Area Control na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Area Control na 2 osoby

Post autor: marcindlubacz »

Witam jak w temacie przymierzam się do zakupu gry area control gdzie tryb na 2 graczy nie jest dodany na siłę. Chodzi mi o jakąś większą grę może nawet do 300pln ale chyba nie tak ciężką jak wojna o pierścień.
Rozważam Inis, Lords of hellas, Pan lodowego ogrodu, the godfather jeśli ktoś ograł tryb na 2 osoby i ma jakieś sugestie odnośnie tych tytułów. A może coś z waszych propozycji lub coś na co warto poczekać. Wolałbym żeby była też w naszym ojczystym języku.
Dzięki z góry z pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Area Control na 2 osoby

Post autor: p_olo86 »

Typowo na dwie osoby Sztuka Wojny. Jeśli ma być możliwość grania również na więcej osób to Inis.
Ogólnie mechanikę area control jet bardzo mało gier typowo dwuosobowych lub takich które dobrze się skalują na dwie osoby.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Area Control na 2 osoby

Post autor: ArnhemHorror »

Tyrants of the Underdark działa fajnie na dwie osoby. Deckbuilder z area control.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
vry
Posty: 69
Rejestracja: 11 maja 2018, 07:36
Been thanked: 2 times

Re: Area Control na 2 osoby

Post autor: vry »

Hej jakiś czas temu rozważałam podobną kwestię w końcu zdecydowałam się na Sztukę wojny (i totalnie z innej mańki Terraformację sorry za offtop) .Wygrzebalam jeszcze i rozważam na przyszłość (W sensie mam na liście jako pierwsze ) Tyrants of the Underdark (deck building i area control). Ponoć dobrze chodzi na dwóch i ma bardzo dobre oceny. Nie ma po polsku. Nie grałam.O Godfather tez chętnie się dowiem bo też rozważam na dwóch plus okazjonalne na więcej . Edit. Kliknęłam wyślij i widzę że już padło 😂
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Area Control na 2 osoby

Post autor: Deathhammer »

Z wymienionych przez Ciebie polecam Inis, gra się tak samo dobrze jak w większym składzie, z tym, że siłą rzeczy odpada ciekawy element negocjacji i zawierania chwilowych sojuszy. Uważam jednak, że to jedna z najlepszych gier tego typu na 2 osoby, w których tryb ten nie jest dorobiony na siłę. Co do PLO to miałem mieszane odczucia - gra nie wybacza błędów, a gracz, który zostanie nieco w tyle - choćby pod względem posiadanych zasobów - ma mocno pod górkę i pojawia się efekt kuli śnieżnej. Rekomendowałbym jedynie, gdy posiada się stałego, równie doświadczonego przeciwnika i chce się stoczyć prawdziwy pojedynek umysłów(gra nie zawiera ani grama losowości).

Natomiast z pozostałych propozycji również bardzo polecam Sztukę Wojny, zwłaszcza, że można dostać w świetnej cenie. Od siebie dodam też Metallum - małą, sprytną grę o wydobywaniu surowców na obcych planetach, która wyglądem może nie przypomina area control, ale jak najbardziej nią jest. Programowanie ruchów, sporo przepychanek, cios za cios, ciągła interakcja, można pokombinować.
ODPOWIEDZ