Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
betsi503
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2018, 12:51

Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Post autor: betsi503 »

Widziałam, że niektórzy wypowiadają się na temat tej gry na forum, planuje kupić jakaś grę na prezent dla znajomych ( ludzie w wieku 20 lat ) i zastanawiam się czy ta gra będzie ok? Grał w nią ktoś? Jest łatwa do opanowania i nadaje się na wieczorek ze znajomymi?
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Post autor: gajus21 »

Gra ma bardzo skomplikowane zasady zwykle muszę je tłumaczyć tak z 2-3 min. Gra się przyjemnie ale czasami dochodzi do dosyć mocnych interakcji między graczami. Na imprezy bardzo dobra.
Cook1e
Posty: 15
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:23
Lokalizacja: City of damned

Re: Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Post autor: Cook1e »

Jasne, że fajne, tym bardziej jak ktoś jeszcze nie grał. U mnie przez ostatnie 10 lat dziesiątki rozgrywek i lekkie kontuzje, kiedy walka o totem rozkręci się na dobre;)
Waaaaaaagh!
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Post autor: Kilson »

Tylko ta gra jest niebezpieczna. Nie wnikając w szczegóły to kolega przy tej grze podarł sobie portki :D
A wbijanie szponów przez co zajadlejsze koleżanki to norma ;)
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Post autor: Najemnik »

Tak tylko dodam, że wg instrukcji gracze nigdy nie wyrywają sobie Totemu, tylko jest dokładnie wyjaśnione, jak należy rozstrzygać przypadek, gdy kilka osób naraz go chwyci. (choć, oczywiście nikt się do tego nie stosuje, bo wyrywanie Totemu z ręki przeciwnika to największa radocha tej gry) ;)
Witkav
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 12:41

Re: Gra Jungle Speed, czy to jeszcze modne i fajne?

Post autor: Witkav »

Jest to jedna z najlepszych gier na refleks w jakie grałam :D Gram w to od 8lat już chyba i nigdy mi się nie nudzi. Polska wersja też jest bardzo fajna, ma nieco trudniejsze wzory wiec fajna radocha. Z tym totemem to chyba jest tak, że ten kto ma najniżej rękę na totemie jest traktowany jako pierwszy? U nas też nikt nie trzyma się zasady, przynajmniej później bo na początku to wg zasad wszystko :D
ODPOWIEDZ