Karciane Podziemia czy Multiuniversum?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Karciane Podziemia czy Multiuniversum?

Post autor: Erni »

No właśnie: Karciane Podziemia czy Multiuniversum?
Do grania prawie zawsze w wariant solo lub w pojedynkę "na cztery ręce".
Otoczka fabularna pasuje mi i tu i tu. Na plus w Karcianych Podziemiach przemawia tryb typowo jednoosobowy i ewentualnie solówka dwoma postaciami (dam radę!). Na minus - kościana losowość, no chyba że jest ona na akceptowalnym poziomie jak w Ognistym Podmuchu.
A Multiuniversum? Można tu zagrać kooperacyjnie w pojedynkę, za kilku graczy?
A może inną grę podobną polecacie? Muszę się zmieścić w 80 zł.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Karciane Podziemia czy Multiuniversum?

Post autor: seki »

Niestety Multiuniversum nie posiadam i nie będę posiadał bo wydawnictwo jest na mojej czarnej liście. Za to od premiery posiadam Karciane podziemia i chociaż po ok 30 partiach gram w nią raz w miesiącu to mimo wszystko jest to gra, która jest u mnie w czołówce gier solo. Wolę KP niż np solo Robinsona. Rzeczywiście jest losowość duża ale właśnie na tym polega gra by się z.nią zmierzyć poprzez umiejętne ulepszanie bohatera dopawowane do postaci, lochów, bossa. Jest duża regrywalność mimo niewielkiej zawartości pudełka. Każda postać wymusza inne zachowanie tzn zwykle atakujesz karty, które ci pasują. Kampania jest fajna, robisz powtarzalne rzeczy więc gdyby grać w to często to się znudzi ale daję dużo funu atakowanie w kampanii najgroźniejszych bossów. Zerknij też na Unbroken. Jest aktualnie na KSie ale jest też udostępniona oficjalna wersja pnp. Czytam też trochę forum bgg i sporo ludzi ocenia Unbroken wyżej niż Karciane podziemia. Obie są solo i w tematyce pokonywania przeszkód i bossów. Zagrałem raz w Unbroken i bardzo mi się podobało. Może nawet bardziej niż w Karciane podziemia ale może to wynikać z efektu nowości.
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Karciane Podziemia czy Multiuniversum?

Post autor: Wontzki »

Na solo zdecydowanie lepiej Karciane Podziemia. Multuniversum także można grać, ale blado wypada przy Karcianych Podziemiach. Multiuniversum działa w prawie każdej dozwolonej liczbie graczy i nadaje się na wycieczki - mieści się do kieszeni.

Do gry solo jeszcze bardzo lubię starą, dobrą Neuroshimę Hex 3.0 z Hexogłówkami.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Karciane Podziemia czy Multiuniversum?

Post autor: Erni »

Ok, dzięki.
Karciane Podziemia zamówione :)
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Karciane Podziemia czy Multiuniversum?

Post autor: Erni »

Raz jeszcze dziękuję. Gierka bardzo fajna :)
ODPOWIEDZ