solo - wytyczne

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

Dziś proszę Was o pomoc w znalezieniu solóweczki - najważniejsze, by była dostępna w naszych sklepach (podpowiadam, że "Piętaszka" już nie można dostać).

Oto czego szukam:
- nic dużego (Mage Knight i Pola Arle odpadają)
- nic długiego (wolę cały dzień spędzić na wielu, wielu partyjkach, niż na jednej kampanii)
- coś, co kończy się oczywistym rezultatem - win or fail - a wariant solo nie polega na poprawianiu swego wyniku punktowego

Jakieś sugestie? :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Gatherey »

Aeon's End wygląda spoko
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: solo - wytyczne

Post autor: an0mander »

Multiuniversum. Karciane Podziemia. Ghost Stories. K2.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: HUBertPL »

Legendary Encounters: Alien
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: RUNner »

WP LCG
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: solo - wytyczne

Post autor: mat_eyo »

Zdecydowanie Hostage Negotiator lub Karciane Podziemia. Bardzo fajny jest również V-Commandos, ale to już trochę większa gra.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

mat_eyo pisze: 07 maja 2018, 10:53 Zdecydowanie Hostage Negotiator lub Karciane Podziemia. Bardzo fajny jest również V-Commandos, ale to już trochę większa gra.
HN tłukłam wczoraj cały dzień ;) Valerie Stone nie chciała wymięknąć - pękła na parę minut przed północą.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Fojtu »

Spirit Island to bardzo dobre solo. Zamykasz się w godzinkę, bardzo dużo satysfakcji z gry i poczucie progresji. Dla mnie to gra typu MK/Robinson solo ale spakowana do poniżej 1h (ja się uwijam w jakieś 45min), do tego z prostszym setupem i większą różnorodnością.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Quba40 »

Propozycje jakie mam w domu i świetnie działają solo:
1. Arkham Horror gra karciana - tylko to LCG więc sporo trzeba zainwestować
2. Dungeon Alliance - co prawda nie dostępny już w sklepach w Polsce, ale w to lato ma być dodruk i dodatek. To taki lżejszy Mage Knight o mniej skomplikowanych zasadach
3. Hero Realms The Ruin of Thandar Campaign Deck - tylko musisz mieć Hero Realms i Character Packi
4. Space Hulk Anioł Śmierci
5. Karciane Podziemia
6. This War of Mine gra planszowa - niedługo ma być dodruk, cała rozgrywka trwa długo ale można zapisywać stan gry
7. Warhammer Quest przygodowa gra karciana - jeśli nie przeszkadza Ci sterowanie 2 bohaterami (tryb solo niczym nie różni się od gry na 2 graczy)
8. Super Hot gra karciana - troszkę za prosta, ale dodając wszystkie opcjonalne utrudnienia daje radę
9. 7 Samurajów - jeśli nie przeszkadza Ci sterowanie przynajmniej 4 samurajami (od tej liczby gra robi się ciekawa)
10. Pandemic Czas Cthulhu - jeśli nie przeszkadza Ci sterowanie 2 badaczami (nie ma oficjalnego trybu solo ale można tak spokojnie zagrać)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

Quba40 pisze: 07 maja 2018, 13:23
6. This War of Mine gra planszowa - niedługo ma być dodruk, cała rozgrywka trwa długo ale można zapisywać stan gry
...
10. Pandemic Czas Cthulhu - jeśli nie przeszkadza Ci sterowanie 2 badaczami (nie ma oficjalnego trybu solo ale można tak spokojnie zagrać)
Dzięki za listę propozycji!

Nie inwestuję w gry, które mam na konsoli, a niedawno kupiłam zwykłego pandemica - bardzo fajny.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: zakwas »

Sagrada - niby bijesz punkty, ale za każdym razem inne, ustalone przez wirtualnego przeciwnika.
Maquis - print and play, wiec nie kupisz, ale zrobisz. :D
Kościana Pandemia, jeżeli karcianej nie chcesz, też jest całkiem spoko solo. Udało mi się kiedyś zagrać partię z rozłożeniem i złożeniem w jakieś 13 minut i to taką co wygrałem. ;) Normalnie jakieś pół godzinki - tak jak reszta moich propozycji.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

Sagrada wygląda ślicznie! Normalnie wolałabym chyba puzzle niż Azula, ale tutaj coś mnie kusi zaryzykować :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: zakwas »

Wygląda ślicznie, ma proste zasady, więc łatwo wrzucić kogoś nowego w rozgrywkę, ale tryb solo ma piekielnie wymagający i trudny.
Strasznie mnie irytuje ta gra.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

Kurczę, się zdecyduj czy polecasz czy nie XD Nie chcę się irytować XD

Niestety, moja rodzina nie przepada za grami i jestem skazana na sesje samotności.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: zakwas »

Jak lubisz wyzwania to polecam, bo solo na najtrudniejszym poziomie to naprawdę trzeba mieć i szczęście, i umiejętności. :)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

zakwas pisze: 07 maja 2018, 16:49 Jak lubisz wyzwania to polecam, bo solo na najtrudniejszym poziomie to naprawdę trzeba mieć i szczęście, i umiejętności. :)
*skrzyp ołówka skreślającego Sagradę z listy życzeń*
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 477
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 389 times
Been thanked: 330 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: cactusse »

Z niewielkich gier solo gorąco polecam :
- Łamigami
- Brains : Tajemniczy Ogród
- Brains : Mapa Skarbów

Prześwietne, strasznie wciągające łamigłówki, przy późniejszych wyzwaniach trzeba się naprawdę nakombinować i nie wymagają stołu ;-)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

To chyba był Ogród japoński.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Quba40 »

Pisarka pisze: 07 maja 2018, 14:19
Quba40 pisze: 07 maja 2018, 13:23
6. This War of Mine gra planszowa - niedługo ma być dodruk, cała rozgrywka trwa długo ale można zapisywać stan gry
...
10. Pandemic Czas Cthulhu - jeśli nie przeszkadza Ci sterowanie 2 badaczami (nie ma oficjalnego trybu solo ale można tak spokojnie zagrać)
Dzięki za listę propozycji!

Nie inwestuję w gry, które mam na konsoli, a niedawno kupiłam zwykłego pandemica - bardzo fajny.
This War of Mine wersja planszowa jest wg. mnie lepsza od wersji komputerowej, klimat i mechanika na duży plus. Walki praktycznie kończą się śmiercią postaci, nie jest jak w grze komputerowej w której można było bawić się w ciuciubabkę z oponentami i wybić 4 komandosów siekierą. W końcu na wyprawy można iść nawet 3 postaciami a nie 1 jak w wersji komputerowej. Gra ma niemal 2000 skryptów i jest całkiem regrywalna, dość sprawnie się rozstawia i można zapisywać stan gry po każdym dniu. Warto zerknąć na gameplay, może jednak zachęci.

Pandemic Czas Cthulhu bardziej mi przypadła do gustu niż zwykła Pandemia, komponenty są bardziej klimatyczne, masz figurki badaczy, kultystów i shoggothy, są bardzo ładne karty przedwiecznych, jest kostka szaleństwa, są artefakty. Dla mnie to taka bardziej przygodowa Pandemia z ładniejszymi komponentami i nieco odmienną mechaniką, dla niektórych wydaje się nieco mniej skomplikowana od Pandemii (nie tyle prostsza), coś pomiędzy Horrorem w Arkham a Pandemią.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

Zastanawiam się nad "Ognistym podmuchem".
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: jakmis83 »

Dla mnie wybór jest oczywisty: Robinson.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: RUNner »

jakmis83 pisze: 08 maja 2018, 12:23 Dla mnie wybór jest oczywisty: Robinson.
W Robinsona kilka partii pod rząd? Tylko dla orłów dysponujących sporą ilością czasu ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

RUNner pisze: 08 maja 2018, 12:28
jakmis83 pisze: 08 maja 2018, 12:23 Dla mnie wybór jest oczywisty: Robinson.
W Robinsona kilka partii pod rząd? Tylko dla orłów dysponujących sporą ilością czasu ;)
Służbą i willą z basenem :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: poooq »

Onirim.
Po co piać, gdy można grać?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: solo - wytyczne

Post autor: Pisarka »

A ktoś grał solo w Zombiaki Ameryki?
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
ODPOWIEDZ