Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Którą najbardziej polecacie do moich wymagań?

Czas głosowania minął 05 cze 2018, 11:10

1. Patchwork
13
52%
2. 7 Cudów Świata: Pojedynek
9
36%
3. Gejsze
1
4%
4. Inna? Która?
2
8%
 
Liczba głosów: 25

beckham
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2018, 10:23

Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: beckham »

Szukam z dziewczyną gry planszowej. Z racji tego, że zbliża się lato mamy mało czasu żeby pograć wieczorami w planszówki. Graliśmy trochę w "Robinsona Crusoe". Bardzo fajna, ale rzadko mamy czas żeby to porozkładać i zagrać całą rundę.

Szukamy gry:
- krótkiej, do ok. 30 minut,
- z dużą regrywalnością, tak żeby trudno się od niej oderwać,
- z małą losowością,
- w miarę wymagającej. Nie szukamy zbyt prostej gry, bo chcemy trochę pogłówkować podczas tej krótkiej rozgrywki, ale też dobrze się bawić
- dobrej dla par, ponadto moja dziewczyna nie lubi klimatów sci-fi.

Wstępnie wybrałem:
1. Patchwork
2. 7 Cudów Świata: Pojedynek
3. Gejsze



Którą grę polecacie do moich wymagań i dlaczego akurat tę?
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: Tomson »

W Gejsze nie grałem, ale posiadam Patchwork i 7CŚ. Obie sprawdzone w żeńskim towarzystwie i z czystym sumieniem mogę je polecić. Jeżeli jednak miałbym wybrać tylko jedna z nich postawiłbym na Patchworka z uwagi "temat" i chyba trochę prostsze zasady. Z reguły po jednej partii moja Pani domaga się rewanżu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: warlock »

Władca Pierścieni: Konfrontacja - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/201 ... s-tolkien/

Ogromna regrywalność, proste zasady, trudne decyzje, spokojnie do zamknięcia w 30 minut.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: hipcio_stg »

Kup Hero Realms / Star Realsm w zależności od upodobań tematu.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: Gry w Bibliotece »

Dodaj jeszcze z 10 minut do czasu rozgrywki i kup Tuarega (niem. Targi) od Galakty - jakoś niedługo powinna być premiera polskiej wersji (to istotne, bo jest sporo napisów na kartach). 2-osobowy worker placement, sporo kombinowania, plansza układana z kart, więc nie da się popaść w schemat - moim zdaniem duża regrywalność.
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: Pisarka »

Jako kobieta polecam:

- Zamki Burgundii kościane
- Istanbul kościany
- Niezłe ziółka
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: matten »

Jeśli chcesz czegoś trochę bardziej wymagającego, to z tych gier wymienionych w temacie najlepiej sprawdzi się 7CŚ:P. Trzy drogi do zwycięstwa sprawiają, że trzeba być czujnym przez całą grę i choć większość pojedynków zazwyczaj kończy się podliczeniem punktów, to i tak trzeba uważać. Jeśli chodzi o wykonanie i pomysł na rozgrywkę to w moim mniemaniu wygrywa Patchwork. Ja na tę listę dopisałbym jeszcze Splendor - regrywalność na wysokim poziomie, solidne wykonanie, dobrze chodzi na dwie osoby.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: Medykant »

Ja polecam Pandemie, z żoną gramy w kooperacje inaczej byśmy się pozabijali. Gra trzyma w napięciu, trudna, glowkowanie z optymalizacja ruchów. Dodatki ciekawie rozwijają grę.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: Largo »

Zdecydowanie polecam Azul. Potrafimy grać w to z dziewczyną całymi dniami :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: RUNner »

Warto spróbować Sztukę Wojny, zwłaszcza że jest teraz dostępna za 30zł... Wczoraj z żoną zagraliśmy pierwszą partię i naprawdę, całkiem fajnie i szybko się gra. Proste zasady kryją całkiem sporą głębię, a sytuacja na planszy zmienia się z każdą rundą. Pomysł z punktacją w rundach 3,6 i 9 uważam za rewelacyjny. Dzięki temu każdy gracz ma czas, żeby przygotować atak na odpowiedni moment, przez co aż się mózg gotuje od tych prób przechytrzenia rywala. Dla mnie ta gra to bardzo miłe zaskoczenie, ale nie mam złudzeń, że gdyby nie promocja, to bym się nią nie zainteresował. Nie przepadam za klimatami Dalekiego Wschodu, ale tutaj mi to wcale nie przeszkadza. Jeśli ktoś lubi, to w tej cenie Sztuka Wojny jest obowiązkowym zakupem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: warlock »

Pomysł z punktacją w rundach 3,6 i 9 uważam za rewelacyjny
#ElGrande ;]
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: RUNner »

warlock pisze: 30 maja 2018, 12:47
Pomysł z punktacją w rundach 3,6 i 9 uważam za rewelacyjny
#ElGrande ;]
Nie napisałem że jest rewolucyjny ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: Zefireq »

Mojej dziewczynie Hero Realms wypchnęło 7CŚ Pojedynek z jej TOP1 gier, więc może rzeczywiście coś w tym jest. Wybór między tymi dwoma sprowadza się pewnie do tego (w dużym uproszczeniu), czy checie mieć rozgrywkę czysto konfrontacyjną, czy nie.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: FortArt »

Architekton, Fjorde, Jaipur, Mr. Jack (dowolna z trzech wersji, New York i Pocket polecam, londyńska ma stałą planszę ), Pick & Pack, Ponte del Diavolo, Trax, Palago, Pentago, Rój
i małe dwuosobowe wersje Agricoli i Le Havre (choć niestety nic w nich losowego w setupie i można grać tę samą partię jakby się uprzeć)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Gra do 30 min. z dziewczyną. Patchwork? 7 Cudów Świata Pojedynek? A może...

Post autor: vry »

Jeśli chodzi o Patchwork to jest ok ale my jakoś czesciej gramy w Azul z tych dwóch. Jakies tak kombiniwanie jest tu i tu ale mam wrażenie że w Azul jest więcej interakcji. Oczywiście w patchwork też się bierze kawałki żeby przeciwnik nie mógł za bardzo dopasować i podbiera najlepsze ,ale w patchwork ciężko to obczaić na początku (dość długo jest luz na planszetce)W azulu po paru rundach jest to bardzo dobrze widoczne (co przeciwnik potrzebuje i czego nie może wziąść ). Tzn dwie gry są ok ale wybierając między dwoma wybrałbym Azul. Z tego co napisałeś to 7 cudów raczej pewniak . Sztuka wojny , niedawno kupiłam i za mało ogarne zeby polecac ale jest super. Ktos polecił Roj. My w duzo w to gramy ale nie powiem ze to lekka przyjemna rozgraywka, odczycia sa raczej szachowe i o ile ktos nie zrobi glupich bledow gra moze sie przeciągać...Dalej to fajna gra ale chyba nie to czego szukasz. Reasumując kupilabym na twoim miejscu 7 Cś albo Azul.
ODPOWIEDZ