Gra dla ogranych

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

Czolen. Potrzebuje pomocy. Szukamy z żoną nowej gry. Nasze preferencje żeby zobrazować to gra która daje duże możliwości kombinowania i wygranej. Dla nas idealne pozycje to 51 ms oraz zamki Burgundii.
Mieliśmy ale ograły się pięć klanów.
Ostatnio kupiłem wiek pary niestety jeszcze nie ograliśmy.

Teraz szukam dwóch gier. Jednej która byłaby pokroju tego naszego top2. Wybór trafił na pory roku które niestety będą dopiero za pół roku a chcemy coś na teraz.

Drugim typem gry potrzebujemy coś co działa dobrze na dwie osoby ale oraz na 5 i jest gra prosta żeby nie grający mogli z nami zagrać. Lubiliśmy splendor ale się przejadł. Wyborem który wyczytałem jest korzenny szlak. Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: gregos »

ko2a pisze: 06 kwie 2018, 10:05 Drugim typem gry potrzebujemy coś co działa dobrze na dwie osoby ale oraz na 5 i jest gra prosta żeby nie grający mogli z nami zagrać. Lubiliśmy splendor ale się przejadł. Wyborem który wyczytałem jest korzenny szlak. Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
Tutaj polecam Concordię, bo do wytłumaczenia jest bardzo prosta, a daje satysfakcję z rozgrywki nawet bardzo zaawansowanym graczom.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Santa Maria
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: gregos »

Dr. Nikczemniuk pisze: 06 kwie 2018, 15:51 Santa Maria
A piąty gracz co ma robić przy tym tytule?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Gra dla ogranych

Post autor: Gosiek »

ko2a pisze: 06 kwie 2018, 10:05potrzebujemy coś co działa dobrze na dwie osoby ale oraz na 5 i jest gra prosta żeby nie grający mogli z nami zagrać.
Te wymagania na pewno spełnia Obecność - asymetryczna gra 1 kontra wszyscy, świetnie się skaluje (grałam i w 2 i w 5 osób), ma proste zasady - do wytłumaczenia w kilka minut, spora regrywalność, dobra cena. Jak się spodoba, to można dokupić równie dobry (i tani) dodatek.

Co do Santa Maria, to chyba jednak nie jest tytuł z kategorii "żeby nie grający mogli z nami zagrać"
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra dla ogranych

Post autor: szynan »

Może Carcassonne? W dwie osoby się gra świetnie, a gra jest bardzo prosta do wytłumaczenia i osoby niegrające na pewno załapią. W 5 osób nie grałam, ale powinno być spoko. Po kilku rozgrywkach przydadzą się jednak dodatki.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

gregos pisze: 06 kwie 2018, 15:18
ko2a pisze: 06 kwie 2018, 10:05 Drugim typem gry potrzebujemy coś co działa dobrze na dwie osoby ale oraz na 5 i jest gra prosta żeby nie grający mogli z nami zagrać. Lubiliśmy splendor ale się przejadł. Wyborem który wyczytałem jest korzenny szlak. Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
Tutaj polecam Concordię, bo do wytłumaczenia jest bardzo prosta, a daje satysfakcję z rozgrywki nawet bardzo zaawansowanym graczom.
Wszystko super ale na dwie osoby jest slaby
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

gregos pisze: 06 kwie 2018, 16:30
Dr. Nikczemniuk pisze: 06 kwie 2018, 15:51 Santa Maria
A piąty gracz co ma robić przy tym tytule?
+1
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

szynan pisze: 06 kwie 2018, 19:42 Może Carcassonne? W dwie osoby się gra świetnie, a gra jest bardzo prosta do wytłumaczenia i osoby niegrające na pewno załapią. W 5 osób nie grałam, ale powinno być spoko. Po kilku rozgrywkach przydadzą się jednak dodatki.
Carca i ttr niestety odpadaja
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

ko2a pisze: 06 kwie 2018, 21:44
gregos pisze: 06 kwie 2018, 16:30
Dr. Nikczemniuk pisze: 06 kwie 2018, 15:51 Santa Maria
A piąty gracz co ma robić przy tym tytule?
+1
Ktoś tu chyba nie czyta ze zrozumieniem...
Jeśli lubicie Zamki Burgundii to Santa Maria nada się idealnie.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: gregos »

Dr. Nikczemniuk pisze: 06 kwie 2018, 22:34
ko2a pisze: 06 kwie 2018, 21:44
gregos pisze: 06 kwie 2018, 16:30

A piąty gracz co ma robić przy tym tytule?
+1
Ktoś tu chyba nie czyta ze zrozumieniem...
Jeśli lubicie Zamki Burgundii to Santa Maria nada się idealnie.
No tak, jest taki ktoś. Ciekawe kto?
Spróbuj przeczytać zwłaszcza wpis autora, jeśli chcesz się do niego odnieść.
ko2a pisze:Drugim typem gry potrzebujemy coś co działa dobrze na dwie osoby ale oraz na 5 i jest gra prosta żeby nie grający mogli z nami zagrać. Lubiliśmy splendor ale się przejadł. Wyborem który wyczytałem jest korzenny szlak. Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

ko2a pisze: 06 kwie 2018, 10:05
Teraz szukam dwóch gier. Jednej która byłaby pokroju tego naszego top2. Wybór trafił na pory roku które niestety będą dopiero za pół roku a chcemy coś na teraz.


No, czyli już wszystko jasne :wink:
Santa Maria :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: mBird »

Zamki i 51 Stan to ulubione gry mojej żony. Prócz tego świetnie się sprawdza u nas Troyes i Roll for the Galaxy. Zerknij. Co do drugiego wyboru to próbowałbym Multiuniversum. Wprawdzie nie grałem w składzie 5-osobowym, ale spełnia kryteria i to całkiem fajna gra. Grałem ze świeżakami i podobało się. Gdyby nie to, że część ekipy jest zupełnie nieograna, poleciłbym Keyflowera. Sprawdzi się świetnie na 2 i 5 osób. Warto mieć nawet dla tylko 2-osobowych partii, a może towarzystwo się rozkręci?
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

banialuk pisze: 07 kwie 2018, 16:16 Zamki i 51 Stan to ulubione gry mojej żony. Prócz tego świetnie się sprawdza u nas Troyes i Roll for the Galaxy. Zerknij. Co do drugiego wyboru to próbowałbym Multiuniversum. Wprawdzie nie grałem w składzie 5-osobowym, ale spełnia kryteria i to całkiem fajna gra. Grałem ze świeżakami i podobało się. Gdyby nie to, że część ekipy jest zupełnie nieograna, poleciłbym Keyflowera. Sprawdzi się świetnie na 2 i 5 osób. Warto mieć nawet dla tylko 2-osobowych partii, a może towarzystwo się rozkręci?
Troyes boję się że względu na setinh ale też brałem pod uwagę. Roll nie przyjął się na dwie osoby. Za płytki. Multiuniversum zobaczę.

Santa Maria nie bardzo podobna do zamków?

Gry ktore proponujecie to większość nowości. Nie ma nic dobrego ze starych gierek?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: Lothrain »

Ciężko wskazać grę, która dobrze chodzi na 2 i 5 osób, ale sprawdziłbym na Waszym miejscu Keyflower i nie bałbym się Troyes, choć to cięższy tytuł. W drugim rzucie zastanawiałbym się nad Lewis&Clark (który jest jednak ciekawszy na więcej osób) i Last Will.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: seki »

Nie wiem na ile te niegrające osoby są ambitne. Zaproponuje gry, które mają proste zasady więc nadają się dla nieogranych osób ale są to mimo wszystko gry, bardziej złożone niż wspomniany Splendor. Są to wszystko gry, które świetnie działają na 2 osoby i na więcej i mimo łatwych zasad dają bardzo dużą satysfakcje: Keyflower (do 6 osób), Odlotowy Wyścig (zdaje się do 8 osób) i Najeźdźcy z północy (do 4 osób ale wkrótce ma być dodatek, który umożliwi grę na 5osób). Są to wszystko jedne z moich ulubionych gier i przyjrzał bym się im na Twoim miejscu. Z każdą z nich podjął bym próbę zagrania z nieogranymi osobami.
b-modrzewski
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2018, 22:11
Has thanked: 1 time

Re: Gra dla ogranych

Post autor: b-modrzewski »

seki pisze: 07 kwie 2018, 21:24 Nie wiem na ile te niegrające osoby są ambitne. Zaproponuje gry, które mają proste zasady więc nadają się dla nieogranych osób ale są to mimo wszystko gry, bardziej złożone niż wspomniany Splendor. Są to wszystko gry, które świetnie działają na 2 osoby i na więcej i mimo łatwych zasad dają bardzo dużą satysfakcje: Keyflower (do 6 osób), Odlotowy Wyścig (zdaje się do 8 osób) i Najeźdźcy z północy (do 4 osób ale wkrótce ma być dodatek, który umożliwi grę na 5osób). Są to wszystko jedne z moich ulubionych gier i przyjrzał bym się im na Twoim miejscu. Z każdą z nich podjął bym próbę zagrania z nieogranymi osobami.
Odlotowy wyścig +1 (moja narzeczona uwielbia)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

b-modrzewski pisze: 08 kwie 2018, 17:10
seki pisze: 07 kwie 2018, 21:24 Nie wiem na ile te niegrające osoby są ambitne. Zaproponuje gry, które mają proste zasady więc nadają się dla nieogranych osób ale są to mimo wszystko gry, bardziej złożone niż wspomniany Splendor. Są to wszystko gry, które świetnie działają na 2 osoby i na więcej i mimo łatwych zasad dają bardzo dużą satysfakcje: Keyflower (do 6 osób), Odlotowy Wyścig (zdaje się do 8 osób) i Najeźdźcy z północy (do 4 osób ale wkrótce ma być dodatek, który umożliwi grę na 5osób). Są to wszystko jedne z moich ulubionych gier i przyjrzał bym się im na Twoim miejscu. Z każdą z nich podjął bym próbę zagrania z nieogranymi osobami.
Odlotowy wyścig +1 (moja narzeczona uwielbia)

Był. Ograny i słaby. Nie podeszło.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: gregos »

Sprawdź jeszcze ten tytuł: Wyspa Skye.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: Leszy2 »

Ja podpowiem SIMURGH
Dobrze chodzi od 2 do 5 graczy. Nie jest trudna, a wymaga sporej spostrzegawczości i umiejętności dopasowywania planów do zagrywek przeciwnika.
Bardzo ładnie wydana, ciężkie pudło i wyjątkowo niska cena.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ariser »

Troyes albo Orlean z dodatkiem.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla ogranych

Post autor: ko2a »

Finalnie trafilo na instanbul lub Concordia
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 251 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Gra dla ogranych

Post autor: wajwa »

Istanbuł to dobry wybór , a jeszcze lepszy wybór to Istanbuł z dodatkiem Mocca&Bakszysz ;-)
A jak już przy tym tytule jesteśmy to niczego sobie jest Istanbuł kościany ;-) I mówię to ja , zdecydowany przeciwnik tego typu dojonka ...
Swego czasu Portal miał zdaje się w promocyjnej cenie taki pakiecik.
Always look on the bright side of life
ODPOWIEDZ