Prośba o polecenie ciekawej gry dla 2 os. :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Matiel
Posty: 147
Rejestracja: 13 mar 2018, 13:02
Has thanked: 6 times
Been thanked: 12 times

Re: Prośba o polecenie ciekawej gry dla 2 os. :)

Post autor: Matiel »

Ja podpowiem o Terraformacji- u nas działa na dwie osoby bardzo dobrze. O ile ja wolę partie w większym gronie, bo jednak i na planszy sie robi tłoczeniej i asteroidy na łby mocniej spadają, o tyle moja luba ma awersje do bezpośredniej negatywnej interakcji, a w terraformacji bez większego marudzenia ją znosi (bo i przy dwóch graczach trzeba mocno sie starać by jej dużo było). Możliwości budowania przeróżnych silniczków punktujacych jest sporo, no i przy dwójce graczy samo podbijanie wskaźników idzie nieco wolniej, więc jest trochę "łatwiej" o czas na wprowadzenie kombosów za sporo PZ na koniec.
Jedyny minus gry we dwójkę to fakt, że draft jest malo sensowną opcją (chociaż się da), a bez niego całkowita losowość dociągu może irytować. Po paru partiach dodaliśmy nawet house rule dla dwóch , że gracz może odrzucić cały dobrany komplet w fazie badań, płacąc 4 megakredyty i dobrać nowe 4 karty projektów i z nich wybierać. Na kilka partii użylismy tego dwa razy przy ekstremalnym pechu i dociagnieciu 4 projektów, których wymagań już do konca partii nie daloby sie spełnić, a gracz po takim dociągu właściwie zmarnowałby pokolenie.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Prośba o polecenie ciekawej gry dla 2 os. :)

Post autor: Qrzy »

damian1988 pisze: 29 mar 2018, 22:41 Sama tematyka tj. terraformacja Marsa, jest super. Jeśli faktycznie gra działa dobrze na 2 os. to jestem bardzo ciekawy. W rankingach ta gra jest bardzo wysoko. A jak z regrywalnością?
Ogrywałem z żoną własnie w 2-osobowym składzie, gra się świetnie a regrywalnośc moim zdaniem jest na dobrym poziomie, trwanie w każdej rozgrywce przy jednej taktyce nie jest raczej możliwe, bo tak naprawdę determinują ją mocno dobrane na początku karty, nie zawsze da się pójść od razu w roślinność na przykład. :D
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Prośba o polecenie ciekawej gry dla 2 os. :)

Post autor: fahrad »

Skoro Star Realms już było (must have :) ), to polecę trochę zapomniany Szmal, który wg mnie najlepiej działa na 2 osoby (wiem, wiem niektórzy się nie zgodzą). Lekka gra draftu z szukaniem ciekawych combosów. Sporo zabawy za niewielką cenę.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Prośba o polecenie ciekawej gry dla 2 os. :)

Post autor: Asia - On Table »

Ja mogę Ci polecić grę o której wspomniałeś czyli 51 Stan Master set. Mechanika znana i zastosowana już w wielu grach Ignacego Trzewiczka ,ale nie znaczy że jest zła. Są osoby którym przypada do gustu jak i takie które narzekają na losowość , pasjansa itp. Poniżej wkleiłam link do Mojej recenzji, możesz się zapoznać z moją oceną :)


https://www.youtube.com/watch?v=dij0Cygxxbg

Obrazek
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
ODPOWIEDZ