Negatywna interakcja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bluej21
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2018, 11:57

Negatywna interakcja

Post autor: bluej21 »

Witajcie
Potrzebne są gry z negatywną interakcją, podbieraniem, blokowaniem, złośliwościami.
najepiej od 2 osób w górę.
Graliśmy w kolejke i fajnie sie sprawdzja złosciwosci podbieranie blokowanie itp .
No i cos w stylu sabotażysty, ale tu niestety do fajnej gry potrzeba min 5 osób. ale ukryte tożsamości to jest to.
w sumie zawsze gramy w 2 do 4 osób czasami więcej.
Poradźcie coś bo jak czytam te wszystkie recenzje to odnosze wrażenie ze większość sponsorowanych i wszystkie są super ;)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: Koziełło »

Myślę, że Eufrat i Tygrys spełnia kryterium.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4624
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: warlock »

A jaką masz gwarancję, że wydawnictwa nie opłacają użytkowników tego forum? :twisted:
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: wuher44 »

Survive Escape From Atlantis
Misja Czerwona Planeta
Homeland
bluej21
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2018, 11:57

Re: Negatywna interakcja

Post autor: bluej21 »

warlock pisze: 16 lip 2018, 08:44 A jaką masz gwarancję, że wydawnictwa nie opłacają użytkowników tego forum? :twisted:
Tego nie wiem, choć na forum jak i na fb w grupach pojawiają sie osoby które na jedno naganiają ;-)
No i jak sie pojawia nowa gra, to widomo że będzie wysyp zachwytów.. no ale ja nie o tym . .

Myślałem nad Cytadela
Intryganci jako do plecaka.
Najemnicy Magia i mieczem
może innowacje..

Głównie chodzi o podbieranie, blokowanie, poprostu złośliwości, Klimat sie sprawdza zawsze sie dużo dzieje,
A może jakaś gra typowo na luźno do śmiechu ??
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: hipcio_stg »

Kup Krwawą oberżę, lub Grę o tron.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: Xardas123 »

Ja mogę polecić od siebie:
-Battlestar Galactica
-Spartakus
-Gra o tron
Z mniejszych gier może boss monster;)
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: Asia - On Table »

Cytadela będzie dobrym wyborem. Gra opiera się na przeszkadzaniu innym graczom, a przy tym jest szybka przy mniejszej ilości graczy [ do czterech ] Można w nią grać nawet w osiem osób, ale nie radzę:) Wyszła teraz druga edycja, której ostatnio robiłam recenzję. Generalnie polecam
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: Gatherey »

Asia - On Table pisze: 12 sie 2018, 08:09 Cytadela będzie dobrym wyborem. Gra opiera się na przeszkadzaniu innym graczom, a przy tym jest szybka przy mniejszej ilości graczy [ do czterech ] Można w nią grać nawet w osiem osób, ale nie radzę:) Wyszła teraz druga edycja, której ostatnio robiłam recenzję. Generalnie polecam
Kolega napisał w pierwszym poście że nie chce żadnych tytułów z żenujących, płatnych recenzji.



Ja od siebie polecam Troyes - na chwilę obecną już klasyk.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Negatywna interakcja

Post autor: mauserem »

Lubię chamskie zagrywki w planszówkach
i mogę polecić kilka, w których poziom negatywnej interakcji jest dość spory:
La Cosa Nostra - mafijne klimaty, tu nie ma głaskania się po fiu, fiu..., ale dopiero od 3 graczy
Cry Havoc - bezpardonowa walka o planetę, trzeba wczuć się we frakcję, którą się kieruje, nieźle śmiga już od 2 graczy
wyżej już wspominany Colt Express - westernowe klimaty z przymrużeniem oka - można grać w sporą liczbę graczy
Bang! Kościany - znowu western, ukryte role i tym samym - cele, trup ściele się gęsto
Potwory w Tokio - wielkie potwory nawalają się na gruzach Tokio - najlepszy może być tylko jeden...
Small World - wredna gra, zwłaszcza we wrednym gronie
A jak chcesz zaszczepić młodocianym bakcyla "brudnej gry" pokaż im grę Jamaica - piracki wyścig po skarby - nic tak nie cieszy jak przeciwnik, któremu coś nie wyszło
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Niagara
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: Asia - On Table »

Gatherey pisze: 12 sie 2018, 10:08
Asia - On Table pisze: 12 sie 2018, 08:09
Kolega napisał w pierwszym poście że nie chce żadnych tytułów z żenujących, płatnych recenzji.



Ja od siebie polecam Troyes - na chwilę obecną już klasyk.
"płatne recenzje" :) Kolega dysponuje żenującym brakiem wiedzy w dziedzinie na jaki się wypowiada. Czasami warto się zastanowić czy wiedza jest wystarczająco duża zanim napiszemy jakieś "pierdoły"

Pozdrawiam
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: arracan »

Intrygantów nie zaszkodzi mieć :D Do plecaka w sam raz, a wrednej zabawy sporo. Z takich małych i poręcznych to jeszcze sprawdź List Miłosny. koło 20 zł a naprawdę sympatyczna, momentami wredna karcianka. W nowej edycji można się bawić aż w 8 osób.

Z większych tytułów to polecam rzucić okiem na Wiertła, Skały, Minerały - gra co prawda wyprzedawana, jakoś specjalnie dobrze się nie przyjęła, ale moim zdaniem bardzo niedoceniona. Jest sporo przeszkadzania sobie na planszy, wykorzystywania ruchów innych graczy do swoich celów itp a można ją w dobrej cenie wyrwać :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Negatywna interakcja

Post autor: kmd7 »

Colt Express - też polecę. Ale od 3 osób w górę. Co prawda często z planowania nic nie wychodzi i pojawia się chaos, ale ile z tego radochy :). Bo gdzie można walnąć bezkarnie przeciwnikowi z liścia albo sprzedać kulkę?
Jeszcze polecam zerknąć na Wiek Złodziei albo Martwą Zimę (motyw zdrajcy). Ale to też tytuły na trzy, a najlepiej na cztery osoby.
ODPOWIEDZ