Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: kalay »

Witajcie,

Szukam dobrze regrywalnej gry kooperacyjnej dla dwóch osób, w której partia zmieści się w 60-90 minut. Co polecilibyście?
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: bax1985 »

Ghost Stories 😀
Od 1 do 4 graczy i w każdym składzie super zabawa
Nam zawsze udaje się skończyć szybciej 😂
Na 20 rozegranych partii jedno zwycięstwo ale i tak się chce kolejny raz...
Trudna, ciekawa, wymagająca, jest losowość typu karty i kości jest kombinowanie
Teraz jest druga edycja więc gra dostępna oraz są do niej dwa dodatki, jednak nie posiadam ich jeszcze.
Regrywalnosc dość duża..
Losowy układ kafelków które tworzą planszę, karty duchów, plansze graczy są dwustronne i na każdej stronie Taoista ma inną umiejętności specjalną..
Ja gram z żoną przeważnie choć czasem dosiądzie się 8 letni syn, kilka partii w 4 osoby.
Syndrom lidera u nas nie daje się we znaki bo mamy zasadę że zawsze decyzję ostateczną podejmuje gracz którego jest właśnie tura inni gracze tylko mu doradzają 😀 optymalny ruch...
Żoną bardzo lubi grać a np. Robinson jakoś żonie nie podszedł choć mi się również podoba
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: gregos »

Generalnie to każda kooperacja nadaje się dla dowolnej ilości osób (od minimalnej tj. jednej do maksymalnej, przewidzianej w danej grze). Wybór więc należy ograniczyć do tematyki, która najbardziej Tobie odpowiada.
Wspomniane wyżej Ghost Stories jest bardzo dobrą grą, ale faktycznie trudno z tym Wu-Fengiem wygrać.
Podobnie jest z Robinsonem - większość scenariuszy trzeba co najmniej kilka razy ograć, aby udało się w końcu wygrać. Zaletą tej gry jest spora ilość scenariuszy, w tym fanowskich.
Z bardziej popularnych jest jeszcze Pandemia, która występuje w kilku wersjach, a do zwykłej podstawki można dokupić dodatki.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: poooq »

Tajniacy: Duet.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: Ardel12 »

Ghost Stories +100
Tajniacy: Duet +1

Ja gram ze swoją panną w serie Legendary Marvel/Predator/Alien każda jest świetna, tylko trzeba wybrać, które uniwersum do ciebie najbardziej przemawia. Jedynie minus dla Predatora, bo on podzielił tytuł na granie kooperacyjne i przeciw sobie, więc jak chcesz mieć wyłącznię grę do coop to bym nie polecał.
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: jacus666 »

Spirit Island! Genialna gra, świetnie chodzi na dwie osoby.
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: feniks_ciapek »

Tak, Spirit Island na dwie osoby sprawdza się rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: kalay »

jacus666 pisze: 31 mar 2018, 11:29 Spirit Island! Genialna gra, świetnie chodzi na dwie osoby.
Gdzieś doszukałem się poleceń tej gry, ale chyba na naszym rynku już niedostępna... :(
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: kalay »

bax1985 pisze: 29 mar 2018, 14:06 Ghost Stories 😀
Od 1 do 4 graczy i w każdym składzie super zabawa
Nam zawsze udaje się skończyć szybciej 😂
Na 20 rozegranych partii jedno zwycięstwo ale i tak się chce kolejny raz...
Trudna, ciekawa, wymagająca, jest losowość typu karty i kości jest kombinowanie
Teraz jest druga edycja więc gra dostępna oraz są do niej dwa dodatki, jednak nie posiadam ich jeszcze.
Regrywalnosc dość duża..
Losowy układ kafelków które tworzą planszę, karty duchów, plansze graczy są dwustronne i na każdej stronie Taoista ma inną umiejętności specjalną..
Ja gram z żoną przeważnie choć czasem dosiądzie się 8 letni syn, kilka partii w 4 osoby.
Syndrom lidera u nas nie daje się we znaki bo mamy zasadę że zawsze decyzję ostateczną podejmuje gracz którego jest właśnie tura inni gracze tylko mu doradzają 😀 optymalny ruch...
Żoną bardzo lubi grać a np. Robinson jakoś żonie nie podszedł choć mi się również podoba
A czy grałeś może w Dead Men Tell No Tales? System kafelkowy, umiejętności specjalne postaci... brzmi dość podobnie i zastanawiam się, która z nich może być lepsza?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: Gosiek »

Zerknij może na After the Virus - o ile grafiki nie odrzucą Cię przy pierwszym kontakcie z grą, to zdecydowanie warta jest zainteresowania.

+1 dla Tajniaków.
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: bax1985 »

Niestety nie grałem w Dead Men Tell No Tales więc nie podpowiem Ci nic...
Ale może ktoś inny grał i się wypowie.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Godzinna kooperacja dla dwóch osób

Post autor: Quba40 »

Ja mogę polecić Pandemic Czas Cthulhu, Hero Realms The Ruin of Thandar Campaign Deck (tylko potrzeba do niego Hero Realms i Character Packów), Space Hulk Anioł Śmierci, Karciane Podziemia, SUPERHOT gra karciana, Horror w Arkham gra karciana - o ile jesteś w stanie sporo zainwestować w model LCG, Xcom gra panszowa - większość twierdzi, że najlepiej chodzi na 4 osoby, ale wg. mnie większy poziom intensywności osiągniemy w grze na 2.
Na koniec polecę This War of Mine - co prawda kampania toczy się 3-6 godzin (w zależności od sprawności gry) ale po każdym dniu można zapisywać stan rozgrywki (bardzo dobrze się sprawdza), więc powinno udać się zamknąć 1-2 dni w godzinie ;)
ODPOWIEDZ