Negatywna interakcja dla 2/2+ graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Negatywna interakcja dla 2/2+ graczy

Post autor: Rahu »

Cześć :) , poszukuję gry konfrontacyjnej/strategicznej/taktycznej z negatywną interakcją, która działałaby bardzo dobrze na 2 osoby, ale plusem byłoby, żeby dało radę w nią grać w troszkę większym gronie (choć nie jest to konieczne).

Gry, które wpadły mi w oko:
- Sztuka wojny
- Hero realms
- LotR Konfrontacja
- Metallum
- 51 stan (aczkolwiek mam dostęp do Osadników:NI - chociaż jeszcze nie grałem i nie wiem czy jest sens kupować podobny 51 stan)

Jak widzicie bardziej skłaniam się do tych tańszych gier, natomiast jeśli gra byłaby naprawdę epicka to do 200zł jestem w stanie wydać.

Myślałem troszkę nad Kemetem, ale czy dobrze skaluje się na 2 osoby ?
Spodobała mi się również wizualnie (bo nie grałem) gra Spartakus: Krew i zdrada, ale niestety jest od 3 graczy. Może jest jakaś podobna od 2 graczy ? :wink:
Super
Posty: 393
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 212 times
Been thanked: 117 times

Re: Negatywna interakcja dla 2/2+ graczy

Post autor: Super »

Parę luźnych propozycji do zapoznania się:

Wojna o Pierścień/SW: Rebelia
Zimna Wojna
Mage Wars
Innowacje

Kemeta nie znam, ale ankieta z BGG podpowiada, że na 2 osoby chodzi słabo. Z podobnych, Cry Havoc ma też swoich fanów i zdaje się lepiej śmigać na 2 osoby (choć akurat mi osobiście nie przypadł do gustu).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Negatywna interakcja dla 2/2+ graczy

Post autor: RUNner »

Rahu pisze: 19 lip 2018, 10:08 - Sztuka wojny
- Hero realms
- LotR Konfrontacja
- Metallum
- 51 stan (aczkolwiek mam dostęp do Osadników:NI - chociaż jeszcze nie grałem i nie wiem czy jest sens kupować podobny 51 stan)
Myślałem troszkę nad Kemetem, ale czy dobrze skaluje się na 2 osoby ?
Sztuka Wojny. Miałem i sprzedałem po kilkunastu grach. Temat u nas się wyczerpał, ale w cenie 30zł warto było nabyć.
Hero Realms. Gramy od czasu do czasu. Fajna i szybka naparzanka. Rozgrywamy kilka partii pod rząd, a później gra ląduje w szafie, by po jakimś czasie wrócić. Prostota mechaniki sprawia, że nie trzeba czytać instrukcji nawet po dłuższym rozbracie.
51 Stan. Ciekawy eurosuchar. Po kilku partiach sprzedałem, ale może się ta gra spodobać.
Kemet. Mam na celowniku, ale większość osób nie popiera zakupu dla gier 2-osobowych. Posiadam Cyklady i nam się gra dobrze w tym trybie, choć jest świadomość, że licytacja lepiej działa na więcej osób.
Tezeusz. Świetna gra konfrontacyjna, niestety niedostępna w sklepach, ale z drugiej ręki można kupić. I wg mnie warto, bo regrywalność ma nieograniczoną. Nie da się grać na kilka patentów, a frakcje są bardzo zróżnicowane, choć mam wrażenie, że nie do końca zbalansowane.
Neuroshima Hex. Kolejna dobra pozycja Oracza. Mniej klimatu niż w Tezeuszu, ale mechanika lepiej uszyta i frakcje lepiej zbalansowane. Rozegrałem masę partii na tablecie i już mi się przejadła, ale na pewno warto ją mieć w kolekcji.
Carcassonne. Prosta gra rywalizacyjna, z dużą interakcją lub jej brakiem. Można grać nie wchodząc sobie w drogę, a można bić się o każde miasto czy farmę. Klasyk który wytrzyma próbę czasu.
Tash Kalar. Gra logiczna ubrana w szaty fantasy. Szkoda tylko że moja żona w to nie chce grać!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ