Cyklady - dodatki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arsenalmylove
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2018, 01:35

Cyklady - dodatki

Post autor: Arsenalmylove »

Witam, chciałem się poradzić w sprawie dodatków do Cyklad. Czy warto zainwestować we wszystkie, czy jednak jest któryś dodatek, którego nie ma potrzeby mieć. Dzięki i pozdrawiam
Garvv
Posty: 54
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: Garvv »

Dołącze się do pytania. W związku z nadchodzącym dodrukiem sam zastanawiam sie pomiedzy hadesem i tytanami. A może warto od razu miec oba? Podstawka dobrze ograna.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: donmakaron »

Wg mine Tytani odmieniają grę tak bardzo, że to już nie są Cyklady. Osobiście polecam Hadesa bardzo mocno, a Tytanów niezbyt. Graliśmy kilkadziesiąt, jeśli nie stokilkadziesiąt partii w podstawkę i kilkadziesiąt z Hadesem. Hades pięknie rozwija grę (zalecam poznać najpierw dobrze podstawkę) i jest jednym znajlepszych dodatków do gier w ogóle. Z Tytanów bierzemy co najwyżej Kronosa z Tytanami i specjalne metropolie. Plansza kontynentalna i artefakty skrajnie odmieniają oblicze gry i bardzo nam to nie leży. Gracze zaczynają obracać takimi sumami pieniędzy, że możliwe jest wywrócenie gry do góry nogami w trakcie jednej tury, w której gracz nie mający do tej pory nic poza pieniędzmi, buduje armię, kupuje wszystkie potwory, podbija nią trzy metropolie na trzech odległych polach mapy i wygrywa (przypominam: w jedną turę!) bo nie sposób go powstrzymać.

Podsumowując: Hades tak, Tytani raczej nie. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: Matti_C »

W większości zgadzam się z przedmówcą. Ja idę jeszcze dalej biorąc z Tytanów tylko specjalne metropolie i sporadycznie znaczniki terytoriów jak ktoś podbije za dużo Hadesem;) Mapa kontynentalna to jedynie krwawa młócka gdzie wygrywa zawsze ten z większą armią a reszta nie ma się jak bronić. Kiedyś grałem w Cyklady bardzo dużo (ok 200-300x różne konfiguracje), i polecam
podstawkę z Hadesem + EWENTUALNIE : monumenty (żeby coś się budowało na planszy) , zamiast tytanów lepiej dodać C3K jeśli potrzebujecie więcej walk.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: donmakaron »

C3K też nam się bardzo nie podpasowało. Dochodziło do sytuacji, w której przez pół gry tylko jeden gracz mógł poruszać wojskiem nie korzystając z Aresa i do tego miał w tym oddziale bardzo potężną zdolność. Z Posejdonem zajmował co chciał i jak chciał. Ode mnie głos na nie ;)
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: Asia - On Table »

Też muszę z żalem stwierdzić ,że dodatek Tytani trochę niszczy przyjemność z gry w Cyklady. Przed zakupem pokładałam w nim nadzieję bo lubię grać w Cyklady [ to była jedna z pierwszych moich gier ] jednak już po rozegraniu 2-3 partii wszyscy stwierdziliśmy ,że coś jest nie tak. O ile Hades się sprawdził o tyle Tytani są dodatkiem nie grywalnym w naszym gronie. Tak jak zostało to już powiedziane, mapa wraz z nowymi możliwościami jakie dodają artefakty jest największym minusem.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2018, 09:48 przez Asia - On Table, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: Xardas123 »

Po pierwsze to witam serdecznie wszystkich swoim 1 postem:)
I od razu pierwsze pytanie:) czy jest już chociaż jakaś orientacyjna data dodruku dodatków PL czy dalej tylko ogólnikowo 2018?
pozdrawiam
Arsenalmylove
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2018, 01:35

Re: Cyklady - dodatki

Post autor: Arsenalmylove »

Podpinam się do pytania
ODPOWIEDZ