Pandemia czy Pandemia - lekarstwo?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Pandemia czy Pandemia - lekarstwo?

Post autor: Pisarka »

Proszę o poradę, co wybrać. Z tego co się orientuję, Lekarstwo oferuje szybszą rozgrywkę, ale Pandemia ma ten system wtasowywania kart zagrożeń z powrotem do talii (a w lekarstwie kostek zagrożeń z czasem i ubywa i... robi się mniej stresowo).

Jeśli to coś pomoże, to dodam, że większość partii będę rozgrywała solo.

Z góry dziękuję za pomoc.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Pandemia czy Pandemia - lekarstwo?

Post autor: kaszkiet »

Zdecydowanie polecam zwykłą Pandemię.
Lekarstwo jest nudnawe i brakuje mu tego napięcia podstawki, gdy podstawieni w podbramkowej sytuacji próbujemy przewidzieć, gdzie może nas uderzyć najmocniej i temu zapobiec.
Na plus, szczególnie do rozgrywek solo, jest fakt że to szybsza gra zarówno jeśli chodzi o rozgrywkę jak i rozłożenie, ale moim zdaniem to nie rekompensuje jakości rozgrywki.
pawel82krk
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2018, 16:33

Re: Pandemia czy Pandemia - lekarstwo?

Post autor: pawel82krk »

Ja bym polecił Pandemic Cthulu, bardziej klimatyczna gra od podstawowej Pandemii i jak dla mnie ciekawsza rozgrywka.
ODPOWIEDZ