Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
adasq30
Posty: 38
Rejestracja: 20 mar 2012, 22:07

Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: adasq30 »

Szukam karcianki, która dobrze chodziła by na 2-3 osoby (może być też więcej) z lekką negatywną interakcją i czasem rozgrywki do 60 min. To co się podobało mojej żonie to np. Cytadela, nie podszedł jej Konwój i 7 Cudów Pojedynek. Więc potrzebuję czegoś gdzie coś się dzieje między graczami, ale nie jest to zabicie 2 strony i nie jest to pasjans typu O mój zboże.
Myślałem o Dolinie Kupców, macie jakieś inne propozycje?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: Zack »

Osadnicy Narodziny Imperium. Może być trochę cięższe niż do 60 minut, ale na 2 osoby znające dobrze zasady myślę że ujdzie się wyrobić w tym czasie. Jest tam drafting kart, budowanie silnika produkcji, ładne ilustracje i poczucie zbudowanego imperium, lekka negatywna interakcja polegająca na niszczeniu od czasu do czasu budowli przeciwnika (ale z racji ograniczeń mechanicznych jest to zazwyczaj 1-2 budowle na turę, podczas gdy tur jest 5, a w trakcie jeden tury buduje się może około 5 budowli), do tego przeciwnik otrzymuje po zburzeniu budowli "nagrodę na otarcie łez" w postaci fundamentu pod przyszłe budowle.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: Asia - On Table »

JA ze swojej strony mogę polecić karciankę Gra o Tron. Jest sporo negatywnej interakcji :) fajnie się gra w 3 osoby, klimatyczna ,a jak komuś się spodoba na tyle że będzie grał często to można dokupić jak to w wypadku LCG bywa dodatki :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: anna26 »

może multiuniversum- interakcja jest a jej wielkość zależy od współgrającego
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nowe Pokolenia- karty plus kości. :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
pike
Posty: 269
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: pike »

Chthulu Światy. To samo co Star Realms, ale od razu dla większej liczby graczy i jest to czysta negatywna interakcja. Pory roku z dodatkami też potrafią być negatywnie interakcyjne. Czasowo obie szybkie.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: koczkodan »

najemnicy magia i mieczem. choc poziom negatywnej interakcji ocenilbym jako sredni. ale karcianka bardzo bardzo dobra.
jesli faktycznie tylko lekka interakcja to 51 stan master set albo osadnicy narodziny imperium (zalezy czy wolicie klimaty postapo czy rolnicze).
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Karcianka dla 2-3 osób z lekką negatywną interakcją

Post autor: Asia - On Table »

Sprawdź sobie Łowcy Kryształów ( Star Scrappers Cave In ) bardzo fajna gra za niewielkie pieniądze. Fajne wygląda i ma ciekawą mechanikę. Do kart dochodzą małe elementy ,ale to jest głównie karcianka.
Tu masz przykładową rozgrywkę : https://www.youtube.com/watch?v=MQDries1FRg
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
ODPOWIEDZ