Gry dla dwojga

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Gry dla dwojga

Post autor: Jareks1985 »

Temat już się przewijał kilkukrotnie, przeszukałem forum, jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
szukam gier dla dwóch graczy z targetem na Ja + małżonka, coś z umiarkowana interakcją, dlatego chciałbym wyszczególnić gry, jakie lubimy, nie lubimy.

Ja:
Lubie gry strategiczne, z możliwością kombinowania, ładnie okrojone, proste i w miarę szybkie, dynamiczne, dopuszczam eurosucharki, np Orlean wydaje sie atrakcyjny :)
Hero Realms, Scythe, Rising Sun (nie dla 2), Terraformacja Marsa, Inis, Kemet, SW:Rebelia (zbyt długi czas gry, nie mogę nikogo przywiązać do krzesła, czasem nawet siebie)


Nie lubie, gier logicznych, abstrakcyjnych, i właśnie trwajacych 4-7 godzin
odpadają Zakazane gwiazdy, SW:Rebelia, TI, Zimna wojna ect.

Żona:
zona lubi gry z interakcją/umiarkowana interakcją, dynamiczne, z szybkim setupem, mózgożerne w przyjemnym okrojonym klimacie, lubi klimat Gry o thron
Hero Realms, Jaipur, Gejsze, Inis, uno, etc

Nie lubi podobnie jak ja gier logicznych, abstrakcyjnych, oraz trwających 3 i więcej godzin, nie lubi ciężkich klimatów ameri, typu Warhammer oraz wypranych z klimatu eurosuharów. Nie lubi gier wydanych w innym niż nasz ojczysty język

myślałem o:
1. - Cytadeli
2. - Dominion: intryga
3. - Android netrunner LCG- zestaw pl, trudno dostępny, ale mam oferte
4. - Games of Thorne LCG- jeśli dobra i wciągająca jestem wstanie kupić cały zestaw

Jaka grę polecicie? Może macie swoje typy którymi chcielibyście się podzielić?.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: p_olo86 »

Ja polecę z własnego doświadczenia bo też głównie gram z żoną:
-Zamki Burgundii - absolutny numer 1 u nas
-Grand Austria Hotel - przyjemny sucharek z dużą ilością kombinowania gdy na ZB brak czasu ( w dwie osoby można spokojnie zejść poniżej godziny).
-Marco Polo - też bardzo przyjemnie chodzi na dwie osoby ( chociaż tutaj w przeciwieństwie do powyższych tytułów, które według mnie najlepiej chodzą właśnie na 2 osoby im więcej graczy tym lepiej).
-Sztuka Wojny - tu zdecydowanie więcej interakcji (może jak dla was za dużo), szybka dynamiczna potyczka i do wyrwania w bardzo atrakcyjnej cenie.
- Jeśli dopuszczacie grę kooperacyjną to polecę jeszcze serię Exit.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: rastula »

1) 7 Cudów POJEDYNEK
2) Star Wars imperium vs rebelia takie jak w linku (http://www.empik.com/star-wars-imperium ... ,zabawki-p)
3) Race for the galaxy ( niedostępny, ale pewnie jak poszukasz)
4) Summoner Wars
5) z nadchodzących karciane Puerto Rico ( czyli dawniej San Juan)


z tego jakie tytuły podajesz to bym raczej nie szedł w netrunnera i inne LCG, chyba nie chce się wam poznawać tych mikrozasad ( szczególnie z netrunnera).
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: Jareks1985 »

rastula pisze: 10 lip 2018, 13:44 1) 7 Cudów POJEDYNEK
2) Star Wars imperium vs rebelia takie jak w linku (http://www.empik.com/star-wars-imperium ... ,zabawki-p)
3) Race for the galaxy ( niedostępny, ale pewnie jak poszukasz)
4) Summoner Wars
5) z nadchodzących karciane Puerto Rico ( czyli dawniej San Juan)


z tego jakie tytuły podajesz to bym raczej nie szedł w netrunnera i inne LCG, chyba nie chce się wam poznawać tych mikrozasad ( szczególnie z netrunnera).
summoni odpadaja, nie lubie, SW imperium vs Rebelia????? wtf? 0.o łał, zaskoczyłes mnie tym tytułem, do ogarnięcia :)



ok.

1. - Cytadeli
2. - Dominion: intryga
3. - Android netrunner LCG- zestaw pl
4. - Games of Thorne LCG- jeśli dobra i wciągająca jestem wstanie kupić cały zestaw
5. - 7 Cudów POJEDYNEK
6.- karciane Puerto Rico - muszę ogarnąć recenzje
7. - Race for the galaxy
8. - Zamki Burgundii
9. - Marco Polo
10. SW: Imperium vs Rebelia
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: rastula »

jak mogłem zapomnieć o Capital - uwielbiam tę grę :)


ten Star Wars to rethem gry KGB vs CIA - fajna karcianeczka - dość wredna ..., ale w taki zrównoważony sposób.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Gry dla dwojga

Post autor: Mixthoor »

A jak nazywa się następca gry Gejsze?

Edycja: Tajne Agentki
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: gierrappa »

1. 7 cudów pojedynek
2. Tzolkin - ale wymaga dużego planowania i ciągłego obserwowania innych oraz planszy
3. Bitwa pięciu armii - jakiś czas temu skusiłem się po zagraniu w Wojnę o pierścień i mogę powiedzieć że pomimo oczywistych podobieństw to gra jest o wiele szybsza, dynamiczniejsza i skupia się na samych bitwach - w kilku słowach super gra wojenna (klasyczny bitweniak to raczej nie jest) dla 2 osób
4. Kupcy i korsarze - raczej jako ciekawostka bo do kupienia praktycznie nie możliwa (tylko rynek wtórny został) ale jedna z najlepszych gier na 2-3 osoby jak dla mnie. Przygoda, bitwy morskie i eksploracja czyli to co misie lubią najbardziej :D
5. Neuroshima Hex (?) - sam nie miałem okazji zagrać ale podobno coś jak "szachy na sterydach" :D
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: josiu »

Najczęściej grane u nas to:Zamki Burgundii, Siedem Cudów Pojedynek. Ostatnio zaś Pory Roku- nasz najnowszy zakup nie schodzi w ogóle ze stołu.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: birdm »

Z gier wcześniej proponowanych mam zarówno 7CŚ Pojedynek, Dominion Intrygę, oraz Cytadelę. Jeśli siadamy z Żoną we dwoje to chyba najlepiej spisuje się Dominion. Na dodatek można go rozwijać, a nie jest to LCG czy CCG. Niestety Interakcja w tym tytule jest dziwna, może to komuś przeszkadzać. Pojedynek jest też bardzo fajny, ale to taki pasjans trochę, lekki, szybki, ale generalnie szału nie robi i w dłuższej mierze nudny (może dodatek trochę zmienia monotonność, nie wiem, bo nie mam). Cytadela na 2 - grałem ze 3 razy i moim zdaniem mija się to z celem. Na dwie osoby odradzam. Natomiast spisuje się nam również Wyspa Skye(szybki setup), oraz Le Havre(ale to dość ciężka gra, tyle tylko że moja połowica ją uwielbia).
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: Mija »

Fajnie wyglada i jest troche kombinowania - Ganges.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: Jareks1985 »

update:

wypróbowane, działają i gra się świetnie

1. Siedem cudów pojedynek z dodatkiem panteon
2. Android Netrunner pl/ Gra o tron 2ed LCG/ Keyforge
3. Zamki Burgundii
4. Troyes
5. Marco Polo
6. Terraformacja Marsa
7. UNO

czekają

8. Tzolkin
9. Staw wars imperium vs Rebelia - karciana
10. Ganges
11. Dominion Intryga
12. Jumpdrive pl - czekamy na wydanie

Odpada Puerto Riko słabe mało interakcji, Race for Galaxy, niedostępne
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry dla dwojga

Post autor: Bart »

Tajemnica Whitehall
Mr Jack
7 Ronin
Stronghold 2 Edycja
Pola Arle
Project Manhattan : Energy Empire (do 5 graczy ale we dwójkę też działa dobrze)
ODPOWIEDZ