300zł... i co wybrać :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: Smoku »

Warcraft też nie jest grą przygodową ,a myślę że Battlelore jest dużo ciekawszy.Zwłaszcza przy zasadach "Lore" wpada trochę trybu przygodowego,czyli karty maga, łotrzyka itp. ,a gra dostaje skrzydeł....Jeżeli ktoś lubi klimaty fantasy
Co do kodu do strony to gra podstawowa oferuje tylko 10 scenariuszy i to raczej dosyć średnich,za to na stronie już jest w czym wybierać....
Ale to nie my decydujemy tylko autor tego tematu i oby mądrze wybrał.....
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: waffel »

BattleLore jest w porządku ale dla mnie zabija go jedna rzecz: tragicznie długi setup. Po prostu jak myślę, że mam to najpierw rozłożyć, potem chwilę pograć i albo złożyć z powrotem albo rozkładać następny scenariusz to wolę zagrać w cokolwiek innego.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: Tommy »

waffel pisze:BattleLore jest w porządku ale dla mnie zabija go jedna rzecz: tragicznie długi setup. Po prostu jak myślę, że mam to najpierw rozłożyć, potem chwilę pograć i albo złożyć z powrotem albo rozkładać następny scenariusz to wolę zagrać w cokolwiek innego.
Jeszcze ten setup nie jest taki zły jak grają osoby o podobnym poziomie. Ostatnio graliśmy tak długo, że trzeba było kończyć kiedy na stole jeszcze się cuda działy i byliśmy dłuuuugo przed końcem.
Ale jak sobie przypomnę pierwszą grę, w której ja grałem pierwszy raz ze starym wyjadaczem. Rozkładaliśmy to strasznie długo, potem czas samej rozgrywki zamknął się w pół godzinie kiedy totalnie mnie złoił. Skończyłem grę z przeświadczeniem, że to jakiś mega bubel. Teraz dałem jej kolejne szanse i całkiem fajna, chociaż mnie bardziej wciąż boli gigantyczna losowość - kostki + karty + karty lore - wszystko losowane...... czasem Ty nie masz ani jednego sensownego rozkazu, a przeciwnik sypie takimi rozkazami, że Tobie tylko szczęka opada.... smutne, a do tego jeszcze rzuty kostkami lepsze i możesz być mega taktykiem ale się możesz pakować.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: waffel »

To jak jedziemy to jedziemy :) totalnie nierówne scenariusze. Żeby miało sens ocenianie "kto wygrał" to trzeba je rozegrać dwa razy grając obydwoma stronami i zobaczyć kto zebrał mniejszy łomot tymi słabszymi. Mi się nigdy nie chciało tak robić więc mieliśmy wyniki po jakieś 6-1 czy coś. Generalnie cieszę się, że to znajomy ma tę grę a nie ja.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: Tommy »

waffel pisze:To jak jedziemy to jedziemy :) totalnie nierówne scenariusze. Żeby miało sens ocenianie "kto wygrał" to trzeba je rozegrać dwa razy grając obydwoma stronami i zobaczyć kto zebrał mniejszy łomot tymi słabszymi. Mi się nigdy nie chciało tak robić więc mieliśmy wyniki po jakieś 6-1 czy coś. Generalnie cieszę się, że to znajomy ma tę grę a nie ja.

Dlatego z tego co wiem, to u nas ludziska grają tak: ustalamy ile kto ma wojska - po równo. Potem ile jakiego rodzaju żetonów terenu będziemy układać i układamy go naprzemiennie co też raczej wyklucza, że jedna strona planszy będzie znacznie trudniejsza do zdobycia, czy też manewrowania. Myślę, że Battlolore to temat rzeka, a tematem jest to żeby kolega kupił sobie coś fajnego do 300pln.

Żeby nie było że oftop - to ja polecam tak jak ktoś wcześniej rzucił - można spokojnie kupić szereg gier po 60-120pln i mieć kilka fajnych tytułów mieszcząc się w 300pln. Co do konkretnych tytułów to polecam lekturę tego forum.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: Ink »

waffel pisze:To jak jedziemy to jedziemy :) totalnie nierówne scenariusze. Żeby miało sens ocenianie "kto wygrał" to trzeba je rozegrać dwa razy grając obydwoma stronami i zobaczyć kto zebrał mniejszy łomot tymi słabszymi. Mi się nigdy nie chciało tak robić więc mieliśmy wyniki po jakieś 6-1 czy coś. Generalnie cieszę się, że to znajomy ma tę grę a nie ja.
To akurat jest przypadlosc wielu powazniejszych wargame'ow, nie tylko Battlelore'a. Ciekawsze scenariusze kosztem braku rownowagi.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: 300zł... i co wybrać :)

Post autor: BloodyBaron »

Jak tu już padło, 3 stówy to dość, by kupić 3-4 naprawdę dobre gry.
Jeśli nie zależy Ci na wydawaniu wszystkiego na raz, to proponowałbym zacząć od jakiegoś dobrego tytułu wstępnego -np. San Juan, i zależnie od tego, co Ci się spodoba/nie spodoba, kupować gry kolejne. Jak Ci przypasi temat budowania, ekonomii, mniej bezpośredniej naparzanki, możesz atakować Caylusa/Caylusa Magna Carta, które dobrze chodzą przy 2 graczach.

Jak Ci przybraknie rywalizacji bezpośredniej, kup sobie potem Hive i/lub Mr Jacka.

Jak uznasz, że chcesz mieć dobrą i cięższą grę dla dwóch i więcej graczy - kup Agricolę. Jak wydaje Ci się za ciężka (fura zasad i kart), Filary Ziemi na początek sprawdzą się dobrze.

To moje typy.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ