Carcassonne - najlepsza wersja?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: bobule »

Wersji Carcassonne jest parę rodzajów, polecacie tradycyjną, czy jakąś inną (dziki zachód, amazonia?).
I jeśli mielibyście polecić to big box (tych też widzę, że jest kilka rodzajów o.O) czy może podstawka + parę konkretnych dodatków?
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: noowy »

Polecam tradycyjną, bo wyszło do niej mnóstwo normalnych dodatków i mindodatków. Dzięki temu można wielokrotnie odświeżać sobie grę. Inne wersje też są fajne, ale nie zapewnią aż tyle zabawy co klasyczna wersja mieszana z różnymi dodatkami.

Można pójść w starą wersję z bardziej rysunkową grafiką na kaflach lub w nową edycję 2.0. Kwestia gustu, ja swój stary zestaw Carcassonne miałem tak zajechany, że niedawno zacząłem wymieniać na 2.0 i tym razem już nawet koszulkuję kafle :)

Jeśli zdecydujesz się na nową wersję to jest tylko jeden BigBox, ale za to bardzo fajny. Ma 2 najważniejsze duże dodatki (Karczmy i Katedry oraz Kupcy i Budowniczowie), które wielu uważa na najlepsze, a czasem nawet za niezbędne do gry. Oprócz tego jest zestaw minidodatków, które w wersji 2.0 mają nie być nigdy dostępne do kupienia poza BigBoxem. Spokojnie do tego BigBoxa możesz kupować kolejne rozszerzenia i dalej łączyć/podmieniać, także jeśli tradycja wersja 2.0 to BigBox wydaje się być opłacalną i atrakcyjną ofertą.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: wirusman »

Starego carcassona bym nie kupował, bardzo cieżko kupic do niego dodatki. Sam ostatnio kilka zakupiłem z wiedzą, że już nigdy nie będzie dodruku
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: hipcio_stg »

Jeżeli lubisz grę to szukaj w dobrej cenie big boxa.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: bobule »

noowy pisze: 25 mar 2018, 20:00 Polecam tradycyjną, bo wyszło do niej mnóstwo normalnych dodatków i mindodatków. Dzięki temu można wielokrotnie odświeżać sobie grę. Inne wersje też są fajne, ale nie zapewnią aż tyle zabawy co klasyczna wersja mieszana z różnymi dodatkami.

Można pójść w starą wersję z bardziej rysunkową grafiką na kaflach lub w nową edycję 2.0. Kwestia gustu, ja swój stary zestaw Carcassonne miałem tak zajechany, że niedawno zacząłem wymieniać na 2.0 i tym razem już nawet koszulkuję kafle :)

Jeśli zdecydujesz się na nową wersję to jest tylko jeden BigBox, ale za to bardzo fajny. Ma 2 najważniejsze duże dodatki (Karczmy i Katedry oraz Kupcy i Budowniczowie), które wielu uważa na najlepsze, a czasem nawet za niezbędne do gry. Oprócz tego jest zestaw minidodatków, które w wersji 2.0 mają nie być nigdy dostępne do kupienia poza BigBoxem. Spokojnie do tego BigBoxa możesz kupować kolejne rozszerzenia i dalej łączyć/podmieniać, także jeśli tradycja wersja 2.0 to BigBox wydaje się być opłacalną i atrakcyjną ofertą.
dzięki szczególnie za informacje które dodatki są warte szczególnej uwagi (choć faktycznie ich ceny są dosyć szalone) ;)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: bobule »

a co polecacie, żeby carcassonne było bardziej grywalne dla 2 osób ;) ?
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: VincentVega »

Weź sobie Big Box 6 na al.to jest w dobrej cenie. Przed chwilą kupiłem za 165zl z wysyłką :-) wydaje mi się, że każda wersja jest grywalna na 2 osóby, w końcu mistrzostwa świata w carcassonne odbywają się jeden na jednego :-D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Carcassonne - najlepsza wersja?

Post autor: RUNner »

bobule pisze: 19 kwie 2018, 06:24 a co polecacie, żeby carcassonne było bardziej grywalne dla 2 osób ;) ?
Ale Carcassonne jest właśnie najbardziej grywalne 1v1 :) Wtedy można obierać jakieś sensowne strategie, bo przy 4 graczach trzeba zupełnie zmienić styl gry, ale też jest fajnie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ