Gra strategiczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Gra strategiczna

Post autor: irzykus »

Cześć mam pytanie.
Troszkę w grach siedzę i troszkę ogarniam, posiadam sporo gier i przy ostatnich zapowiedziach strażników xobos mówi się że jest jak gra komputerowa rts rozumiem podobieństwo ale tylko troszkę. Czy istnieje gra strategiczna podobna do komputerowego rts'a
Czyli dla mnie budujesz domki i z domków masz surowce żeby kolejne domki a w nich robić wojsko i niszczyć domki i wojsko przeciwników?czy istnieje takie coś?
Jeśli tak to byłbym wdzięczny za podpowiedź nie ogralem i nie sprawdziłem wszystkiego co jest na rynku.
Pozdrawiam 😁
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra strategiczna

Post autor: Wontzki »

Kojarzy mi się tylko Warcraft: Board Game i ewentualnie Starcraft, ale to takie stare że ciężko będzie dostać.

Ewentualnie w wielu Area Control budujesz budynki i jednostki, na przykład Scythe lub Cry Havoc.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra strategiczna

Post autor: ariser »

Gry 4x to w pewnym sensie takie planszowe "rtsy". Ja polecam Eclipse. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Gra strategiczna

Post autor: irzykus »

Jeśli chodzi o 4x to czekam na TI ed. 4 pl. 😁 Myślałem że może coś w klimatach sredniowiecza/ fantasy czy coś w takim stylu.
BrigadeGeneral
Posty: 57
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:46
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 3 times

Re: Gra strategiczna

Post autor: BrigadeGeneral »

Odnośnie do Strażników Xobos to w głównej mierze gra naśladuje RTSy i dodaje nowe mechaniki. Co prawda nie masz tam tryliona jednostek, ale jest budowa budynków dających zasoby, technologie, i strategia na ciekawym poziomie. Pod względem dynamiki może gracza solidnie zaskoczyć.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra strategiczna

Post autor: Zack »

Klimat RTS świetnie oddaje gra Zakazane Gwiazdy, która jest mechanicznie przerobionym Starcraftem. Niestety obie te gry są OOP ale do dorwania za 400-500 zł. Twilight Imperium też się wpisuje w temat ale tam dochodzi jeszcze aspekt "polityczny", więc nie tylko wojaczka. W klimatach średniowiecza nic mi na myśl nie przychodzi.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Gra strategiczna

Post autor: shod »

mi to nieco pasuje Runewars choć jest porównywane bardziej do H&MM3 [czyli gry turowej]. z tym, ze chyba na planszy to w większości przypadków będą tury graczy. nie przypominam sobie tego typu gier w systemie symultatywnym. Tak czy inaczej jest w grze sporo jednostek, są surowce, jest strategiczne zdobywanie terenu, jest walka, jest budowanie..to w zasadzie jest takie 4X w klimatach fantasy.
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Gra strategiczna

Post autor: irzykus »

Jeśli chodzi o strażników to właśnie podoba mi się koncepcja tej gry więc będę wspierał ale też chciałem coś takiego co opisałem. Zaciekawił mnie Runewars ale tak jak zakazane gwiazdy nie do dostania w ludzkiej cenie. :(
ODPOWIEDZ