Sucharek dla dwojga

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Sucharek dla dwojga

Post autor: Lion86 »

Po ograniu Zamków Burgundii szukam kolejnego fajnego sucharka dla dwóch osób.
GWT, Grand Austria Hotel, 5 klanów, Tzolk'in, Troyes, a może Marco Polo? Chyba, że jeszcze inny dobry tytuł zaproponujecie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4623
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1930 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: warlock »

Każda z tych gier jest godna uwagi (która bardziej to już osobiste preferencje). Weź taką, która Ci najbardziej leży wizualnie/tematycznie, ewentualnie kieruj się kryterium ceny.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Lion86 »

Wszystkie nadają się do grania w dwie osoby?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Tomzaq »

Lion86 pisze: 27 cze 2018, 14:54 Wszystkie nadają się do grania w dwie osoby?
Wszystkie. A jak podeszły Zamki to inne gry Felda również są godne polecenia, a Bora Bora czy Trajan wręcz obowiązkowo :D
Who is John Galt?
Posiadam
Ankeszu
Posty: 80
Rejestracja: 02 kwie 2011, 15:31
Lokalizacja: Kraków Główny
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Ankeszu »

Zerknij na Ganges.

(Z wymienionych przez Ciebie w 2 osoby grałam tylko w Marco Polo i uważam, że o wiele lepiej działa ono na 3-4 osoby.)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Brylantino »

Pola Arle!
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: KamradziejTomal »

(Z wymienionych przez Ciebie w 2 osoby grałam tylko w Marco Polo i uważam, że o wiele lepiej działa ono na 3-4 osoby.)
Nie zgodzę się z kolegą, mamy z żoną 60+ rozgrywek z czego prawie wszystkie tylko w dwie osoby i gra się wyśmienicie.

Według mnie z podanej listy Marco Polo jest właśnie najlepsze do grania z żoną.

GWT - jest ok ale trochę się dłuży
Grand Austria Hotel - podobno bardzo podobny do MP ale z opinii jakie widziałem MP wychodzi na plus w tym porównaniu
5 klanów - to bardziej gra abstrakcyjna niż euro suchar (reimplementacja mankali)
Tzolk'in - dobre ale uważam, że słabsze od MP
Troyes - dobre, bardziej konfrontacyjne (można sobie świnie robić)
Marco Polo - najlepsze jw.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: gregos »

Lion86 pisze: 27 cze 2018, 14:02 GWT, Grand Austria Hotel, 5 klanów, Tzolk'in, Troyes, a może Marco Polo? Chyba, że jeszcze inny dobry tytuł zaproponujecie.
Z wymienionych przez Ciebie polecam bardzo GWT oraz Tzolk'in. Pięć Klanów też jest całkiem sympatyczne, natomiast Marco Polo mnie zwyczajnie znużyło.
Ze swojej strony mogę zaproponować do rozważenia: Keyflower, Bruxelles 1893, Projekt Gaja.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Ardel12 »

U mnie na 2os najlepiej przypadł nam do gustu The Gallerist. Trickerion też jest godny polecenia. Oba tytuły niestety swoje kosztują, więc jeśli barierą będzie cena to z niższej półki polecam Troyes (jedna z najlepszych kościanek ever) i Roll For The Galaxy (bije się o pierwsze miejsce).
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: gregos »

Ardel12 pisze: 27 cze 2018, 19:09 U mnie na 2os najlepiej przypadł nam do gustu The Gallerist. Trickerion też jest godny polecenia. Oba tytuły niestety swoje kosztują, więc jeśli barierą będzie cena to z niższej półki polecam Troyes (jedna z najlepszych kościanek ever) i Roll For The Galaxy (bije się o pierwsze miejsce).
U mnie w topce jest właśnie The Gallerist. Z chęcią każdemu bym ją polecił, ale autor wątku napisał, że ograł dopiero Zamki Burgundii, więc nie wiem czy to jednak nie za wcześnie na znaczny przeskok w trudności. Lecz jeśli Lion86 będzie miał trochę samozaparcia, aby wchłonąć i przyswoić sobie informacje z instrukcji, to później będzie już tylko czerpał przyjemność z rozgrywek. Co do ceny, to po zniżkach oferujących się w udzielaniu swoich rabatów przy zakupach forumowiczów, można ją nabyć za ok. 290 zł. Niby nie mało, ale to ciągłe zaangażowanie w czasie gry, niesamowita jakość wykonania oraz regrywalność rekompensują ten wydatek.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: ko2a »

Lion86 pisze: 27 cze 2018, 14:02 Po ograniu Zamków Burgundii szukam kolejnego fajnego sucharka dla dwóch osób.
GWT, Grand Austria Hotel, 5 klanów, Tzolk'in, Troyes, a może Marco Polo? Chyba, że jeszcze inny dobry tytuł zaproponujecie.
Rzuc okiem na 51 ms. U nas top2 za zamkami. Generalnie byłem w tym samym miejscu co ty i ze względu na cenę kupiłem Santa Maria.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: seki »

A ja na 2 os polece Projekt Gaja, Marco Polo i Keyflower. Z pośród gier euro to dla mnie i żony najlepsze tytuły do grania w duecie.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Gatherey »

Concordii nikt nie lubi? Też się rozglądam za czymś podobnym do kolegi, i właśnie Concordia przykuwa mija uwagę.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: hipcio_stg »

Ja lubię concordię. Samą, z salsą jak i na dodatkowych planszach. System punktowania (niejawny) przepala niektórym zwoje i dostają paraliżu. Za wszelką cenę chcą kalkulować, ale nie da się. Zwyczajnie się nie da.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Bruno »

Zdecydowanie Pola Arle!
Nie wiem tylko, czy można je zdrobnić do "sucharka", bo to potężna gra :wink: I wbrew pozorom, nie taka bardzo sucha - moim zdaniem klimat rozbudowy włości jest całkiem dobrze wyczuwalny.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: jakmis83 »

Na pewno polecę Pola Arle, to dwóosobówka o prowadzeniu gospodarstwa, jest to świetny tytuł z wieloma opcjami rozwoju do wyboru.
Grand Austria Hotel, z opinii jakie czytałem, wnioskuję, że najlepiej się gra we dwie osoby. Bardzo dobry tytuł z mechaniką kości.
Polecę także Rosyjskie Koleje - świetny tytuł, skaluje się bardzo dobrze niezależnie czy grasz we dwie, trzy czy cztery osoby. Z tymże jest już to ciężka gra euro, od której mózgownica paruje.
Marco Polo - co prawda grałem we trzy osoby, ale jest to kapitalny tytuł, który polecam każdemu fanowi gier euro. Jeszcze jej nie mam, ale na pewno trafi na moją półkę.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 14:28 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: kmd7 »

W większość z wymienionych tutaj tytułów grywam głównie we dwoje. Na pewno wyśmienicie w takim składzie sprawują się Pola Arle (jakby nie było gra dwuosobowa :D), Projekt Gaja, Gallerist oraz Keyflower, Tzolkin i Rosyjskie Koleje. A od siebie dorzucę jeszcze Mombasę.
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: Lion86 »

Dzięki wszystkim za pomoc. Miałem zamówić gre, no dobra góra dwie. Skończyło się na trzech;)
Za chwilę na naszym stole wyląduje Marco Polo, Pola Arle i Rosyjskie koleje. Do świąt powinno być w co grać:)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sucharek dla dwojga

Post autor: kmd7 »

W sumie masz rację. Do 15 sierpnia (najbliższe święto w kalendarzu) jeszcze parę dni zostało, dasz radę ;).
ODPOWIEDZ