są już gotowe, jedynie malowania im brak. Kupując Kick Offa! masz komplet - nie musisz robić sobie terenów do gry, makiet etc.
Sama rozgrywka wymaga uwagi i daje mnóstwo możliwości do kombinowania.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Cytryn
Posty: 41
Rejestracja: 09 sie 2013, 20:55
Been thanked: 1 time

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: Cytryn »

Nie chcesz w ogole składać I malować figurek ? Bo za 300 pln byś miał zestaw startowy to W40k - mroczna zemsta.
Moze to nie typowy bitewniak ale może blood rage albo zakazane gwiazdy ? Klimat bitewny zapewniony ;]
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: Quba40 »

A może gra planszowa w klimacie bitewniaka ale zamiast figurek duże żetony przedstawiające oddziały z lotu ptaka: Heroes of Normandie.
Druga gra planszowa (tym razem z figurkami) jaka mi przychodzi to Dungeon Command w świecie Dungeons&Dragons, ale może być trudna do dostania.
Star Wars Imperium Atakuje ma figurki oraz zasady skirmisha.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: ariser »

Polecam Battlelore 2ga edycja.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: Rocy7 »

Battlelore 2
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: Goldberg »

Runewars, Bitwy Westeros, Battlelore,
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: gregos »

Przy okazji zapytam, czy jest gdzieś w Polsce dostępna nówka Battlelore 2nd edition?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: Goldberg »

Pytasz na chwile obecna czy w ogole?
Na obecna nie wiem, w ogole jest w ofercie rebela, troli itd....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: karawanken »

Nówka Battlelora 2ed jest nie do dostania w żadnym sklepie. Jakiś czas temu FFG robiło mega wyprzedaż (niestety tylko na terenie USA), nie spodziewał bym się dodruków, gra została zastąpiona przez bitewnego Runewarsa.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: gregos »

karawanken pisze:Nówka Battlelora 2ed jest nie do dostania w żadnym sklepie. Jakiś czas temu FFG robiło mega wyprzedaż (niestety tylko na terenie USA), nie spodziewał bym się dodruków, gra została zastąpiona przez bitewnego Runewarsa.
Tak niestety przypuszczałem. Dzięki za info.
gwyddbwyll
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2016, 16:17

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: gwyddbwyll »

Heiken pisze:Kolejny raz proszę o pomoc w wyborze gry. Tym razem żona stwierdziła, że nadszedł czas na jakiegoś figurkowego bitewniaka, najlepiej po polsku. Od razu zaznaczam, że nie umiem malować i sklejać figurek.
Chciałbym coś w dobrej cenie ze złożonymi figurkami. X-wing odpada, znajomi mają i jej się nie podoba. Na start do wydania max 300 zł. Może jakaś panszówka da radę za bitewniaka, mam zakazane i rebelię ale bitewniakami to one nie są.
Pozdrawiam
A może Memoir 44? Taki niepełnosprawny bitewniak, ale na początek chyba jak znalazł :-)
DrunkHamster
Posty: 95
Rejestracja: 05 lis 2015, 18:14
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gra figurkowo - bitewniakowa

Post autor: DrunkHamster »

Spróbuj może Warhammer Diskwars. Taki bitewniak z dyskami zamiast figurek. Albo Imperium Atakuje. Nie jest to bitewniak ale ma tryb konfrontacji i gra się bardzo dobrze.
ODPOWIEDZ