Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
asieko
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2015, 12:44

Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: asieko »

Witajcie,

Chcę kupić siostrzeńcowi planszówkę. Jak był u mnie i zobaczył Cyklady to od razu chciał się bawić mitycznymi stworami. Wiec wpadłam na pomysł zeby kupić mu grę z klimatem mitologii, ale dostosowaną do jego wieku. Fajnie tez żeby byla latwo dostepna w sklepach. Chyba chętniej jakieś figurki niż stwory na kartach. Czy jest coś takiego na rynku?? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: anna26 »

Co znaczy dostosowaną do wieku? 10 latki grające trochę w gry planszowe radzą sobie spokojnie z Cykladami. Czy masz na myśli 10 latka który nie grał w żadne gry planszowe (nie licząc monopoly itp?)
Z prostych z figurkami (chodź nie mitologiczna) polecam Drako- ale dla 10 latka to może być po chwili za proste. Wydaje mi się że z figurkami w klimacie mitologicznym prostszych niż Cyklady to będzie trudno znaleźć.
Z prostych z fajnym klimatem potworów i ilustracjami (ale karty )polecam Abyss

Fajne figurki smoków i nietrudna gra (ale trochę trzeba pomyśleć) to legendy blue moon.
A może np cold express- przestrzenny pociąg i fajna zabawa dla chłopaka.

Przypomniało mi sie jeszcze o grze Wojownicy Midgardu- nie ma figurek ale ładna plansza kostki tekturki łódeczek i klimat wikingów ( są potwory ale na kartach) - proste ale nie za proste
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: Leszy2 »

Tak jak pisze Anna26, Cyklady i zdecydowana większość innych planszówek to nie są gry za trudne dla 10-latka. Ale wszystkie gry planszowe z wyjątkiem tych zbyt łatwych i dziecinnych dla 10-latka, wymaga wprowadzenia. Nie można zostawić dziecka z pudełkiem i liczyć na to, że samo przeczyta instrukcję i nauczy się grać. Dotyczy to też całkiem dużych, a nieogranych dzieci, a nawet dorosłych.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: koczkodan »

asieko pisze: 27 mar 2018, 08:55 Jak był u mnie i zobaczył Cyklady to od razu chciał się bawić mitycznymi stworami. Wiec wpadłam na pomysł zeby kupić mu grę z klimatem mitologii, ale dostosowaną do jego wieku. (...) Chyba chętniej jakieś figurki niż stwory na kartach.
blood rage! figurki na pewno przypadna mu do gustu a i gra jest bardzo dobra. mitologia nordycka.
jak mitologia grecka to cyklady (ale to juz sama posiadasz), jak egipska to kemet, ale figurki z blood rage sa bardziej na wypasie.
asieko
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2015, 12:44

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: asieko »

Przez dostosowane do 10- latka mialam na mysli proste gry, w ktore do tej pory gral z bratem mlodszym ( rozne pędzące zwierzęta i patchwork). Cyklady mam juz ja plus dzieciak jak spojrzal na pudelko to nie byl zainteresowany grą jako taką i zasadami tylko figurkami i mapą, na ktorej je ustawiał. Dlatego myślalam o czymś prostszym. Rodzice raczej nie będą w to grać, wiec zostaje brat i zasady proste do wytlumaczenia.
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: Leszy2 »

asieko pisze: 27 mar 2018, 13:50 Przez dostosowane do 10- latka mialam na mysli proste gry, w ktore do tej pory gral z bratem mlodszym ( rozne pędzące zwierzęta i patchwork). Cyklady mam juz ja plus dzieciak jak spojrzal na pudelko to nie byl zainteresowany grą jako taką i zasadami tylko figurkami i mapą, na ktorej je ustawiał. Dlatego myślalam o czymś prostszym. Rodzice raczej nie będą w to grać, wiec zostaje brat i zasady proste do wytlumaczenia.
Czyli tak naprawdę w ogóle nie chodzi o grę. Może lepiej zatem poszukać samych figurek.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: gregos »

Leszy2 pisze: 28 mar 2018, 08:57
asieko pisze: 27 mar 2018, 13:50 Przez dostosowane do 10- latka mialam na mysli proste gry, w ktore do tej pory gral z bratem mlodszym ( rozne pędzące zwierzęta i patchwork). Cyklady mam juz ja plus dzieciak jak spojrzal na pudelko to nie byl zainteresowany grą jako taką i zasadami tylko figurkami i mapą, na ktorej je ustawiał. Dlatego myślalam o czymś prostszym. Rodzice raczej nie będą w to grać, wiec zostaje brat i zasady proste do wytlumaczenia.
Czyli tak naprawdę w ogóle nie chodzi o grę. Może lepiej zatem poszukać samych figurek.
Ewentualnie warcaby, młynek lub szachy z takimi właśnie figurkami.
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 10 - latka, mitologiczne stwory

Post autor: kropka75 »

Jeśli dziecko bardziej interesują figurki niż gra, szukałabym figurek.
Jeśli w domu nie grają i grać nie będą, to raczej małe szanse, że młodzież tak nagle zaskoczy i zmieni zdanie.

Do tego może jakieś mapy - książka, plakat albo plansza do rysowania. Geograf robi fajne rzeczy.
ODPOWIEDZ