Jakie dwie gry po Century

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
starvin
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24

Jakie dwie gry po Century

Post autor: starvin »

Witam, chcę zakupić dwie gry do grania na 2-4... osób i czasem gry do około 2h. Dodam że to będzie moja druga gra po Century i zastanawiam się nad takimi tytułami: Inis, Cyklady oraz Spartakus
(choć nie wiem czy nie będą za trudne dla nowych graczy). Druga gra najlepiej jak będzie kryminalna z zagadkami. Na jedną grę chcę wydać do 200zł. Możecie coś polecić? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Jakie dwie gry po Century

Post autor: p_olo86 »

Jak kryminalna z zagadkami to zwróć uwagę na Detektywa od portalu (premiera wrzesień-październik) lub Sherlock Holmes consulting detektyw od rebela (premiera pod koniec roku). Co do drugiego tytułu to polecam zamki burgundii. Zasady banalne po przeczytaniu raz krótkie instrukcji nie ma wątpliwości jak grać, ale żeby nauczyć się dobrze w to grać to potrzeb czasu i ruszenia szarymi komórkami. Kwintesencja easy to learn, hard to master.
starvin
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24

Re: Jakie dwie gry po Century

Post autor: starvin »

W zamkach burgundii nie podchodzi mi oprawa graficzna moze jeszcze cos polecicie?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Jakie dwie gry po Century

Post autor: hipcio_stg »

Pięć Klanów, Concordia, Blood Rage, Tzolk`in itp

A z drugiej kategorii to może Horror w Arkham?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Jakie dwie gry po Century

Post autor: warlock »

Spartakus jest na 3-4 osoby więc możesz go wykreślić z listy (nie zagrasz na 2).

Cyklady też moim zdaniem rozwijają skrzydła dopiero na 4-5 osób

W Inis na 2 nie grałem, na 3-4 działa świetnie. ;)

Rozumiem, że koniecznie chcesz "naparzankę na planszy"? W sensie - coś kompletnie innego niż przetwarzanie surowców znane z Century?
starvin
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24

Re: Jakie dwie gry po Century

Post autor: starvin »

warlock pisze: 12 cze 2018, 10:22 Spartakus jest na 3-4 osoby więc możesz go wykreślić z listy (nie zagrasz na 2).

Cyklady też moim zdaniem rozwijają skrzydła dopiero na 4-5 osób

W Inis na 2 nie grałem, na 3-4 działa świetnie. ;)

Rozumiem, że koniecznie chcesz "naparzankę na planszy"? W sensie - coś kompletnie innego niż przetwarzanie surowców znane z Century?
Naparzanka nie musi byc bo glownie bede gral w 4 osoby 2 kobiety i 2 facetow. Poki co mysle o Inis tylko nie wiem czy latwo wytlumaczyc jest zasady. Jak bede w domu zobacze reszte gier co polecacie;)
ODPOWIEDZ