dla 2 osób, ultra ładne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: arracan »

Hej. Potrzebuję pomysłu na prezent dla dziewczyny. Miało być Azul, ale powiedziała że za drogie i mam znaleźć coś tańszego :v
Ma to być gra, którą zabierzemy na majówkę, więc fajnie jakby dało się ją zapakować tak, żeby zabrała mało miejsca (jak splendor w pudełku śniadaniowym).
Chcę, żeby była ultra ładna, ma być wizualnie zachwycająca (pod tym względem wzorem niech będą Kanagawa czy Pory Roku). Dziewczyna nie lubi sci-fi i zombie, fantastykę jakoś przełknie. Jej ulubione tytuły to Dziedzictwo, Terraformacja (mówi, że kompletnie nie czuje że to gra sci-fi, a mechanicznie jest super), Abyss, Capital, Istanbul.
No i co najważniejsze, do 100 zł.
Pierwsze co mi do głowy przychodzi to Górą i Dołem, ale nie wiem jak na dwie osoby, a tak będzie głównie grana.
to mamy: https://boardgamegeek.com/collection/user/Arracan

Serdecznie proszę o pomysły.
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Andy »

Przyjrzyj się Karmace: http://i-szop.pl/szukaj2/1/karmaka
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Pisarka »

Seasons, jeśli idzie o ładność.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: galthran »

Kanagawa
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Gry w Bibliotece »

Pisarka pisze: 25 kwie 2018, 12:38 Seasons, jeśli idzie o ładność.
galthran pisze: 25 kwie 2018, 12:39Kanagawa

Ale zauważyliście, że autor pisał, że...
arracan pisze: 25 kwie 2018, 11:53 pod tym względem wzorem niech będą Kanagawa czy Pory Roku
więc pewnie je zna/ma? ;) Pytam, bo ostatnio to jakaś ogólna tendencja nieczytania postów do końca zapanowała ;)

Podpisuję się pod Karmaką - pytanie, czy lubicie tak interakcyjne gry. Bo Karmaka jest niesamowicie złośliwa, to najbardziej perfidna karcianka jaką mam :) ale jest piękna!

A 7 cudów: Pojedynek? Bardzo mi się podobają grafiki na kartach, ale fakt faktem, że w trakcie rozgrywki praktycznie się na nie nie patrzy... :(

Przeskanowałam w pamięci moje "najładniejsze" gry i obawiam się, że ograniczenie cenowe jest tu najbardziej problematyczne.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Yavi »

Górą i dołem jest całkiem fajne we dwoje, łap recenzję na Planszówkach we dwoje. Może ogarnij jakieś Wsiąść do pociągu: Kraje Północy albo Osadnicy: Narodziny Imperium? Wszystkie fajne, wszystkie ładne, można je bez problemu przepakować.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Pisarka »

Ups, jakoś nie załapałam, że to rzeczywiście polska wersja...

Ja na 2 osoby preferuję Rosyjską ruletkę... ale to czachy i brzydkie postaci XD
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
norkbes
Posty: 1387
Rejestracja: 17 lut 2014, 15:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: norkbes »

Strife, Eluzjum, Tash-Kalar a przede wszystkim Odkrycia LIC
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Zack »

Ja proponuję Wielka Księga Szaleństwa.

https://boardgamegeek.com/boardgame/171 ... ok-madness

Gra jest ilustrowana przez tego samego gościa co Pory Roku (zrobił też ilustracje do Lords of Xidit, Takenoko ale to nie gry dobre dla 2 graczy).

Księga bardzo dobrze dziala na 2 graczy i jest to kooperacja (nie napisałeś czy coop wchodzi w grę). W razie potrzeby można grać nawet do 5 graczy ale wtedy poziom trudności rośnie z każdym dodatkowym graczem. Jeśli chodzi o cenę to ja chyba kupiłem nową w sklepie za 50 zł. Klimaty trochę jak Harry Potter, są jakieś fantastyczne stwory i zaklęcia, za które placisz energiami różnych żywiołów (podobnie jak w Porach Roku). Pudełko jest małe jak na planszowkę.

Popieram też głos poprzednika na Osadnicy Narodziny Imperium. To jest juz rywalizacja, ale interakcja między graczami jest dość lekka. Mechanika to głównie "budowanie silnika" z kart. Ilustracje super fajne, w stylu starej gry wideo Settlers. Zarówno projektant jak i ilustrator gry to Polacy, więc dodatkowy aspekt do wspierania rodzimego rynku. Gra działa najlepiej na 2 graczy ale można też nawet do 4-ech
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: seki »

Oprócz wymienionych dla mnie bardzo ładne są też Najeźdźcy z północy. Uwielbiam tę kreskę. Kupi się w okolicy 100 zł. Niedawno szczerze zachwyciłem się też wyglądem Łowcy kryształów. Bardzo ładnie wydana gra, piękne grafiki ale specyficzne więc nie musi się podobać wszystkim. Mechanicznie bardzo fajna. Oba tytuły bardzo dobre na 2 os.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: c08mk »

DOMEK jest ładny do bólu. Niestety pudełko to jest standardowy duży kwadraciak.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Kisun »

Star realms, Hero realms - małe, tanie, super regrywalne, kolorowe. Można dyskutować czy ładne ale grafiki nie odstraszają. Kobitki lubią w to grać więc chyba warto przemyśleć. Mechanicznie bardzo podobne więc wystarczy wybrać czy sf czy fantasy i brać na majówkę.
Fojtu
Posty: 3373
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Fojtu »

seki pisze: 25 kwie 2018, 20:00 Oprócz wymienionych dla mnie bardzo ładne są też Najeźdźcy z północy. Uwielbiam tę kreskę. Kupi się w okolicy 100 zł. Niedawno szczerze zachwyciłem się też wyglądem Łowcy kryształów. Bardzo ładnie wydana gra, piękne grafiki ale specyficzne więc nie musi się podobać wszystkim. Mechanicznie bardzo fajna. Oba tytuły bardzo dobre na 2 os.
Zdecydowanie popieram, Najeźdźcy są aktualnie ulubioną grą mojej dziewczyny i bardzo dobrze się sprawdzają na 2 osoby. Do tego pudełko jest dość małe, a jak się elementy wyjmie z pudełka to zajmuje naprawdę mało miejsca.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Cyel »

Może Santorini ? Bardzo atrakcyjna wizualnie i dobrze oceniane za rozgrywkę. A zarazem o tematyce nieco bardziej unisex niż krwawe wojny czy międzygwiezdne imperia.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: FortArt »

Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec będzie dobra.
Architekton - końcówka na rynku
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Zack »

Słowa "ładne" oraz "gry Uwe Rosenberga" powinny mieć zakaz występowania obok siebie w zdaniu :lol:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: ariser »

Cyel pisze: 27 kwie 2018, 15:22 Może Santorini ? Bardzo atrakcyjna wizualnie i dobrze oceniane za rozgrywkę. A zarazem o tematyce nieco bardziej unisex niż krwawe wojny czy międzygwiezdne imperia.
Jak złapiesz do 100 zł to daj znać.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Gosiek »

Z ładnych i niedrogich gier to można jeszcze wymienić Gejsze i Sen wydane przez Naszą Księgarnię oraz Poprzez Wieki i Poprzez Wieki: Droga do Szaleństwa. Wszystkie są dwuosobowe.
Z nieco droższych to przepiękną grą jest Tokaido - podstawkę można dostać za ok. 100 zł, ale ona nie jest już kompaktowa.

I również + 1 dla Karmaki.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: FortArt »

Albo kup jej ten Azul i powiedz, że dorwaleś na promocji ;)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Nesmeer

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Nesmeer »

Zack pisze: 28 kwie 2018, 09:46 Słowa "ładne" oraz "gry Uwe Rosenberga" powinny mieć zakaz występowania obok siebie w zdaniu :lol:
Indian Summer robi niesamowite wrażenie, myślę, że patchwork oraz ogródek też nie należą do brzydkich.
Swoją drogą warto zerknąć na te tytuły, podobne do siebie, oparte na tych samych podstawach, a dzięki różnicom można wybrać coś pod siebie i swoją kolekcję :)
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: Medykant »

FortArt pisze: 28 kwie 2018, 16:48 Albo kup jej ten Azul i powiedz, że dorwaleś na promocji ;)
Dokładnie, nawet w dragoneye.pl był azul z tydzień temu za 100 zł. Warto i będzie pięknie.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: ariser »

FortArt pisze: 28 kwie 2018, 16:48 Albo kup jej ten Azul i powiedz, że dorwaleś na promocji ;)
Któryś sklep powinien wprowadzić praktyki z salonów Harleya Davidsona - dopłacasz 5$ i wystawiają ci rachunek na kwotę jaką powiedziałeś żonie, że zapłaciłeś. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: thigrand »

ariser pisze: 29 kwie 2018, 09:01
FortArt pisze: 28 kwie 2018, 16:48 Albo kup jej ten Azul i powiedz, że dorwaleś na promocji ;)
Któryś sklep powinien wprowadzić praktyki z salonów Harleya Davidsona - dopłacasz 5$ i wystawiają ci rachunek na kwotę jaką powiedziałeś żonie, że zapłaciłeś. ;)
W polsce sie tak nie da. Bo jest obowiązek wystawiania paragonu lub faktury, które są dokumentami urzędowymi. I wpisywanie tam nieprawdziwych kwot jest oszustwem. Taki kraj, niestety.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: hipcio_stg »

Można kupić starą kasę fiskalną i samemu stworzyć paragon dla żony.
kicpolek
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2015, 07:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: dla 2 osób, ultra ładne

Post autor: kicpolek »

Kisun pisze: 27 kwie 2018, 09:32 Star realms, Hero realms - małe, tanie, super regrywalne, kolorowe. Można dyskutować czy ładne ale grafiki nie odstraszają. Kobitki lubią w to grać więc chyba warto przemyśleć. Mechanicznie bardzo podobne więc wystarczy wybrać czy sf czy fantasy i brać na majówkę.
Witam jakiej jakości są karty w polskiej edycji, porównując je powiedzmy do Ticket to Ride?
ODPOWIEDZ