Różne gry pod różne grupy znajomych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Różne gry pod różne grupy znajomych

Post autor: tekknoboy »

Cześć,

Piszę z prośbą o rady i sugestie.
Jestem graczem, który chwilowo wypadł z obiegu (2 małych szkrabów w zdecydowanej większości pożera mój czas) niemniej sam wiem co mi się podoba, a moja kolekcja i kolekcja ekipy grajacych znajomych sprawiają że jest w co zagrać - jednak są to raczej tytuły jak mówią dla graczy.

A mój problem dotyczy tytułów dla nowicjuszy.
I tak mam na myśli takie grupy:
- Moja żona jest raczej niepałajaca szczególną miłością do planszowek. Do tego mój szwagier z narzeczoną, którzy nie mają pojęcia o tym hobby. To moja ekipa swiezakow 1.
Zona docenia prostotę i sprytne rozwiązania: smallworld, patchwork, tajniacy, room 25. Szwagra z narzeczoną na razie przeprowadziłem bez takie banały jak: list miłosny, Red 7, tajniaków.

- druga ekipa swiezakow to kuzynka z mężem, którzy lizneli tematu: mają znajomych, z którymi zaliczyli imprezowki: 5sekund, taboo, kalambury. Sami przebrnęli też przez CV i u nas Red 7.

Chciałbym do swojej kolekcji gier dla graczy dodać coś, co powinno sprawdzić się zarówno w ekipie swiezakow 1 jak i 2, no i żebym i ja dobrze się przy tym bawił.
Z moich gier na pewno nadadzą się pod względem ciezaru, a przynajmniej sprawdzimy jeszcze: suburbia, smallworld, seasons, dixit, cytadela, room 25. Exoplanets. Na święta kolekcja wzbogaci się też o Colt Express, liczę że podejdzie.

W święta będziemy mieli okazję spotkać się zarówno w jednym jak i drugim składzie.
Czym urozmaicić swoją gieroteczke ?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Różne gry pod różne grupy znajomych

Post autor: Gosiek »

W początkującej ekipie graczy dobrze nam się zawsze sprawdzały takie gry:
- Kolejka
- Wsiąść do Pociągu: Europa (czy inna wersja, która się spodoba tematycznie)
- Sushi Go
- Fasolki
I w kolejnym etapie ciut trudniejsze, ale nadal łatwe do ogarnięcia:
- Carcasonne
- Osadnicy z Catanu
- Wyspa Skye
- O mój zboże.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Różne gry pod różne grupy znajomych

Post autor: gregos »

Dla wszystkich łącznie z Tobą dobrze sprawdzą się: Park Niedźwiedzi, 7 Cudów Świata, Blueprints, Multiuniversum, Niezłe Ziółka, Quadropolis, Na sprzedaż oraz wspomniana już Wyspa Skye.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Różne gry pod różne grupy znajomych

Post autor: genek »

splendor
gaja - jak ktoś nie lubi negatywej interakcji to można grać bez czerwonych akrt, ale to juz nie ma takiej zabawy
ODPOWIEDZ