Proste, szybkie gry dwuosobowe

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gnaw
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2012, 03:34

Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: gnaw »

Jw, szukam gier, których zasady da się wytłumaczyć w 2 minuty, które trwają ~30 minut, i dobrze działają na 2 osoby. Tematyka dowolna, negatywna interakcja minimalna. Cena im niższa tym lepsza.
Przykładem idealnym są tutaj Tajniacy: Duet - nie spotkałem się jeszcze z prostszą grą, do tego szybką i bez negatywnej interakcji. 40zł a starczy na lata.
Kolejnym dobrym przykładem jest Patchwork, chociaż tutaj podbieranie "dobrych" kafli czasem kończyło się fochem, dlatego staram się znaleźć coś bez negatywnej interakcji :D
7 Cudów: Pojedynek również ograne i podobnie jak Patchwork niemal idealne.

Rozważam na razie 4 gry:
Karciane podziemia - wydają się być idealnym tytułem, jest coop, więc bez negatywnej interakcji.
Sztuka wojny, Jaipur, Hero Realms - o grach wiem niewiele poza tym, że są dobre na 2 osoby, krótkie i tanie. Jak wypada tu negatywna interakcja?

Co jeszcze możecie polecić? Z góry dzięki.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: Indar »

Sztuka Wojny to gra blefu i taktyki. Bardzo fajna gra z dużą ilością negatywnej interakcji , przy obecnych cenach (gdzieś ostatnio wspominali o 30 zł) to pozycja niemal obowiązkowa.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: Zack »

Karciane podziemia mają dużą podatność na syndrom gracza alfa - decyzje podejmuje się wspólnie i nie ma rozdzielenia na tury poszczególnych graczy.

Hero Realms ma dużo negatywnej interakcji - gra konczy się kiedy drugi gracz ma 0 życia. Jest kooperacyjny dodatek ale chyba nie ma go jeszcze po polsku

Ja mogę polecic
Splendor - krótka gra bez negatywnej interakcji (można jedyne komuś podebrać kartę, którą też chciał drugi gracz).
Carcassonne - pewnie znasz. Można się obrazić na śmierć kiedy ktoś Ci "ukradnie" miasto ale negatywnej interakcji jako takiej nie ma.
Hanabi - kooperacja, gdzie trzeba podpowiadać sobie nawzajem co mamy na ręce ale nie używając zbyt wielu słów.
Magic Maze - kooperacyjna gra w czasie rzeczywistym (z klepsydrą)
Ucieczka świątynia zagłady - też w coop w czasie rzeczywistym
Kingdomino - brak negatywnej interakcji jedynie można komuś podkraść kafel, który chciał inny gracz

Z takich gier ciut dłuższych i cięższych (pewnie do max 60 minut rozgrywka) to może warto zobaczyć:
Zaklinacze,
Abyss,
Azul
Ostatnio zmieniony 03 cze 2018, 06:13 przez Zack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: matten »

Może Hack Trick albo Gejsze? Obie są dosyć proste, ładnie wykonane i spokojnie da się rozegrać partię w 20-30 minut.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: Pan_K »

Również polecam Gejsze i dodaję Niezłe Ziółka. Są to mini gry w dobrych cenach. Obie dostępne w sklepach.

(Gdybyś był zainteresowany mogę się zastanowić nad oddaniem swoich za jakąś symboliczną kwotę plus przesyłka).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: Qrzy »

Typowo na dwie osoby - Gejsze (megaszybka rozgrywka, w kilka minut wyłoniony zostaje zwycięzca) i Santorini (bywa jeszcze szybsze niż Gejsze :P).
Poza tym:
Kakao
Królestwo w budowie
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: Pisarka »

Istanbul kościany

Rosyjska ruletka

Pandemia Lekarstwo
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Proste, szybkie gry dwuosobowe

Post autor: Gry w Bibliotece »

Ja ze swojej strony polecam Jaipur.
Za jakiś czas wyjdzie też Tuareg, który powinien pasować do Twoich wymagań (aczkolwiek może potrwać z 10 minut dłużej, zwłaszcza w początkowych grach).
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
ODPOWIEDZ