Góra i Dołem czy warto kupic?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: Szpanerski »

Czy ktoś ma już za sobą większą ilość parti (ponad 10-15) i jest w stanie powiedzieć czy Góra i Dołem traci z czasem?

Nie mówię tutaj o księdze przygód lecz o samej rozgrywce. Pojawiają sie opinie, ze gra przez to ze przyjemną i prosta z czasem przestaje dawać frajdę bo nie jest wyzwaniem po kilku partiach?

Nie szukam ciężkiego euro. Ale dla porównania siadajac do 5 Klanów czy Yamatai zawsze mam wrażenie, że gra to nowe wyzwanie i ze scigam się z kimś o punkty.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: hipcio_stg »

kup zamki burgundii
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: ShadowFox »

Ja grałem swojego czasu bardzo dużo i do tej pory nie znudziła mi się, z tym zastrzeżeniem, że teraz częstotliwość spadła do raz w miesiącu;) Co i tak jest dużo. Moim zdaniem gra wypada w porządku, jeżeli nie chce się grać w coś bardzo skomplikowanego, a też jednak "na poziomie";)
maryja
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:18

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: maryja »

Warto, zaczełam w to grać przypadkiem u znajomych, a teraz to jest u nas tradycja :D
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: barbados »

Jak wrażenia z tej gry? Warto dalej ją kupić? Tylko gdzie...? Słabo z dostępnoscią w sklepach. Będzie jakiś dodruk?
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: Golfang »

Gra bardzo dobrze wypadła w graniu z dziećmi. Najbardziej podobały im się opisy przygód. Dlatego też czasem bez sensu parły na przygody nie myśląc o rozwoju osady :)
No i teraz podsumowanie.
- W tych grach (z dziećmi) MNIE już męczyło czytanie tych opisów. Dzieciaki były zachwycone. Rozgrywka się przez to mocno wydłużała.
- W grach z dorosłymi - tych przygód jest mniej, bo jednak my inaczej podchodzimy do grania. Przygody się także odbywały, ale nie był to nasz główny cel. Dlatego nie było to takie męczące. No i czas relatywnie się skracał.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: tomuch »

Golfang pisze: 24 mar 2021, 09:46 Gra bardzo dobrze wypadła w graniu z dziećmi. Najbardziej podobały im się opisy przygód. Dlatego też czasem bez sensu parły na przygody nie myśląc o rozwoju osady :)
A w jakim wieku dzieci?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: SoAmazinglyBad »

hipcio_stg pisze: 25 cze 2018, 14:15 kup zamki burgundii
(ciach - Curiosity) Szkoda, że nie można hejtować takich głupich komentarzy tylko jest opcja dziękowania...

Oprócz zarządzania (minimalnego) kościami gry nie mają nic ze sobą wspólnego.

Górą i Dołem to lekkie euro z losowością opowiadań i drobnym odczuciem eksploracji (okrojonym, ale eksploracji). To nie jest gra w stylu zmaksymalizujmy wyniki tylko usiądźmy pograć sobie w coś niezobowiązującego.

Mi się podobała, ale nie grałbym za często, aby nie znać wyników wchodzenia w podziemia.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: Golfang »

tomuch pisze: 24 mar 2021, 10:22
Golfang pisze: 24 mar 2021, 09:46 Gra bardzo dobrze wypadła w graniu z dziećmi. Najbardziej podobały im się opisy przygód. Dlatego też czasem bez sensu parły na przygody nie myśląc o rozwoju osady :)
A w jakim wieku dzieci?
Dzieci były 9 oraz 12, przyznam że już dawno gra nie wyszła u mnie na stół - ale to głównie z powodu, że mało ogólnie ostatnio gram - więcej maluję figurki do Bolt Action. Poza tym córka ostatnio woli gry krótkie. Gramy w Eksplodujące kotki, Gloom, Hero Realms i Splendor
----------------
10% flamberg.com.pl
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: barbados »

Wie ktoś gdzie można ją jeszcze kupić?
rrudy102
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:13
Been thanked: 5 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: rrudy102 »

OLX chyba tylko.

Jest kilka ofert, ale ceny dość wysokie. (kupiłem za 140zł).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Góra i Dołem czy warto kupic?

Post autor: hipcio_stg »

SoAmazinglyBad pisze: 24 mar 2021, 10:27
hipcio_stg pisze: 25 cze 2018, 14:15 kup zamki burgundii
(ciach - Curiosity) Szkoda, że nie można hejtować takich głupich komentarzy tylko jest opcja dziękowania...

Oprócz zarządzania (minimalnego) kościami gry nie mają nic ze sobą wspólnego.

Górą i Dołem to lekkie euro z losowością opowiadań i drobnym odczuciem eksploracji (okrojonym, ale eksploracji). To nie jest gra w stylu zmaksymalizujmy wyniki tylko usiądźmy pograć sobie w coś niezobowiązującego.

Mi się podobała, ale nie grałbym za często, aby nie znać wyników wchodzenia w podziemia.
3 lata temu nawet nie można było „zalajlować”.

P.S. Zamki nadal w topie ;-)
ODPOWIEDZ