Robinson vs This War of Mine

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Która lepsza?

Robinson
18
62%
This War of Mine
10
34%
inna
1
3%
 
Liczba głosów: 29

gnaw
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2012, 03:34

Robinson vs This War of Mine

Post autor: gnaw »

Szukałem ostatnio prostej gry survivalowej, ale wychodzi na to, że poza Robinsonem i This War of Mine nic innego już się nie znajdzie. Nie mogę się zdecydować na jedną z tych 2 gier, dlatego tworzę ankietę i liczę na Was :wink:

Która gra będzie:
miała bardziej przystępne zasady
lepiej działać na 2 osoby
miała lepszy klimat
miała krótszy czas przygotowania i samej gry

Jeśli któraś gra mimo wszystko wydaje Wam się lepsza od tej drugiej, to głosujcie na nią :)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Robinson vs This War of Mine

Post autor: Pisarka »

Podobno Mice and Mystic ma niezły klimat i nie jest zbyt prosta.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Robinson vs This War of Mine

Post autor: Argue »

Nie grałem w Robinsona, ale This War of Mine spełnia chyba twoje wymagania.
Gdyż z tego co slyszałem Robinson ma początkowo dosć trudne zasady. Do This War of Mine po prostu siadasz i grasz :) System Open and Play, więc gra sama Cię prowadzi co robić :)
Gra działa bardzo dobrze na 2 osoby (gram z żoną)
Klimat w TWoM jest świetny.
Przygotowanie rozgrywki stosunkowo krótkie gdyż układasz raptem kilka/kilkanaście stosów kart :)

TWoM to jednak gra długa. Nasza druga rozgrywka trwała 6 godzin i była ona przedwcześnie przerwana śmiercią naszych bohaterów, a nie przetrwaniem :)
Myślę, że dodatkowe 1-2h nam zabrakło gdyby brać pod uwagę ilość pozostałych dni do przeżycia.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Robinson vs This War of Mine

Post autor: Pisarka »

Argue pisze: 31 maja 2018, 10:13

TWoM to jednak gra długa.
Dlatego polecam oryginalną wersję konsolową :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
ODPOWIEDZ