Gra nastawiona głównie na tryb solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: jakmis83 »

Większość gier Uwe Rosenberga ma tryb solo, który jest całkiem dobry: Pola Arle, Uczta dla Odyna, Kawerna czy Szklany Szlak.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: Lothrain »

Pograłem ostatnio w "O mój zboże!" z dodatkiem solo i cholera, trudno jest. Mam wręcz wrażenie, że musi wyjść idealny układ kart, żeby dało się przejść rozdział. Utknąłem na drugim i ni diabła nie mogę przejść dalej, bo albo za mało punktów, albo za mało kasy. Wkurzające. Na razie działa pobudzająco do dalszych prób, ale boję się, że do czasu aż przyjdzie zwątpienie.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: Phate »

Gdybyście mieli wybrać pomiędzy:
Władcą Pierścieni LCG a Horror w Arkham LCG

To co i dlaczego byście wybrali ?
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: birdm »

Polecany przez Was Projekt Gaja ciekawi mnie od dawna. Czy ktoś może coś więcej napisać dot. gry solowej, jakieś własne odczucia, przemyślenia? Ile trwa setup rzeczonej gry?
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: skiba »

birdm pisze: 09 sie 2018, 08:17 Polecany przez Was Projekt Gaja ciekawi mnie od dawna. Czy ktoś może coś więcej napisać dot. gry solowej, jakieś własne odczucia, przemyślenia? Ile trwa setup rzeczonej gry?
Setup to koło 10-15 minut przy założeniu, że masz insert albo jakoś to sensownie rozłożone w pudełeczkach na śrubki. Ja insert kupiłem i szybko to rozkładam, kolega insert skleił i też szybko to rozkłada. Bez insertu graliśmy pierwszy raz to wszystko się walało po stole i ciężkawo było :(

Co do gry solo to to jest chyba najlepsza automa, w jaką grałem. Masz 4 poziomy trudności i już na drugim jest ciężko. Mocno trzeba się nagłówkować, żeby wyjść na swoje, a i często się zdarza, że automa podbiera akcje albo planety, którą chciałeś właśnie kolonizować. Ogólnie polecam na maksa, przy grze solo jest dużo dużo zabawy i potem gra z prawdziwymi przeciwnikami jest dużo łatwiejsza. Do tego w internecie jest też appka, która symuluje talię automy, jak nie chce Ci się kart przekładać to takie małe udogodnienie :-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 267
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: preshiq »

Ja również szukam gry solo - przeglądnąłem wątek i tak jakoś wygląda, że dużo osób polecało Aliena i Aeons End. W związku z tym mam pytania dla osób, które grały w obie gry:
- gdzie lepiej działa tryb solo ? (były np. opinie, że Alien za łatwy, a AE lepiej grać w więcej osób - ale czy np. gra dwoma postaciami jest satysfakcjonująca ?).
- gdzie jest lepsza regrywalność (Alien ma kilka scenariuszy; w AE niby robimy to samo ale są różni wrogowie).

Generalnie z opinii mam wrażenie, że Alien ma lepszy klimat, ale AE wygrywa regywalnością. No i ceną zdecydowanie.

z góry dzięki
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: RUNner »

To że Alien solo jest zbyt łatwy, to akurat żaden problem, bo można sobie utrudnić życie na różne sposoby. Aliena najlepiej grać na 2 postacie żeby wykorzystać potencjał gry. Gra jest fajna i mega klimatyczna, ale wg mnie za droga na to co oferuje. Wiem, że jest tam kilkaset kart, ale to dla mnie za mało żeby wydać 200zł. Miałem w kolekcji, zagrałem kilkanaście razy, więc nie teoretyzuję. Na pewno jest to pozycja do rozważenia.

Na Aeons End cały czas czekam. Wydaje mi się, że gra podejdzie również mojej żonie, co może być kluczowe.

Moimi królami rozgrywki solowej pozostaje duet Mage Knight i Władca Pierścieni LCG. Wyciągam tę grę, w zależności od ilości dostępnego czasu. MK wymaga więcej czasu, natomiast WP można zagrać szybką przygodę lub kilka z rzędu. Setup w WP też jest szybki, choć jest to zależne od talii gracza. Wraz z doświadczeniem, ułożenie sensownej talii pod przygodę staje się bardzo intuicyjne. Generalnie trzon talii może pozostać niezmieniony dla 90% przygód, ale ja nie jestem graczem-optymalizatorem i jestem w stanie zaakceptować trudność 4-5 sukcesów na 10 partii. Dla mnie sama rozgrywka daje sporo frajdy, a regrywalność pobiła u mnie wszelkie rekordy (ponad 3000 partii).
Miałem też w kolekcji Horror w Arkham LCG, ale u mnie się nie przyjął. Wysoki poziom fabularności dla mnie okazał się wadą, bo po przejściu przygody nie miałem za bardzo motywacji żeby przechodzić ją ponownie, choćby innym bohaterem. Do tego mechanika losowania żetonów z woreczka, mi jakoś nie pasuje do gry karcianej. Jak wykonuję akcję, to chcę wykorzystać jej efekt w 100% (bo poświęcam na to jakiś zasób), a nie czekać czy przypadkiem los mi jej nie zrzuci gdy dobiorę żeton automatycznej porażki. A tego nie chce mi się tłumaczyć "bezradnością jednostki w świecie macek".

Dużo większą frajdę zaoferował mi Eldritch Horror! I to pod względem fabularnym czy mechanicznym, ale zaznaczę że grałem 2 postaciami. I to jest kolejna moja propozycja solo. Prywatnie w mojej kolekcji jest to numer 1 w tej kategorii tematycznej. Świetna przygodówka!

I na koniec coś lajtowego czyli Znak Starszych Bogów. Jak ktoś lubi sobie turlać kostkami, to bardzo polecam. Klimat macek lekko zaznaczony, można pograć od czasu do czasu, na pewno nie regularnie. Rozegrałem około 30 partii i gra cały czas jest u mnie w kolekcji, a to spore wyróżnienie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: Mixthoor »

Obecnie testuję This War of Mine oraz Super Hot. Niebawem napiszę coś od siebie na temat wariantu solo obu gier. Czekam również na polską edycję Aeon's End i Detektywa. A czy u Was pojawiło się coś nowego?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra nastawiona głównie na tryb solo

Post autor: akahoshi »

The Dungeon of D w polskiej wersji.
https://boardgamegeek.com/filepage/168536/dungeon-d-pl

Jeśli ktoś zauważy jakieś błędy (a założę się, że nie są), proszę o komunikat.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ