Negatywna interakcja - 6 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
DarkSerge
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2018, 20:21

Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: DarkSerge »

Witam serdecznie
Zastanawiam się co mógłbym kupić by zadowolić grupę 6 osób, nie musi być to gra z negatywną interakcją chociaż moja grupa planszówkowa takie gry preferuje, tematyka dowolna, byle nie imprezówki, nejchętniej coś cięższego.

Najczęściej na naszym stole ląduje Gra o tron II ed, Kapitan Sonar, 7 Cudów świata, Colt express. :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: Curiosity »

Battlestar Galactica.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: gregos »

Rising Sun, Mare Nostrum, Scythe, Eclipse, Power Grid.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: Deathhammer »

Rising Sun, Mare Nostrum, Scythe
Przy czym w przypadku tych gier, żeby zagrać w 6 osób potrzebny jest dodatek. Podstawki są maksymalnie na 5 osób.
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: żagiel »

No Gra o Tron przecież najlepiej chodzi na 6 os
Może jeszcze Spartakus ale wtedy też potrzebujesz dodatków i na 6 os trochę zaczyna się dłużyć ale grałem tylko raz w tak dużym składzie
DarkSerge
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2018, 20:21

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: DarkSerge »

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, myślę że z podanych tytułów najciekawsze może być Mare Nostrum + dodatek atlas. Tylko ten hajs na te gry to jakaś masakra.
Gra o Tron wiadomo, ale tak jak pisałem w poście, to jest gra którą już posiadam, i właśnie to ona najczęściej ląduje na naszym stole.

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat Mare Nostrum ? lub mare nostrum imperia z dodatkiem Atlas? Przemyślenia, porównanie do gry o tron?

P.S
A Cyklady + dodatek dadzą radę?
Awatar użytkownika
kalay
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2015, 15:16
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: kalay »

DarkSerge pisze: 03 kwie 2018, 20:05 Dziękuję za szybkie odpowiedzi, myślę że z podanych tytułów najciekawsze może być Mare Nostrum + dodatek atlas. Tylko ten hajs na te gry to jakaś masakra.
Gra o Tron wiadomo, ale tak jak pisałem w poście, to jest gra którą już posiadam, i właśnie to ona najczęściej ląduje na naszym stole.

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat Mare Nostrum ? lub mare nostrum imperia z dodatkiem Atlas? Przemyślenia, porównanie do gry o tron?

P.S
A Cyklady + dodatek dadzą radę?
Sporo negatywnej interakcji jest też w Labyrinth: Ścieżki przeznaczenia, a cena całkiem przystępna.
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: Wontzki »

A może Battlestar Galactica?

Na pięć osób bardzo dobrze wchodzi Martwa Zima oraz Bloodborne.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: hipcio_stg »

Krwawa oberża spełnia kryteria.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: Grzdyll »

A obczaj sobie jeszcze obecnie tanie jak barszcz Szalone Wózki - świetnie wydana chaotyczna i lekka gra z rywalizacją par, która warto sprawdzić
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Negatywna interakcja - 6 osób

Post autor: FortArt »

Cięższe gry na 6 - ciężki temat :)

Chicago Express - licytacja i wyścig lini kolejowych, ekonomiczna - są akcje i dywidendy, ale już tylko z drugiej ręki kupisz, dodatek (niepotrzebny do gry w 6 bo to już podstawka zapewnia) ma wąskotorówki, które służą tylko temu by innym szkodzić
Carson City z dodatkiem Horses&Heroes - cieżki tytuł, bo wiele ograniczeń (np limit pieniędzy), negatywna interakcja bo kowboje się strzelają, a i obrabować kogoś można, ekonomia, zarabiaj pieniądze i zamieniaj je na punkty
Kolejka z dodatkiem Ogonek - rywalizacja o towary w kolejkach w stylu PRL, są ludzie, w których ta gra budzi emocje w okolicach nienawiści do współgraczy :)
Antike II - trudno mi rekomendować bo nie znam, mam jedynie na liście życzeń z tej właśnie racji, że na 6, strategia w starożytnym świecie
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
ODPOWIEDZ