Gra dla dwóch z negatywną interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla dwóch z negatywną interakcją

Post autor: vry »

Kupione Sztuka wojny i zamówiona Teraformacja jednak mimo że mało interakcji (zaryzykuję bo klimat mi i mężowi bardzo podchodzi). Expanse poczekam bo trochę duża cena jak na zawartość (ponad 60e). Na przyszłość wpisałam na listę Tyrants of the Underdark i 13 Days: The Cuban Missile Crisis. Na dalszą listę rezerwowa wpisalam Inisa. Dzięki wszystkim za porady.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gra dla dwóch z negatywną interakcją

Post autor: RUNner »

Tak jak pisałem wcześniej, Terraformacja to świetna gra mimo, że praktycznie pozbawiona interakcji. A co do Sztuki Wojny, to ja tę grę traktuję bardziej jako filler, bo rozgrywka trwa około 25-30 minut, a podejrzewam że z czasem będzie jeszcze krótsza. Wybrałaś bardzo udane gry :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla dwóch z negatywną interakcją

Post autor: vry »

:D .W sumie dobrze ,że jest krótsza bo my codziennie pod wieczór do kawy coś pykniemy (często jedną z dzieckiem, a jedna sami), a że wszystkie tytuły mamy (mielismy) raczej pod dziecko to przez 2 miesiace co dziennie katowany azul i rój (W rój mniej bo nam potrafi zejść ponad godzina przy dobrym blokowaniu). Azul jest w sumie nawt ok tylko ile mozna (dodatkowo ja nie przepadam za grami logicznymi).
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla dwóch z negatywną interakcją

Post autor: Luke555 »

Sztuka wojny i Terraformacja to b. dobre wybory, mam także i polecam. Całkowicie sie różnią od siebie więc to także spora zaleta.
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla dwóch z negatywną interakcją

Post autor: vry »

Przepraszam że odświeżam ale chcę napisać co jak podeszło.
1. Sztuka wojny - rewelacja. Mega prosta rozgrywka ale dużo rozkminiania przeciwnika. Bałam się klimatu i losowosci ale jest super.
2. Teraformacja. Jak dla nas mega fajny klimat. Trochę przydlugo gramy więc raczej będziemy rozstawać w weekendy. Mimo obaw brak interakcji nie boli. Przyjemność to same terraformiwanie Marsa i nawet przegrana specjalnie nie doskwira. Na razie gramy bez kart ery korporacyjnej. Bałam się trochę o skomplikowania bo dotychczas graliśmy w gry rodzinne ale niesłuszne. Zasady i rozgrywka spokojnie do ogarnięcia. Myślę że dalibysmy spokojnie radę z czymś cięższym.
3. Alien frontiers. Kupiłam bo byla dobra cena. Duzo kombiniwania i trochę losowosci. Bardzo lubimy mimo że myslelismy że będzie awrsja do kostek (Chyba dlatego że nie graliśmy w żadne nowoczesne planszówki z takim użyciem kości ). Świetny klimat i rywalizacja trzeba myśleć sporo ale raczej taktycznie więc mózg nie wybucha. Bardzo przyjemna gra. Kostki tak nam się spodobały że kupilismy jeszcze Roll for The Galaxy ale jeszcze nie grane.

Bardzo się cieszę że kupilismy te gry bo w zasadzie każde jest inna. Jak mamy ochotę na konfrontacje wyciągamy Sztukę wojny lub Aliena a jak na coś spokojniejszego z kombiniwaniem to Terraformacje. Mam nadzieję że Roll będzie pełnił podobna role tylko w dni w ktore nie mamy czasu lub chcemy coś lzejszego.

Na razie nie dokupujemy już nic bo trochę kasy poszło ...za jakiś czas będziemy myśleć o czymś cięższym albo innego typu ale musimy ograć co mamy.
Bardzo dziękuję jeszcze raz za porady. Dzięki Wam mam na prawdę fajne gry na różne okazje.
ODPOWIEDZ