Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lucky
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2016, 09:19

Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: Lucky »

Najlepiej by grało się w nią dobrze w dwie osoby. Może być to gra ekonomiczna, dobra karcianka. Czekam na propozycję co Wam się podoba.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: Yavi »

Oj Panie, temat rzeka. Na forum masz tutaj w dziale podklejony temat z poradnikiem, przydałoby się też więcej informacji:
- czy tylko na dwie osoby
- jakie klimaty lubisz/lubicie
- jakie gry już znasz, jakie lubisz
- na ile jesteś doświadczonym graczem...
Ekonomiczna karcianka dla dwojga mieszcząca się w tym przedziale to np. 7 Cudów świata: Pojedynek (recenzja).
Możesz też poprzeglądać różne topki gier w sieci, może tam coś Ci się rzuci w oczy (polecam nasze różne zestawienia: klik).
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: mBird »

Idealnie wpisuje się 51 Stan Master Set. Niestety trzeba poczekać na dodruk lub kupić z drugiej ręki. Druga opcja to kupić Osadników Narodziny Imperium.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: matten »

Trochę mało informacji, ja polecam np. Splendor :)
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Lucky
Posty: 9
Rejestracja: 19 kwie 2016, 09:19

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: Lucky »

Najczęściej gram w planszówki w dwie osoby, ale weekendowo udaje się zrobić jakieś spotkanie w większym gronie.

A co powiecie o 7 cudów świata ale zwykła, a nie pojedynek?

Myślałem, by wykorzystać go przy okazji spotkania z kumplami, którzy też grają w planszówki. Czytałem, że jest fajny, ale wersja dwuosobowa jest kontrowersyjna.

Jak wrażenia po grze dwuosobowej?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: Zack »

Lucky pisze: 01 maja 2018, 09:45 Najczęściej gram w planszówki w dwie osoby, ale weekendowo udaje się zrobić jakieś spotkanie w większym gronie.

A co powiecie o 7 cudów świata ale zwykła, a nie pojedynek?

Myślałem, by wykorzystać go przy okazji spotkania z kumplami, którzy też grają w planszówki. Czytałem, że jest fajny, ale wersja dwuosobowa jest kontrowersyjna.

Jak wrażenia po grze dwuosobowej?
7 cudów (zwykłe) dziala najlepiej w grupie przynajmniej 3-4 osoby. Na 2 graczy się nie nadaje, od tego jest "Pojedynek".

Osadnicy Narodziny Imperium wspomniane wcześniej wg mnie idealne dla twoich kryteriów. Gra się bardzo dobrze na dwie osoby, a w razie potrzeby można rozszerzyć do 3-4 (ale czas gry się wydłuża do 2-3h wtedy). Jest to ekonomiczna karciana z budowaniem silnika (stawiasz 3 rodzaje budynków - produkcyjne, z pasywnymi cechami oraz wykonujące akcje). Fajne ilustracje i klimat.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: Pisarka »

Moje propozycje:

- Rosyjska Ruletka
- Epic
- 2 starter decki yu-gi-oh :mrgreen:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Dominion
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra planszowa lub karciana [100-120zł]

Post autor: tablis »

A moze Marco Polo? Dziala super i na dwie, i wiecej osob (do 4), nie za ciezka, regrywalna, czego wiecej chciec :)
ODPOWIEDZ