Gra dla 2,5 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Gra dla 2,5 latka

Post autor: bukimi »

Gry dla małych dzieci to trudny temat. Przejrzałem kilka stron i mam parę znalezionych interesujących pozycji.

Kilka słów o grającym: niedługo skończy 3 lata, nie lubi rysować malować itp, pomału załapuje kolory, puzzli układać nie chce, lubi auta, motory i dinozaury, ale tematyka gry w sumie obojętna. Liczy do 5 w miarę swobodnie.

1. Lotto Dom. Granna (trochę bardziej zabawka niż gra):
http://www.taniaksiazka.pl/images/popup ... 2785GR.jpg

2. Kot w worku. Granna
https://www.sosrodzice.pl/media/uploads ... 95x300.jpg

3. Minipotworki. Haba
http://www.pomocnicymamy.pl/fotki/g2984d.jpg
http://www.pomocnicymamy.pl/fotki/o6124d.jpg

4. Moja pierwsza gra w ogrodzie. Haba
https://www.babyvip.pl/environment/cach ... 7925dc.jpg

5. Głodny jak miś. Haba
https://www.babyvip.pl/environment/cach ... c1772f.jpg

6. Gra w kolory - tęcza. Granna
https://image.ceneo.pl/data/products/97 ... -005gr.jpg

Ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie? Z synkiem będę grał ja, najczęściej bez udziału innych dzieci (jest szansa na sporadyczne dołączenie do gry jego ciut starszego kolegi)
Nie wiem czy takie tytuły się sprawdzają czy nie. Może znacie inne warte uwagi?
Autorelli też zapowiadało się fajnie, ale w sklepach tego już nie ma :(
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: ozon »

Nr 4 to jest czego potrzebujesz, u mnie świetnie się sprawdziło i nadal co jakiś czas dzieci wyjmują.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Odp: Gra dla 2,5 latka

Post autor: Lothrain »

Popieram ozona, choc moja wersja Little Orchard od Haby nieco sie rozni od obecnej wersji, ale przez dlugi czas byla jedna z ulubionych gier dzieciakow.
Awatar użytkownika
zlodziej_czasu
Posty: 84
Rejestracja: 28 lis 2011, 13:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: zlodziej_czasu »

U nas sprawdziły się w tym wieku między innymi:
1) Potwory do szafy
2) Zwierzak na zwierzaku
3) Miś, pszczoły i miód
4) Loopin Louie
5) Nawlekania nie czekaj
6) Zwierzaki cudaki
7) Farma od Trefla
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: bukimi »

Dzięki za rady, "Nawlekaj, nie czekaj" wchodzi na celownik też.
Potwory do szafy zdecydowanie zbyt skomplikowane jak na całkiem pierwszą grę, chociaż tytuł znam i na pewno kiedyś będę chciał wdrażać.

Najpewniej skończy się na zakupie gry w ogrodzie od Haby i może jeszcze czegoś małego dodatkowo, bo w grudniu okazji jest kilka :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: ozon »

I jeszcze coś z innej beczki, ale warto, zerknij - książka: Herve Tullet "Naciśnij mnie"

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: EdekDemolka »

Zobacz ofertę Egmontu: Ratuj króliczki, Tomcio i wiosenne porządki (seria zielona od 3 lat), Gry Haba i Djeco to zawsze bardzo dobre wykonanie, ale też wysoka cena. Choć standard od Haby to: W Ogrodzie, Monza, Super Rhino, Zwierzak na zwierzaku, Skarpetkowy potwór. Granna ma serię Zagadki smoka Obiboka a w niej: Figuraki, Patyczaki, Kot w worku. Wspomniałeś o autorelli - podobna gra "Snail's pace race" Ravensburger - wyścig ślimaków, często widzę na allegro lub olx. Loopin Louie i Kot Stefan, każdemu dziecku się podoba. My mieliśmy "grę" Roll and play - thinkfun, bardzo fajna rzecz. :D A jeszcze dwie gry które sobie przypomniałem - Pewnego razu (od wydawnictwa Hobbity) i Hide the kids (dostępne w polskiej dystrybucji ale można zastąpić Polowanie na skrzaty od Hobbity). Jeszcze gra Lucky Ducks - pływają kaczki po stawie i trzeba je podnosić aby skompletować zestaw z tego samego koloru. Last but not least Colorama od Ravensburger.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 19:51 przez EdekDemolka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: garg »

W tym wieku zaczynałem z moimi dziećmi w Pewnego razu - działało doskonale.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: bukimi »

EdekDemolka pisze:Zobacz ofertę Egmontu: Ratuj króliczki, Tomcio i wiosenne porządki (seria zielona od 3 lat), Gry Haba i Djeco to zawsze bardzo dobre wykonanie, ale też wysoka cena. Choć standard od Haby to: W Ogrodzie, Monza, Super Rhino, Zwierzak na zwierzaku, Skarpetkowy potwór. Granna ma serię Zagadki smoka Obiboka a w niej: Figuraki, Patyczaki, Kot w worku. Wspomniałeś o autorelli - podobna gra "Snail's pace race" Ravensburger - wyścig ślimaków, często widzę na allegro lub olx. Loopin Louie i Kot Stefan, każdemu dziecku się podoba. My mieliśmy "grę" Roll and play - thinkfun, bardzo fajna rzecz. :D A jeszcze dwie gry które sobie przypomniałem - Pewnego razu (od wydawnictwa Hobbity) i Hide the kids (dostępne w polskiej dystrybucji ale można zastąpić Polowanie na skrzaty od Hobbity). Jeszcze gra Lucky Ducks - pływają kaczki po stawie i trzeba je podnosić aby skompletować zestaw z tego samego koloru. Last but not least Colorama od Ravensburger.
Dzięki za dodatkowe propozycje - przyjrzałem się każdej z nich.
Ratuj króliczki - fajne, ale wydaje się ciut monotonne. Kolor -> ruch króliczkiem i wygląda na to, że tyle...
Tomcio i wiosenne porządki - dopasowywanie kształtów przerabialiśmy już w różnych wariantach, więc byłoby trochę małą nowością dla niego,
Figuraki i Patyczaki - w miarę OK, ale mały nie lubi puzzli, a tu też układamy kształty z elementów, więc chyba nie będzie chciał brać udziału,
Snail's pace race - bardzo bym chciał coś podobnego, ale nie widzę też w polskiej dystrybucji nigdzie, a z daleka sprowadzać się średnio opłaca :/
Loopin Louie - zbyt skomplikowane na tym etapie, ale kiedyś pewnie do tego wrócę,
Roll and play - też nie widzę w Polsce. Jest też ryzyko, czy mały będzie chciał wykonywać takie zadania.
Hide the kids ma te same zasady co Polowanie na skrzaty? Zapowiada się dobra zabawa. W sumie nie widzę jednak potrzeby, by kupować do niej grę. Dobry pomysł na zabawę do-it-yourself.
Lucky Ducks - ciekawe, chociaż widzę tylko jedną ofertę na olx i tyle...
Colorama - trafia na celownik, może kupię właśnie to. Widziałem tę propozycję już wcześniej :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
EdekDemolka
Posty: 86
Rejestracja: 21 wrz 2015, 19:56

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: EdekDemolka »

Snail's pace race - ja znalazłem za 10 zł coś podobnego Hoppp Hoppp Ravensburger - nawet z polskiej dystrybucji, kompletna: https://www.olx.pl/oferta/gry-planszowe ... iZDcp.html
A jeszcze mieliśmy niemiecką wersję Haba Rumpel Ritter - po polsku - HABA GRA - PRZEWRACAJĄCY SIĘ RYCERZE. Taka trochę gra-zabawka z fajną wieżą 3D, nawet Tom Vasel ją polecał, a wie co mówi bo dzieci ma sporo :D
Awatar użytkownika
zlodziej_czasu
Posty: 84
Rejestracja: 28 lis 2011, 13:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: zlodziej_czasu »

Z tym skomplikowaniem to różnie bywa. Ja kupuję sporo gier na wyrost, z nastawieniem, że będą do grania za jakiś czas a okazuje się, że dzieciaki radzą sobie dużo lepiej niż myślałem. Oczywiście nierzadko jest to bardziej oswajanie dzieci z grami, granie na uproszczonych zasadach, po prostu zabawa.

Co do potworów jest to kooperacja więc gramy razem z dzieckiem przeciwko grze. Moje dzieciaki zaczynały kontakt z tą grą właśnie w takim wieku i miały kupę frajdy z rozgrywki.

Z prostych w tym wieku też mogą być Figuraki. Dzieci uczą się figur i kolorów.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: Fruczak Gołąbek »

W Carcassonne kids regularnie gram z 2,5 letnią córką. Płytki na razie bez pomyślunku układa ale jak się czasem coś podpowie to kuma. Pionki sama stawia na planszy. Zna reguły zwycięstwa. Inne gry typowo dla małych dzieci też mamy ale jak pytam w co gramy to wybiera właśnie tą. Myślę że sam fakt że układa płytki i ludziki sprawia już jej przyjemność.

Z innych gier to często też gramy w Potwory do szafy.
lakebutler
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2009, 13:57
Kontakt:

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: lakebutler »

U nas w tym okresie (5 lat temu) sprawdzały się gry:
- Pigolino
- Grzybobranie
- Choco (Tactic)
- pozycje od Trefla- Koala Mądrala- najbardziej LODY i PIZZA
A dziś szczęśliwie pykamy w Caylusa, W Roku Smoka itp...
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: Pisarka »

bukimi pisze: 14 lis 2017, 13:55 nie lubi rysować malować itp, pomału załapuje kolory, puzzli układać nie chce
Ale rozpuszczony! :wink:

Ja gram w Halli Galli z dorosłymi i jest super :mrgreen: Trzeba umieć liczyć do pięciu :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: Arcziwald »

A ja proponuje spróbować mimo wszystko Potwory do Szafy. U nas 3 latek radził sobie bez problemu, można dla ułatwienia najpiere odkryć wszystkie żetony zapamiętać i dopiero odwrócić.

Oprócz tego:

Kotek Psotek - chyba nie był jeszcze proponowany.
Gallanonim
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2010, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: Gallanonim »

Ja nic nowego (w sensie gier) do przedmóców/przedpiśców nie dodam, poza indywidualnymi wrażeniami.
- Moja pierwsza gra w ogrodzie. Haba - graliśmy przez kilka miesięcy odkąd córka skończyła 2 lata , potem zainteresowanie wygasło. Pierwsza porażka z krukiem skończyła się strasznym płaczem.
- Potwory do szafy - hit gdzieś tak od 2,5 roku życia, ale kolejne zasady wprowadzaliśmy powoli tj. przed 3 rokiem graliśmy już na pełnych.
- zwierzak na zwierzaku - tu nie znaleźliśmy nici porozumienia, za to świetnie służyło jako zabawka do budowy różnych rzeczy ze zwierzątek...
- nogi stonogi - przed trzecim rokiem życia to początki liczenia i na koniec gier trochę oszustw na kostkach. Wszystko zależy od dziecka.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: kdsz »

W "Potwory do szafy" graliśmy jakoś później (pewnie córka mogła mieć koło 4 lat), ale wydaje mi się, że dziecko 2,5 letnie powinno sobie poradzić. Oczywiście samo grać nie będzie, ale przy asyście rodziców raczej da radę. Gra "W ogrodzie" (swietna, polecam!) wbrew pozorom wcale nie jest dużo łatwiejsza niż Potwory.

Poza "W ogrodzie" graliśmy dużo w "Misia, pszczoły i miód" (to gra, która nauczyła moje dziecko liczenia w przedziale 4-6), "Tęczę" i "Bim bom". Świetnie sprawdziły się też "Patyczaki" oraz „Po cichutku, pomalutku” Haby (po niemiecku tytuł brzmi "Mucks Mäuschen Still"). Ale i tak największym hitem były "Nogi stonogi". Zaczęliśmy w nie grać, gdy córka miała 2,5 roku i wciąż czasem zdarza się nam zabrać w podróż, mimo, że minęło już 6 długich lat od momentu domowej premiery. Tutaj od razu zaznaczam, że świadome decyzje córka podejmowała dopiero po kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu, rozgrywkach. A samodzielnie podliczała punkty po roku pewnie (bo wchodzi liczenie do ~30).
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: bukimi »

Od pierwszego postu w wątku minęło jakoś ponad pół roku, więc trochę się zmieniło.
Ostatecznie sięgnęliśmy po "Lotto - Dom" jako pół-gra pół-zabawka i podobnie po "Nawlekaj, nie czekaj". Cóż, synek jest energiczny i w sumie kolory teraz ładnie ogarnia już, ale granie zgodnie z zasadami i siedzenie spokojnie jakoś go przerasta ;) Niemniej jednak przy obu trochę się pobawił, więc warto było, szczególnie zważywszy na ich naprawdę niską cenę (oba poniżej 30 zł).
Woli sobie pobiegać i poskakać, więc zamiast gier planszowych częściej kończymy z grami ruchowymi lub sportowymi...
Mam nadzieję powrócić do tematu gier jakoś w ciągu roku. Najpewniej sprawię sobie "Potwory do szafy" właśnie, bo statystycznie widzę najczęściej polecane.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: vry »

Uno junior myślę że od 3 . Z gier myśmy zaczynali od zrecznościowek typu jenga i patyczakow bardzo wcześnie nie gra tylko zabawa bardziej. Ale nie pamiętam ile miała. Córka wtedy też nie zbyt chciała grać *też typ sportowo artystyczny. Żeby zachęcić robiliśmy planszówki na kartkach i w to graliśmy potem gry z lego duplo(pomysł kolegi który gra z synem). Ja wtedy w sumie tez nie grałam ale lubie prace plastyczne to zgapilam. Chyba miala wtedy kolo 3. Takie proste typu chinczyk z przygodami. Bardziej robiliśmy niż graliśmy. Córka wciągnęła się dopiero od kupna monopol junior i uno ale nie pamiętam ile dokładnie miała. Po pol roku katowania kupilismy pierwsza grę .Potwory w Tokio...😂😂. Wybór nieprzemyslamy tzn do dziś gramy ale teraz bym zaczęła od żółwi i śpiących królewien (te dwie gry kupilismy za pozno jak już były za proste)bo nie ogarniała kart na początku wcale . To było z 2 lata temu więc była między 3 a 4,5 lata. Podsumowując bezpiecznie zacząć uno junior, Piotruś czy coś. Haba W ogrodzie ponoć fajna. Potwory do szafy bym zaryzykowała od 3. Zawsze można schować i spróbować za pół roku A ryzyko że potem będzie za prosta.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra dla 2,5 latka

Post autor: shod »

u nas najbardziej się sprawdziło Zwierzak na zwierzaku, La Cucaracha i Kamelot Junior. z biegiem czasu Potwory do szafy, Koty i Superfarmer.
ODPOWIEDZ