Złożona gra z trybem solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
micik
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Złożona gra z trybem solo

Post autor: micik »

Cześć,
szukam rozbudowanej gry planszowej z dobrze działającym trybem solo, z możliwością grania także w 2 osoby. Gry jakie już mam to Robinson, Horror w Arkham, Osadnicy:NI oraz Agricola. Preferowałbym grę typu ameri (ale euro na poziomie Robinsona jest także akceptowalne, o ile nie chodzi tylko o podbijanie końcowej punktacji :wink: ), ze sporą regrywalnością. Cena do 170 zł. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Pisarka »

Pandemic.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Breżniew »

micik pisze: 29 maja 2018, 21:02 Cześć,
szukam rozbudowanej gry planszowej z dobrze działającym trybem solo, z możliwością grania także w 2 osoby. Gry jakie już mam to Robinson, Horror w Arkham, Osadnicy:NI oraz Agricola. Preferowałbym grę typu ameri (ale euro na poziomie Robinsona jest także akceptowalne, o ile nie chodzi tylko o podbijanie końcowej punktacji :wink: ), ze sporą regrywalnością. Cena do 170 zł. Pozdrawiam :)
Jeśli angielski nie jest przrszkodą dla Ciebie, to może Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game? Nie jest to co prawda gra stricte planszowa, lecz karciana, ale rozgrywana na macie. Jest to stand alone, czyli żaden LCG z milionem dodatków, boosterów - żeby się nią cieszyć nie musisz sprzedawać nerki. Gra oparta jest na filmach Alien, Aliens, Alien 3 i Alien: Resurrection.
LE:A wykorzystuje szkielet mechaniki Legendary Marvel, ale w przeciwieństwie do gry-matki, Alien jest oparty na scenariuszach. W podstawce są cztery i każdy symuluje wydarzenia z jednego z wymienionych wyżej filmów. Jest to coop i jeśli szukasz w grach klimatu, to tu znajdziesz go mnóstwo. Chodzi świetnie solo jak i na większą ilość graczy. Regrywalność? Ja swoje rozgrywki liczę już w setkach :) Jakby trafiła Ci się grupa 3-4 graczy, to istnieje możliwość zagrania ze zdrajcą w szeregach.
Mechanika gry jest bardzo prosta, ale to co zapewnia jej regrywalność, to zawsze inny układ kart scenariusza, inne karty dostępne do kupienia.
Do gry dostępny jest jeden dodatek z dwoma kolejnymi scenariuszami, trybem Hard dla wymagających i jeszcze sporą ilością innego stuffu.
Używkę można złapać za 170 zł. Nówka powinna być gdzieś za 200 albo minimalnie ponad 200.
Nie wiem tylko na ile zaspokoiłaby Twoją potrzebę rozbudowanej gry. Co w ogóle dla Ciebie znaczy rozbudowana gra?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: RUNner »

Ja bym postawił na Runebounda 3 lub Mage Knighta. W obie najlepiej gra się w 1-2 osoby. Nie będę tutaj przepisywał treści z odpowiednich tematów, ale warto się zapoznać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: p_olo86 »

Może This War of Mine.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Miszon »

This War of Mine jest klimatyczne, trudne i chodzi najlepiej solo, względnie im mniej osób tym lepiej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
micik
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: micik »

Breżniew pisze: 29 maja 2018, 21:27 Jeśli angielski nie jest przrszkodą dla Ciebie, to może Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game? Nie jest to co prawda gra stricte planszowa, lecz karciana, ale rozgrywana na macie. Jest to stand alone, czyli żaden LCG z milionem dodatków, boosterów - żeby się nią cieszyć nie musisz sprzedawać nerki. Gra oparta jest na filmach Alien, Aliens, Alien 3 i Alien: Resurrection.
Legendary Encounters na razie ciężko wyłapać za ograniczoną cenę, pomyślę nad tym w przyszłości, choć na razie bym preferował grę z typową planszą.
Breżniew pisze: 29 maja 2018, 21:27 Nie wiem tylko na ile zaspokoiłaby Twoją potrzebę rozbudowanej gry. Co w ogóle dla Ciebie znaczy rozbudowana gra?
Rozbudowana w sensie na dłuższą rozgrywkę, z ograniczonym podobieństwem kolejnych rozgrywek.
RUNner pisze: 29 maja 2018, 21:35 Ja bym postawił na Runebounda 3 lub Mage Knighta. W obie najlepiej gra się w 1-2 osoby. Nie będę tutaj przepisywał treści z odpowiednich tematów, ale warto się zapoznać.
O Mage Knight myślałem już wcześniej, ale to podobno euro pełną gębą.
Miszon pisze: 29 maja 2018, 21:37 This War of Mine jest klimatyczne, trudne i chodzi najlepiej solo, względnie im mniej osób tym lepiej.
O This War of Mine trochę poczytałem, natomiast jak jest z jej regrywalnością?
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: p_olo86 »

Jeśli chodzi o regrywalność This war of mine to jest ona duża kampania za każdym razem wygląda inaczej ( inne postacie, wydarzenia, miejsca do przeszukania podczas wypraw i prawie 2000 skryptów), a poza tym są jeszcze dwa scenariusze do rozegrania, które też za każdym razem wyglądają inaczej poza celem końcowym. No i jeszcze oczywiście na horyzoncie dodatek z większą liczbą scenariuszy czyli większą regrywalnością.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: RUNner »

micik pisze: 29 maja 2018, 23:02
RUNner pisze: 29 maja 2018, 21:35 Ja bym postawił na Runebounda 3 lub Mage Knighta. W obie najlepiej gra się w 1-2 osoby. Nie będę tutaj przepisywał treści z odpowiednich tematów, ale warto się zapoznać.
O Mage Knight myślałem już wcześniej, ale to podobno euro pełną gębą.
Niby tak, ale jednak pewien element losowości jest zachowany. To jest jednak deckbuilder, więc dociąg kart jest losowy, mapa jest losowa, w wielu miejscach przygód losuje się przeciwnika. Zresztą nawet jeśli jest to euro, to jest to kapitalne euro. Z gier solowych wyżej stawiam tylko WP LCG. W klasycznych planszówkach MK ma u mnie zdecydowane 1 miejsce. Teraz ceny mocno spadły, można też czekać na nowe wydanie. Wg mnie, jeśli jeszcze nie grałeś, to zdecydowanie trzeba nadrobić ten brak :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Asia - On Table »

Potwierdzam to co napisali moi przedmówcy. Mage Knight wpisuję się w Twoje wymagania, a przy tym jest bardzo dobra grą. Jeśli masz budżet większy o około 100zł. to Lords of Hellas ma tryb kampanii na jedną osobę. Wielka gra z Wielkimi figurkami i Wielką mapą. Ta wielka mapa dla jednej osoby jest inna niż dla większej ilości graczy. Robiłam ostatnio recenzję tej gry. Nie grałam "solo" więc nie powiem jak jest z regrywalnością :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
micik
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: micik »

W przypadku Mage Knight'a to chyba lepiej poczekać na nową edycję (szczególnie uwzględniając dopracowany tryb solo)?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: RUNner »

A co musi być dopracowane w trybie solo?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Pan_K »

RUNner pisze: 01 cze 2018, 07:31 A co musi być dopracowane w trybie solo?
Dokładnie to samo pytanie cisnęło mi się na usta.
Co tam można zmienić, żeby ulepszyć?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
micik
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: micik »

Chodziło mi o dodatek The Lost Legion :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Quba40 »

Moje rekomendacje:
1. Horror w Arkham gra karciana - tylko to LCG, więc jeśli się wkręcisz to wydasz fortunę :D
2. Dungeon Alliance - niestety przekracza Twój budżet, jeśli chciałeś zagrać w uproszczoną wersję Mage Knighta w którym większy nacisk postawiono na Deckbuilding oraz dungeon crawling to nie ma nic lepszego, bardzo regrywalny tytuł. Z tym, że jest to hybryda euro z ameri, dzięki opcjonalnym zasadom można postawić większy nacisk na elementy przygodowe/losowe.
3. This War of Mine - bardzo dobra gra jeśli lubisz cięższą tematykę i nie przeszkadza Ci spora losowość
4. Warhammer Quest Przygodowa Gra Karciana - bardzo fajny tytuł jeśli będziesz drukować materiały autorskie, ponieważ gra niestety nie jest rozwijana przez stratę licencji.

Z nieco prostszych gier:
1. Space Hulk Anioł Śmierci
2. Karciane Podziemia
3. Super Hot
micik
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: micik »

Bardzo dziękuję za wszelkie propozycje :) zapewne zdecyduję się na This War of Mine albo zaczekam jeszcze na nowe wydanie Mage Knight.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: pavel »

Asia - On Table pisze: 30 maja 2018, 09:28 Potwierdzam to co napisali moi przedmówcy. Mage Knight wpisuję się w Twoje wymagania, a przy tym jest bardzo dobra grą. Jeśli masz budżet większy o około 100zł. to Lords of Hellas ma tryb kampanii na jedną osobę. Wielka gra z Wielkimi figurkami i Wielką mapą. Ta wielka mapa dla jednej osoby jest inna niż dla większej ilości graczy. Robiłam ostatnio recenzję tej gry. Nie grałam "solo" więc nie powiem jak jest z regrywalnością :)
A planujesz może zrecenzować tryb solo w LoH? Byłbym pełen uznania. Ja próbowałem w wersji EN, ale mam za dużo wątpliwości co do rozgrywki. Narazie mam negatywne odczucia dla rozgrywki jednoosobowej. Grasz tylko Achillesem, brak możliwości wykorzystania dodatków, brak budowy monumentów, z góry narzucony scenariusz. Zanim wbije "gwóźdź do trumny" chciałbym wiedzieć jak inni odbierają solo w LoH.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: kinioo »

Podpisuje sie pod Mage Knight.

This War Of Mine aore Arham Horrow LCG tez mam ale nie grlalem jeszcze wiec sie nie wypowiem.

Jak solo to u mnie jeszcze:

- Robinson (tez fajnie zagrac coop);
- Hostage Negotiator (ale to stricte solo gra jest);
- D-Day Dice ???
- Gears of War ???
Sorki za brak polskich znakow....
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Gatherey »

Asia - On Table pisze: 30 maja 2018, 09:28 Potwierdzam to co napisali moi przedmówcy. Mage Knight wpisuję się w Twoje wymagania, a przy tym jest bardzo dobra grą. Jeśli masz budżet większy o około 100zł. to Lords of Hellas ma tryb kampanii na jedną osobę. Wielka gra z Wielkimi figurkami i Wielką mapą. Ta wielka mapa dla jednej osoby jest inna niż dla większej ilości graczy. Robiłam ostatnio recenzję tej gry. Nie grałam "solo" więc nie powiem jak jest z regrywalnością :)
Nie grałas w grę solo, ale ja polecasz przy zapytaniu o taki tryb? Nieźle.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Asia - On Table »

Gatherey pisze: 05 cze 2018, 15:15
Asia - On Table pisze: 30 maja 2018, 09:28 Potwierdzam to co napisali moi przedmówcy. Mage Knight wpisuję się w Twoje wymagania, a przy tym jest bardzo dobra grą. Jeśli masz budżet większy o około 100zł. to Lords of Hellas ma tryb kampanii na jedną osobę. Wielka gra z Wielkimi figurkami i Wielką mapą. Ta wielka mapa dla jednej osoby jest inna niż dla większej ilości graczy. Robiłam ostatnio recenzję tej gry. Nie grałam "solo" więc nie powiem jak jest z regrywalnością :)
Nie grałas w grę solo, ale ja polecasz przy zapytaniu o taki tryb? Nieźle.

Nie przeczytałaś dokładnie informacji lub jej nie zrozumiałeś, ale postanowiłeś ją głupio skomentować! Nieźle.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Złożona gra z trybem solo

Post autor: Asia - On Table »

pavel pisze: 05 cze 2018, 10:29
Asia - On Table pisze: 30 maja 2018, 09:28 Potwierdzam to co napisali moi przedmówcy. Mage Knight wpisuję się w Twoje wymagania, a przy tym jest bardzo dobra grą. Jeśli masz budżet większy o około 100zł. to Lords of Hellas ma tryb kampanii na jedną osobę. Wielka gra z Wielkimi figurkami i Wielką mapą. Ta wielka mapa dla jednej osoby jest inna niż dla większej ilości graczy. Robiłam ostatnio recenzję tej gry. Nie grałam "solo" więc nie powiem jak jest z regrywalnością :)
A planujesz może zrecenzować tryb solo w LoH? Byłbym pełen uznania. Ja próbowałem w wersji EN, ale mam za dużo wątpliwości co do rozgrywki. Narazie mam negatywne odczucia dla rozgrywki jednoosobowej. Grasz tylko Achillesem, brak możliwości wykorzystania dodatków, brak budowy monumentów, z góry narzucony scenariusz. Zanim wbije "gwóźdź do trumny" chciałbym wiedzieć jak inni odbierają solo w LoH.
Pawle, niestety nie jestem w stanie Ci pomóc :( z przyczyny kompletnego braku czasu. Napewno znajdziesz tu na forum osoby, które grały w LoH tym trybem.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
ODPOWIEDZ