Gry turniejowe i imprezowe

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
TOKULIGOWSKI
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2014, 15:33
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times

Gry turniejowe i imprezowe

Post autor: TOKULIGOWSKI »

Dzień dobry!
Jestem wychowawcą w Domu Dziecka. Z dzieciakami starami się dzielić swoimi pasjami - jedna z nich to planszówki. Z okazji zakończenia roku szkolnego planuję zorganizować mały turniej planszówkowy między okolicznymi Domami Dziecka (łącznie 7 placówek). Z tej okazji mam pytanie - jakie tytuły wybrać? Szukam gier szybkich (np Doubble) albo takich w które mogą brać udział 5 osobowe drużyny (np. Tajniacy). Czy ktoś z szanownych forumowiczów wspomoże mnie w wyborze gier.
Korzystając z okazji wspomnę jeszcze - jeśli ktoś ma sensowne tytuły familijne (sensowne czyli nie Chińczyki i pochodne ale i nie Wojna i Pierścień czy coś równie długiego i\lub trudnego dla dzieci w wieku 14-17 lat), które kurzą mu się na półce proszę o kontakt - chętnie przyjmę je do mojej placówki (jako dowód, iż trafiło do do dzieci nie do mnie mogę wysłać zaświadczenie z pracy oraz umieścić informacje na stronie Internetowej naszego Domu).
Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gry turniejowe i imprezowe

Post autor: ko2a »

Ja na twoim miejscu przyjrzalbym się grom które są mega proste w tłumaczeniu.

Dobble, duszki, solendor, kingdomino.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gry turniejowe i imprezowe

Post autor: gregos »

Na turniej świetnie się nadaje gra "Na sprzedaż" (niedroga i bardzo łatwa do nauczenia każdego).
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry turniejowe i imprezowe

Post autor: Pisarka »

Niezłe ziółka,
Pandemic (kooperacja do 4 osób) - czyli przy dwóch egzemplarzach ścigać się mogą 2 drużyny,
stare, dobre Uno jest szybkie...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Gry turniejowe i imprezowe

Post autor: genek »

Wszystkie timeline'y nadają się do turnieju.
Z drużynowych to może tajniacy, decrypto, magic maze (np można by się ścigać na czas)
TOKULIGOWSKI
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2014, 15:33
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry turniejowe i imprezowe

Post autor: TOKULIGOWSKI »

Dziękuję wszystkim za porady.
Na Turniej poszły Decrypto, Timeline Polska, Tempo, Diamenty i Doubble.
Pozdrawiam i do następnego.
ODPOWIEDZ