Aeon’s End, Detektyw Gra Kryminalna i Santorini, czy warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arsenalmylove
Posty: 32
Rejestracja: 16 sty 2018, 01:35

Aeon’s End, Detektyw Gra Kryminalna i Santorini, czy warto?

Post autor: Arsenalmylove »

Witam, planuje uzupełnienie mojej kolekcji o wyżej wymienione tytuły? Czy wg Was warto zainwestować we wszystkie z nich?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Aeon’s End, Detektyw Gra Kryminalna i Santorini, czy warto?

Post autor: Ardel12 »

Santorini mam, świetna gra na dwie osoby z logicznych (a w kolekcji również Azul i Fotosynteza).
Detektywa zamierzam kupić jak pojawi się tylko w sklepach. Dice Tower zachęcił mnie do tego tytułu. Wygląda bardzo obiecująco. Czy brać w ciemno? Moim zdaniem lepiej poczekać na więcej recenzji.
Aeons to obejrzyj reckę Gambita. Ja odpuszczam, gdyż deck buildingów mam już sporo w kolekcji i nie mam kiedy ich ogrywać. IMHO ten tytuł wprowadza bardzo fajną mechanikę zaklęć, więc ciągle się zastanawiam :)

Wszystkie tytuły są lub zapowiadają się bardzo dobrze. Niestety nie podałeś swej kolekcji, więc ciężko odpowiedzieć czy warto je brać z twojej perspektywy. Dodatkowo nie podałeś oczekiwań do żadnej z nich (liczba graczy, skomplikowanie itp), więc tym ciężej jest jednoznacznie odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon’s End, Detektyw Gra Kryminalna i Santorini, czy warto?

Post autor: vikingowa »

Też się zastanawiałam nd kupnem Detektywa... Ja jestem graczem solo (niestety nikt się nie interesuje planszówkami:-() więc może i by była fascynująca ale jednak po przeczytaniu paru komentarzy na jej temat zrezygnowałam. Jest to jednak gra dedukcyjna gdzie zdecydowanie fajniej rozwiązywać zagadki w grupie ludzi niż samemu. Poza tym dla mnie niestety za długa (dlatego też nie mam już Mage Knight'a)...
Za to zainteresowałam się drugą pozycją od Prezesa czyli Aeon's End:-) Nie mam w kolekcji żadnej gry opartej na deckbuildingu no i swoimi czasy zagrywałam się w Diablo (:-D) więc czemu nie? A tak szczerze to się lekko napaliłam na tą matę bo pikna:-P
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ