Poszukuję dwóch gier, jedna dla pary, druga dla 9 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mutak2400
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2017, 21:43

Poszukuję dwóch gier, jedna dla pary, druga dla 9 latka

Post autor: Mutak2400 »

cześć

To tak, zacznę od pytania o ważniejszą grę, czyli grę dla 9-latka. Dziecko ogólnie lubi planszówki, ale nie ma żadnej ulubionej, i w sumie oprócz podstawowych euro-gier nie grał chyba w nic fajniejszego.
Będzie grał głównie z rodzicami, więc gra musi działać nieźle na 2 jak i 3 osoby. Grać może spokojnie przez 2h. Chciałem mu kupić coś w klimacie fantasy, przygodówkę, na razie wybór pada na Runebound, chociaż trochę obawiam się braku interakcji między graczami tam, i tego że się może mu po prostu znudzić. Chłopak na pewno ucieszyłby się jakby mógł mamie czy tacie zrobić na złość, więc jakas negatywna interakcja jak najbardziej wchodzi w grę.
Pod uwagę brałem jeszcze smallworld, ale opinie o tym czy to dobrze działa na 2 osoby są różne, a nie chciałbym też ryzykować.
Jestem otwarty na wszelkie propozycje, wiem ze się znacie i czasem rzucacie zaskakującymi tytułami, więc bardzo prosiłbym o pomoc :)
Dodam, ze dziecko jest inteligentne, bardzo dobry w szachy, zagrywał się w carcasonne, zagrywał się w alhemików, i myślę, że czas na coś bardziej skomplikowanego.


Druga gra której szukam, to coś dla pary, raczej czegoś spokojnego, może nie całkowite euro (to by pewnie wolała moja połówka) ale też nic jakiegoś super skomplikowanego (to bym wolał ja).
Ona lubi: fasolki, wsiąść do pociagu, carcassone, summoner wars (ale to już mniej); ja lubię: blood rage, talisman, runebound, carcassone, wsiąść do pociągu, summoner wars (powiedzmy ze lubi).
Czas gry - maks godzina, idealnie około 45 minut.
Wiem, że to są dwa przeciwległe bieguny, zupełnie inne światy, ale zgodzę się na ustępstwa byle tylko zachęcić do grania w planszówki drugą połówkę.
Głównym celem jest gra we dwójkę, jak zadziała też na 4 osoby - to super.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Poszukuję dwóch gier, jedna dla pary, druga dla 9 latka

Post autor: ozon »

Dla pary proponuję Kakao.
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Poszukuję dwóch gier, jedna dla pary, druga dla 9 latka

Post autor: animal8111 »

Jako uniwersalny i niedrogi tytuł zaproponuję Wyspę Kwitnącej Wiśni. Udało mi się parę razy namówić niegrającą żonę, poza tym 11 letni syn i jego 8 letnia kuzynka bardzo lubią. Z dziećmi sam mam problem, wszystko zależy od zainteresowań. Mój chłopak w wieku 9 lat być może z uwagi na Minecraft, którym był zauroczony dość lubił Agricolę wersję rodzinną, teraz mu przeszło.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Poszukuję dwóch gier, jedna dla pary, druga dla 9 latka

Post autor: Pisarka »

Dla pary - Pandemic, łatwizna jeśli idzie o zasady, i gracie razem przeciw grze.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Poszukuję dwóch gier, jedna dla pary, druga dla 9 latka

Post autor: gregos »

Dla chłopca i rodziców polecam: Inis, Keyflower, Whistle Stop.
Natomiast dla Ciebie i partnerki: Zamki Burgundii, Taluva, Quadropolis, Pięć Klanów lub 7 Cudów Świata: Pojedynek.
ODPOWIEDZ